В Івано-Франківську науковцю-кібернетику, доктору технічних наук, професору Павлу Федоруку відкрили анотаційну дошку на фасаді школи №18, в якій він навчався (фото)

 

 

Сьогодні відбулось урочисте відкриття анотаційної дошки видатному українському науковцю-кібернетику, доктору технічних наук, професору, академіку Академії технологічних наук України, проректору з питань науки Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника Павлу Івановичу Федоруку.

 

На відкриття зібрались родичі та друзі Павла, його вчителі, однокласники, та учні школи, передає кореспондент Фіртки.

 

За словами матері Павла Зінаїди Федорук, становлення кожної дитини починається з сім’ї, родини та школи.

 

«У цій школі він вчився з початку її відкриття. Спочатку навчався в школі №13, а потім перейшов сюди і закінчив її. І ця школа відіграла велику роль в його житті. Яскравий приклад, що без додаткових занять, без репетиторів він зумів поступити в Прикарпатський університет і побудувати успішну кар'єру науковця завдяки тій базі, яку він одержав в цій школі. Я дуже вдячна всім хто був тоді поруч з ним, в першу чергу вчителям, зокрема його классному керівнику Жанні Петрівній. Він дуже любив вчитися, любив свою школу та вчителів. Незалежно від того, як вони до нього ставилися, він завжди знаходив можливість взяти знання і потім вміло ними скористатися. Вчився він рівно з усіх предметів, поведінка його була добра. Також він займався в музичній школі, грав на скрипці», - згадує шкільні роки сина Зінаїда Федорук.

 

Класний керівник Павла Федорука, Жанна Конопко пригадує видатного науковця дуже добрим, чемним учнем.

 

«Дуже добра була дитина, гарно вчився. Я була всього пів року його класним керівником, але ми настільки подружились, що вже скільки років, як вони закінчили школу – вони кожного року до мене на 8 березня приходили. Я навіть не знала, мені подзвонив однокласник Тарас та сповістив, що Павло помер. Він був дуже розумна Людина. Пам’ять про нього весь час в моєму серці», - каже Жанна Петрівна.

 

Однокласник Павла Федорука Тарас Гурик, пригадує четвертий клас, коли вони разом сіли за шкільну парту і провчилися так до останнього одинадцятого класу.

 

«Павло завжди був веселим, дружнім, компанійським і позитивним хлопцем. Дуже важко бувати на таких заходах, але приємно, що є багато людей, які його пам’ятають. Сьогоднішня подія важлива для всіх. Вона показує, що навчаючись у звичайній школі, можна досягти великих успіхів в науці, в розвитку і бути великою людиною. Він захоплювався всім, був дуже запальним. Павло був душею компанії, душею класу всі роки навчання», - розповів Тарас Гурик.

 

Помер Павло Іванович передчасно, у віці 41 року від важкої хвороби.

 

Довідково:

Павло Федорук народився 15 травня 1972 року в м. Львові. У 1994 році Павло Іванович закінчив фізико-математичний факультет ПНУ. У 2002 році йому була присуджена наукова ступінь кандидата технічних наук по спеціальності «Математичне і програмне забезпечення обчислювальних машин і систем». В наступному році присвоєно вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики. У 2010 р. Павло Іванович захистив докторську дисертацію (спеціальність - інформаційні технології).

 

Свою трудову діяльність розпочав у 1994 році  на посаді інженера-програміста інформаційного відділу Прикарпатського університету. З 1994 року по 2002 рік був завідувачем інформаційним відділом ПНУ. З 2002 року був директором Центру інформаційних технологій Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. З 2010 очолював кафедру інформаційних технологій факультету математики та інформатики ПНУ. У 2012 році був призначений на посаду проректора університету з питань науки.

 

З 2007 року – член програмного комітету і голова на секціях міжнародних науково-практичних конференцій «Освіта на основі web-технологій» і «Комп’ютерні і передові технології в освіті». З 2007 року приймав участь в роботі Міжнародного комітету рефері як представник від України  при проведенні конкурсів докторських робіт в галузі освіти на базі web-технологій і міжнародного конкурсу некомерціного програмного забезпечення освтініх систем, які базуються на інформаційних технологіях. З 2008 року був експертом науково-технічної ради МОН секції «Інформатика і кібернетика». Академік Академії технічнологічних наук. Був керівником 4 науково-дослідних робіт в галузі дистанційного навчання.

 

У 2006-2008 роках Павло Федорук був стипендіатом Кабінету Міністрів України як молодий вчений. У 2009 році одержав обласну премію імені Терсенова обласної спілки винахідників і раціоналізаторів за розробку систем дистанційного навчання і контролю знань на базі Інтернет-технологій. У 2010 році одержав диплом, нагрудний знак і премію голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради у номінації «Відомий науковець року» за вагомі досягнення в галузі науки та освіти таособистий внесок у розвиток науки.

 

Як науковець Павло Іванович займався дослідженнями телекомунікаційних технологій, проблем штучного інтелекту та розробкою адаптивних систем дистанційного навчання. Його оригінальні розробки привернули увагу наукової та освітньої громадськості не тільки в Україні, але й у світі. Розроблена Павлом Федоруком адаптивна система дистанційного навчання та контролю знань на базі інтелектуальних Інтернет-технологій неодноразово нагороджувалась відзнаками Міністерства освіти і науки.  

 

Павло Федорук був людиною широких знань, поглядів та інтересів, ініціатором багатьох наукових, суспільних, меценатських та підприємницьких проектів. Також був Президентом Івано-Франківської обласної федерації бойових мистецтв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


15.05.2015 1929 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

412
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

855
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1858
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3385
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2310 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4521

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

678

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

595

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

572

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

605
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10223
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1063
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5093
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

860
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2656
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1083
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34313 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

510
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

571
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

911 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1140