Приклад для наслідування: спогади про загиблого на війні прикарпатського захисника Назарія Лугарєва

Цьогоріч 12 квітня в Івано-Франківську ПЛАСТ відзначив 111 річницю з Дня першої пластової присяги. В рамках заходу та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, пластуну куреня «Лісові чорти», який загинув у боях за незалежність України.

Назарій Лугарєв був головним сержантом 78-го окремого батальйону 102-ої окремої бригади Територіальної оборони імені полковника Дмитра Вітовського. Крім того, був музикантом та громадським діячем, пише Фіртка.

Герой загинув у бою з російськими окупантами поблизу села Дорожнянка Запорізької області.

«На жаль, цього року у нас не було звичного святкування. Натомість ми відкрили меморіальну дошку Назарію Лугарєву. Він був станичним нашого «Пласту» з 2018 по 2022 рік. Героїчно загинув на війні, захищаючи Україну. Дякуючи таким Героям, як він, ми досі стоїмо.

Назар був неймовірно яскравою особистістю. На жаль, для «Пласту» це непоправна втрата. Але зараз ми продовжуємо працювати, щоб зберегти все, що він закладав, будучи головою протягом чотирьох років.

Ми багато всього організовували з ним і складно у двох словах описати, якою він був людиною», — розповідає Олег Бабецький, очільник пластової станиці Івано-Франківськ сьогодні.

До слова, пластовим юнацьким псевдо Назара було «Лу», а військовий позивний – «Філософ».

«Я довгий час організовувала з Назаром пластові вишколи. Ми вчили учасників, як працювати за пластовою методою. Також пояснювали волонтерам, які до нас доєднувалися, що таке ПЛАСТ, яка мета організації, як працювати з дітьми та як тут можна розвиватися.

Тому в цей день, можна сказати, я прийшла до доброго друга. Назар — це непересічна особа. Він заслужив на те, щоб його пам’ятали», — ділиться Катерина Смірнова, членкиня Івано-Франківського «Пласту».

За словами Оксани Яцківської, заступниці окружного Івано-Франківської округи, війна ще більше згуртувала івано-франківських пластунів та актуалізувала цілі організації загалом.

«Ми займаємося вихованням молоді на патріотичних засадах. У час, коли триває війна, пластуни не лише показують добрий приклад, але й самі беруть участь в боротьбі та стають на захист.

Ця річниця — символічний пам’ятний день, бо спогади – це те, що нас кріпить і гартує.

Наш обов’язок — зберегти світлу пам’ять про цих добрих людей. Ця пам’ятна дошка стане добрим спомином і орієнтиром для молодих людей, які не встигли познайомитися з Назаром», — додає Оксана Яцківська.

Назар Лугарєв був також активним й у громадському житті. З 2006 по 2010 рік був гітаристом у гурті "Underground Dimension", а згодом — у поп панк гурті "The Pizza Boyz".

Навчався у школі №16 в Івано-Франківську, після закінчення якої вступив в Івано-Франківське вище професійне училище №21. Вищу освіту здобув за спеціальністю "Політологія" у ПНУ ім. Василя Стефаника, який закінчив у 2021 році.

«Я знався з Назаром не так довго і не так близько, як хотілось би, але навіть за півтора року знайомства було помітно, наскільки він був впертим у хорошому розумінні цього слова і настільки хотів плекати патріотизм серед молодого покоління.

Назар приділяв чимало часу своїй станиці, вкладав в неї свою душу. Тим, хто з ним знався особисто, дуже пощастило. Для мене він став величезним прикладом», — підкреслив Денис Жарков, бунчужний заходу.

Більше читайте у матеріалі: Пам'ять про Героїв кріпить та гартує: як в Івано-Франківську Пласт відзначив 111 річницю (ФОТО/ВІДЕО).


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

565
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1498
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3062
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2092 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4183
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5946

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

418

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

415

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

404

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

853
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

817
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1098
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

549
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2410
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1175
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34132 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

400
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

740 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

928
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

700