Як "Укрпошта" може врятувати людину

 

 

За роки більш як десятирічної журналістської роботи доводилось бувати в різних ситуаціях: затримувати порушників разом з нарядом міліції, пояснювати наглядачу маяка в тоді ще українському Криму, що мені конче необхідно піднятися на маяк, щоб «просто зробити фото», спілкуватися з представницями найдавнішої професії, готуючи матеріал про необхідність програм для реабілітації та подальшої соціалізації «жриць кохання», що опинились на соціальному дні не від доброго життя.

Одним з найскладніших був матеріал про дитячі будинки. Після тих зустрічей - дуже багато думок і дуже багато емоцій, не найлегших…Кожна зустріч перевертає нутрощі догори дриґом, примушує цінувати те, що маємо безумовно і безоплатно, - батьківську любов.

Після декількох таких зустрічей взяла за правило не пропускати найменшого приводу зателефонувати батькам, привітати будь з чим, починаючи від Нового року і закінчуючи Днем прикордонника, робити маленькі чи немаленькі сюрпризи, в залежності від стану гаманця. Єдине, що не завжди вдається, це навідувати їх так часто, як хотілося б: сама давно вже мешкаю в обласному центрі, батьки, що природньо, залишились у селі.

«До чого тут Укрпошта?», - спитаєте ви. Ні, я не пишу листів і не відправляю їх поштою. Так, іноді надсилаю посилки, але не частіше, ніж інші. Бачу стан деяких відділень, які давно вже чекають ремонтів і нових комп’ютерів. Не поділяю впевненість деяких працівників компанії, що найкращий варіант спілкування з клієнтом, - це сувора, непохитна, непробивна жодною людською емоцією, діловитість. Проте нещодавно їм таки вдалось мене не просто здивувати, а практично врятувати.

Каюсь, я була стовідсотково винна: за нескінченними матеріалами, нервовими дедлайнами, «невимушеними» зауваженнями від шефа працювати краще, я забула про їх день, не помічений в жодному календарі, - день знайомства, який відзначають протягом багатьох років, не пропустивши жодного разу. Незмінний торт на столі, незмінне шампанське, незмінні троянди…

Цього року я провтикала, не домовилась про відгул, не надіслала заздалегідь подарунка, ну і не приїхала, на жаль, для шефа і для законодавства такий привід не є поважною причиною не вийти на роботу.

Зранку, зрозумівши, доволі свинську ситуацію, намагалась гарячково щось придумати. Зателефонувати – зателефонувала, привітала; пообіцяти приїхати – пообіцяла, а що ще залишалось робити? Шукати подарунок не мала часу, оскільки нагадую, була на роботі. Банально придумала надіслати батькові і мамі грошей «до столу», розуміючи, що останнім часом навіть мінімальний набір -торт, шампанське і троянди – для двох пенсіонерів коштує недешево. І тут почалось… Як в ХХІ столітті переказати кошти в село, де нема банківського відділення, банкомату, а в батьків нема банківської картки? Правильно, поштовим переказом. А як здійснити поштовий переказ, коли ти на роботі і фізично не можеш бути у відділенні? Задачка не вирішувалась. Безнадійно полізла на сайт Укрпошти шукати відділення, які, можливо, працюють після 18.00. І тут, прозріння, шок і культурне потрясінняразом: на сайті Укрпошти, яку я вважала ледве не уособленням анахронізму, прямо мені в очі дивився банер з загадковою, проте багатообіцяючою назвою «Переказ «З картки додому». Натискаю, відкриваю, читаю. Врятована! В декілька кліків, не встаючи з-за столу, перераховую з картки кошти на адресу батьків і, о диво, не могла уявити, що така послуга навіть теоретично може існувати. В селі поштарка готівкою отримає ці кошти і передасть їх батькам особисто в руки, як робить це двічі на місяць, приносячи пенсію, спочатку мамі, а потім батькові.

Не знаю, кому прийшла в голову така дивна думка поєднати здавалось би непоєднуване – переказ з картки в готівку – але це працює!


04.09.2017 1512 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

720
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1673
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3244
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2199 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4387
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6120

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

555

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

504

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

494

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

564
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10125
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

966
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

901
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

696
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2545
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

943
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1267
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34222 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

422
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

491
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

833 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1023