Сьогодні, 15 квітня, відбулась прес-конференція щодо створення комісії з контролю за майном громади міста.
Ініціатори створення комісії, представники громадської організації «Українське об’єднання представників громадськості територіальної громади міста» підготували інформаційний запит до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, в якому просять надати інформацію про все майно, яке належало громаді міста з 28 червня 1996 року, та майно, яке знаходилось у власності громади станом на 1 січня 2016 року, передає Фіртка.
Як пояснив Володимир Ротару, власником майна міста, яке не перебуває у приватній власності, є громада Івано-Франківська. Відповідно до статті 142 Конституції України, кожний мешканець міста є співвласником рухомого та нерухомого майна, доходів місцевого бюджету, інших коштів, землі, природних ресурсів.
Відтак, ініціатори створення комісії прагнуть отримати повну інформацію про майно міста, яке зараз перебуває у власності громади.
За словами Ротару наразі комісія ще формується та вже на другий тиждень її учасники почнуть інформувати громадськість про свої перші кроки. До складу комісії увійдуть громадські активісти та фахівці, які допоможуть дізнатись чому протягом короткого часу ліквідовувались комунальні підприємства. Зокрема міський парк, ЄРЦ, ДРЕУ.
Складатиметься комісія з 10 та більше чоловік, при потребі залучатимуть додаткових кваліфікованих спеціалістів, також постараються долучати депутатів опозиційних фракцій, які є у міській раді та представників державних органів, «щоб ми спільно розібрались з цими масовими ліквідаціями».
Особливу увагу присутні звернули на КП «Муніципальну інвестиційну управляючу компанію» – колишній ЄРЦ, робота якої постійно викликає велику кількість нарікань фахівців. За їхніми словами, КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» – колишній ЄРЦ переведена в статус «приватної».
Ініціатори створення комісії повідомили, що направили звернення у відповідні органи з проханням проведення комплексної перевірки фінансово-господарської діяльності МІУК, який по суті є монополістом на ринку комунальних послуг.
"Ці підприємства це наше майно. Вони ліквідовуються, а потім на їх місті створюються аналогічні структури з аналогічними функціями і додають їм мільйони гривень. Ми хочемо знати навіщо", - зазначив Ротару.
Новостворену комісію очолить колишній редактор газети “Вечірній Івано-Франківськ” Зіновій Бойчук, який стане головою Івано-Франківського міського осередку «Громадського Антикорупційного комітету».
Присутні представники громадських організацій пояснили, що ініціювали створення спеціальної контрольної громадської комісії для детального вивчення підстав ліквідації КП та організацій, а також звільнення їхніх керівників, аргументуючи це тим, що нинішні очільники Івано-Франківська ігнорують думку громади та незрозумілим чином керують майном – ліквідовують підприємства та організації, постійно реорганізовують підрозділи виконавчого комітету, звільняють з посад інакодумців.
Відтак громаду міста закликали надавати факти та направляти матеріали по зловживанню можновладцями своїм службовим становищем.