Як уникнути осінньої депресії: 4 дієвих правила

 

 

Холодно на вулиці і вдома, дні стають коротшими, сонце з’являється все рідше… У таких умовах величезна кількість людей стають жертвами осінньої депресії. Хвороба може пройти у легкій формі, але іноді доводиться звертатися й до лікарів. Але ж можна спробувати уникнути недуги!

Редакція 24 Каналу зібрала для вас ідеї для уникнення осінньої депресії.

 

 

Що їсти

 

Депресія
Осінь дарує нам стільки яскравих овочів і фруктів!

 

Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти. Наш вигляд, самопочуття і навіть настрій величезною мірою залежать від того, як ми харчуємося. Не впасти в депресію допоможе звичайне здорове харчування. Умовно: вуглеводи і фрукти в першій половині дня, білки і овочі – в другій. Овочі і фрукти мають займати більшу частину харчової тарілки. Якщо ж ти борешся із зайвою вагою, то овочі мають переважати, фрукти лише в першій половині дня. Між основними прийомами їжі – кисломолочні перекуси.

 

 

Восени хочеться смачних чаїв і глінтвейнів? Іноді, звісно, можна себе потішити. Але не забувай про золоту формулу води: 30 мл на 1 кг ваги – добова норма споживання води.

 

Важко переносите холод? Певні продукти здатні допомогти зігрітися. Добре регулюють теплообмін коренеплоди, зернові, бобові, трави та прянощі. Ці продукти впливають на термогенез. Щоб краще адаптуватися до холодної пори року – підтримайте щитовидну залозу. Вам допоможуть вівсяні пластівці, імбир, морепродукти і морські водорості. Вони врегулюють гормони, а разом з тим і настрій.

 

І про десертики. Якщо відчуваєте, що липкі рученята депресії от-от вас схоплять – потіште себе смачненьким. Але смачненьке – це не означає щодня плитка молочного шоколаду, кілограм морозива і ще кілька шматочків торта. Відмінно підніме настрій чорний шоколад. Не нашкодить здоров’ю також сирник з фруктами. Ну і пам’ятайте, що фрукти – це теж десерт, а осінь дарує нам цілу купу смакоти! Келих червоного сухого вина теж може мати позитивний вплив. Тут важливо мати міру.

 

 

Не забувай красиво сервірувати стіл! Естетичне задоволення дуже важливе для гарного настрою. Пам’ятайте: їжа має приносити задоволення, не напихайтеся механічно, їжте повільно і зосереджено, бажано у приємній компанії.

 

Рух

 

Депресія
Для пробіжки вам не потрібно ані багато часу, ані грошей

 

Рух – це життя. Аби гормони, а відповідно і настрій, були в нормі, вам необхідно рухатися. Найлегший і найдешевший спосіб: ходьба пішки. Ідеально гуляти 1 годину в день на свіжому повітрі. На жаль, така розкіш більшості з нас недоступна. Але ви можете проходити частину шляху на роботу ногами. 15 хвилин вранці і ще 15 ввечері – чудовий засіб уникнення депресії. Якщо дозволяє здоров’я, відмовтеся від ліфта. Підйом сходами – прекрасне кардіо-тренування. А на вихідних обов’язково вибирайтеся в парк чи ліс на кілька годин.

 

 

 

 

Як не дивно, але наше психічне здоров’я напряму пов’язане з фізичним станом. Фраза "в здоровому тілі – здоровий дух" – абсолютно не пусті слова. При лікуванні серйозних депресивних станів лікарі поруч з антидепресантами радять пацієнтам щоденні фізичні навантаження. Адже під час заняття спортом організм виділяє окситоцин (гормон радості). Тут вже в поміч прийде секс. Загалом депресія – це біохімічний процес, а спорт допомагає врегулювати ці процеси, привести їх в норму.

 

В ідеалі, окрім піших прогулянок, треба хоча б двічі на тиждень займатися будь-яким спортом. Важливо, щоб вам це приносило задоволення. Обирайте те, що вам до душі: біг, танці, зал, фітнес – підійде будь-що.

 

Коли відчуваєте, що на вас накочується гнів, зробіть кілька вправ. Підійде дихальна гімнастика. Якщо ви, скажімо, на роботі, і вправи робити нема як, вийдіть на кілька хвилин на вулицю, пройдіться і гнів відступить.

 

Відпочинок

 

Осіння депресія
Тепло допомагає очистити тіло і думки

 

Аби не впасти в депресію, просто необхідно відпочивати! Відпочинок необхідний різний: і активний, і пасивний. Тож, якщо один вечір ви йдете з друзями на боулінг, наступного вечора краще влаштуйте релакс у ванній.

 

 

Для здорової психіки дуже важливо достатньо спати. Спіть не менше 7-9 годин на добу (в залежності від ваших особистих потреб). Постійне недосипання робить людей дратівливими і стресонестійкими, а там до депресії один крок…

 

Аби заснути легко і спати міцно:

 

- прийміть перед сном ванну;
- провітріть кімнату;
- випийте склянку кефіру (не бажано лягати спати голодним, але й перенавантажувати шлунок не варто, ідеально підійде трішки білкової їжі);
- послухайте спокійну музику;
- відмовтеся від фільмів, книжок і інтернету безпосередньо перед сном.

 

Для душі

 

Осіння депресія
Зняти стрес допоможе малювання

 

Подбайте, щоб у вас було заняття для душі. Щось, що вас відволікає від щоденних турбот. Це може бути будь-що: малювання, зустрічі, катання на велосипеді. Вам не обов’язково бути успішним у своєму хобі і завойовувати призові місця. Улюблене заняття просто має відволікати від турбот.

 

Не забувайте про себе. Ставте свої особисті потреби на перше місце. Це не егоїзм, а здорова турбота про себе. Якщо відчуваєте потребу побути на самоті, то дозвольте собі це. Не треба брати на себе всі домашні обов’язки, лише за рівного розподілу обов’язків можливе психологічне здоров’я.

 

Мандруйте! Ніщо так не допомагає нам пізнати себе, як пізнання світу. І йдеться не лише про далекі і екзотичні подорожі. Поїздка в сусіднє містечко, вихідні у горах, осіннє море – підійде будь-що. Головне час від часу змінювати місце перебування, вивчати щось нове, щиро дивуватися.

 

Додайте у своє життя барв. Сонце допомагає засвоюватися вітаміну D, який у свою чергу впливає на гарний настрій. Восени сонця все менше… Тож ловіть його за кожної нагоди. А також додайте кольору у своє життя. Яскрава їжа, кольорові аксесуари, різнобарвна картина над ліжком: це все непомітно сприятиме гарному настрою.

 

Якщо вам не стає краще, зверніться до лікаря. Депресія – це хвороба, часто її не можливо здолати самотужки!


09.10.2017 2922 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4196
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5957

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

426

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

854
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34140 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713