На Івано-Франківщині ліквідували корупційну схему, яку очолила посадовиця санаторію «Косів». До «справи» вона залучила чотирьох спільниць — директорку, інспекторку з кадрів, бухгалтерів та власних родичів, які отримали посади в закладі.
Правоохоронці встановили, що фігурантки впродовж 2019-2024 років «працевлаштували» 37 осіб, які не працювали та не виконували професійні обов’язкиза посадою, а їхні зарплати забирали собі.
Слідчі встановили, що корупційну схему організувала 48-річна заступниця директорки санаторію. Жінка працювала в бухгалтерії закладу понад 20 років, мала величезний досвід і знала всі тонкощі фінансування. Помітивши, що кадри постійно змінюються, а контролю з боку профільного Міністерства бракує, вона вирішила цим скористалася. До схеми залучила спільниць.

Організаторка шукала «кандидатів» на посади, вносила неправдиві дані до документів про їх роботу, а отриману заробітну плату розподіляла між учасниками. Інспекторка з кадрів вела особові справи фіктивно працевлаштованих осіб, готувала накази про прийняття на роботу та удавала, що з документами все гаразд.
Директорка закладу підписувала та затверджувала документи до яких було внесено завідомо неправдиві відомості про працевлаштування осіб, які фактично не виконували свої службові обов'язки — кошториси, штатні розписи та табелі обліку робочого часу, які були підставою для подальшого нарахування.
Працівники бухгалтерії безпосередньо виготовляли документи, які ставали підставою для нарахування зарплати на банківські картки фіктивно працевлаштованих працівників.

Спочатку фігурантки вирішили не шукати чужих і брали на роботу в санаторій власних родичів. Наприклад, матір організаторки «влаштували» молодшою медичною сестрою, чоловіка — бухгалтером, сина — інструктором з праці та масажистом, невістку – медичною сестрою. На роботу ніхто не приходив, однак ця протиправна діяльність збагатила спільниць на понад 3,7 мільйона гривень.
Згодом вони залучали все більше осіб, які фактично не працювали в санаторії. До схеми залучали знайомих, які хотіли, щоб їм «ішов трудовий стаж».
Загалом фігурантки «працевлаштували» 37 осіб, державі завдали збитків на понад 15,3 мільйона гривень.
Після нарахування заробітної плати та премій кошти надходили на банківські рахунки фіктивно працевлаштованих осіб. Надалі гроші знімали готівкою та розподіляли між учасниками оборудки.
Під час досудового розслідування правоохоронці проаналізували фінансову документацію, банківські операції, кадрові матеріали та інші докази, які підтверджують рух бюджетних коштів.

Так, 19 червня п’ятьом фігуранткам поліцейські оголосили про підозри за ч. ч. 4, 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння державним майном шляхом зловживання службовою особою своїх службових обов'язків діючи за попередньою змовою групою осіб вчинене в умовах воєнного стану, у великих та особливо великих розмірах.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді застави. Для чотирьох фігурантів її розмір становить 998 тисяч гривень, для ще однієї підозрюваної — 1,6 мільйона гривень.
Наразі досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво у справі здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: