
Агенція новин Фіртка
Наша компанія спеціалізується на новинному контенті та публікує матеріали соціального, аналітичного, розважального характеру Івано-Франківської області.
Фіртка — видання, що спеціалізується на новинному контенті та створює публікації. Наша сильна сторона — досвід, ми працюємо на медіаринку вже 10 років. Тут свіжі, актуальні та найправдивіші новини для вас.
Місія — діяти в інтересах суспільства, шляхом надання неупередженого, якісного та відмінного інформаційного контенту та послуг.
Візія — інформувати, навчати, розважати та надихати своїх користувачів ідеями, контентом та послугами. Створюючи середовище в якому ідеї та талант повинні процвітати на користь держави України. Нам важливо, як ми подаємо інформацію та розуміємо її роль та вплив на суспільство.
Соціальне спрямування
Редакція АН Фіртка долучається до всіх проєктів соціального спрямування.
Редакція постійно знаходиться в пошуку соціальних проєктів, яким будемо допомагати інформаційно. Допомога інформаційно передбачає одна публікація в місяць на соціально-економічну тематику.
Реклама/Послуги
Інформація щодо послуг та реклами погоджується редактором, будь-які зміни та доповнення вітаються у письмовій формі.
Наші цінності:
Редакційні принципи
Точність
Це означає що весь матеріал повинен бути заснований на надійних фактах та підтвердженнях. Ми не повинні спотворювати чи іншим чином підривати довіру аудиторії до нашого контенту. В разі виникнення серйозних доказів помилок ми повинні виправити все чітко і швидко.
Точність — це не просто пошук фактів. Для висвітлення того чи іншого питання потрібно розглядати думки та факти й обов’язково зважувати, щоб зрозуміти точність подачі інформації.
Неупередженість
Ми прагнемо досягти неупередженості у нашому інформаційному контенті. Пошук балансу між протилежними лініями думок, врахування широкого діапазону поглядів.
Застосовуючи належну неупередженість до новин, ми надаємо цінність подій, думок та основних аргументів. Ми завжди повинні ретельно перевіряти аргументи, ставити питання, консенсус та утримувати фокус послідовність і належної неупередженості подачі інформації.
Оперативність подачі інформації
Журналісти повинні подавати будь-яку інформацію не відкладаючи її «на потім» у найближчому випуску новин. При цьому подавати інформацію слід максимально повно і в найбільш якісному (з досяжних) вигляді. Оперативно подаючи інформацію, до якої ви ще не встигли знайти та перевірити всі факти чи дібрати всі необхідні думки, слід просто позначати те, чого на цей момент бракує. І повідомляти аудиторії про ваші подальші зусилля, спрямовані на пошук цих фактів та думок.
Баланс думок і точок зору
Стандарт балансу думок вимагає від нас представляти в нашому матеріалі думку всіх, без винятку, сторін конфлікту. Лише тоді аудиторія отримує повну картину і має досить інформації для власних висновків. Коли ми говоримо про основний повсякденний інформаційний жанр – репортаж – досить буде озвучувати позиції сторін конфлікту. Коли «копаємо глибше» – проводимо журналістське розслідування – обов’язковою стає аргументація цих позицій. І незалежна експертна оцінка. Маємо на увазі, що експерт – це людина, яка є цілком компетентною в темі, але не є стороною конфлікту (учасником подій).
Достовірність
Достовірність інформації означає якісний фактчек (від анг. - ‘’fact’’ - факт, ‘’check’’- перевіряти) кожного факту в компетентних щодо цього факту джерелах. Журналіст повинен завжди перевіряти будь-який факт у кількох компетентних джерелах. А для цього, розбираючись у черговій темі, він повинен чітко визначати компетентність тих чи інших посадовців або експертів. І остання вимога стандарту достовірності – журналіст повинен щоразу чітко повідомляти своїй аудиторії, звідки він взяв у матеріал той чи інший факт або думку.
Відокремлення фактів від коментарів та оцінок
Журналіст не коментуючи й не оцінюючи ніяк, подає своїй аудиторії, по-перше, факти. По-друге, думки учасників події. По-третє, думки експертів. Кожний факт має компетентне джерело. Кожна думка має конкретного автора. Про джерела фактів і авторів думок журналіст повідомляє аудиторії. В цій ситуації автоматично факти є відокремленими від висновків та оцінок. Аудиторія повинна чітко розуміти, що певна оцінка чи висновок не є «істиною в останній інстанції», це – лише суб’єктивна думка автора матеріалу.
Повнота представлення фактів та інформації по проблемі
Будь-яка тема потребує максимально повного набору фактів і думок. Тому завдання журналіста все це знайти в компетентних джерелах.
Соціальні мережі
Ми використовуємо соціальні мережі як спосіб пошуку історій та інформації, нам потрібно забезпечити, щоб наші результати залишалися належними точними. Ми намагаємось дбати про те, щоб, використовуючи соціальні медіа самостійно, не ризикувати підривати неупередженість агенції новин Фіртка. Там, де ми використовуємо контент із соціальних мереж, ми враховуємо конфіденційність.
Контент
Новини та публікації у перший день висвітлюються на основній сторінці видання. На наступний день після публікації, матеріали переносять у тематичні рубрики. Також всі матеріали поділяються на новини, публікації та блоги.
Блоги - це матеріали на різні теми написані не журналістами Фіртки. Блоги надсилають у редакцію автори, котрі пишуть матеріали на певні теми, у яких спеціалізуються.
Редакція залишає за собою право редагувати матеріали, котрі надсилають автори у рубрику “блоги”, та корегувати їх згідно з правилами української мови. Редакція також залишає за собою право не публікувати матеріал, якщо той не відповідає журналістським стандартам та порушує редакційну політику, ображає чиюсь гідність, або мотивує до насилля.
Публікації - це матеріали, котрі вважаються журналістськими та відповідають всім журналістським стандартам.
Вони написані журналістами та фрілансерами Фіртки. Публікації мають в собі:
Новини - короткі журналістські матеріали, що інформують про події. котрі відбулися нещодавно.
Новина повинна мати відповіді на запитання “Що?”, “Де?”, “Коли?”, розширена новина повинна мати відповідь на питання “І що?”, тобто що це дає читачу. Кожна новина повинна містити джерело інформації. В жодному разі не публікувати новину із власних приватних джерел, навіть якщо журналіст посилається на публікацію іншого журналіста, де джерело вказане, як “власне приватне джерело”. В такому випадку потрібне підтвердження інформації з офіційного джерела.
Новини охоплюють події, що відбулися нещодавно та стосуються тем:
Також, новини та публікації перекладаються з іноземних мов та публікуються на сайті із посиланням на джерело.
Правила публікації новин, коментарів та блогозаписів:
Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.
Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.
Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів журналістці Фіртки.
Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.
Про долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.
З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.
Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.
Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.
Нам фактично все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.
В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…
Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.
Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).
Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.
Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.
Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.
Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.
Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.
Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.
Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.
Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.
Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.
Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.