Як зекономити на пальному: поради від експертів та політиків

 

/data/blog/103517/a9f3bcf9b5ee3943b5df8dc604e2d1f0.jpg

 

Як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне, та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів

Підвищення вартості пального на вітчизняних АЗС, за словами експертів нафтового ринку, неминуче призводить до зниження купівельної спроможності серед українських водіїв.

Самі ж нафтотрейдери говорять, що не зацікавлені у рості цін на бензини та ДП, проте не мають іншого виходу. Адже ціна пального для українського споживача залежить не лише від вартості нафти на світовому ринку, але й від розмірів податків та акцизів, а також від стабільності національної валюти.

Експерти нафтової галузі, у свою чергу, запевняють, що ріст цін на пальне був прогнозований, і не виключено, що буде продовжуватися, особливо, якщо гривня й надалі падатиме. Не менш важливим фактором у цьому аспекті є також і те, що акцизи на імпортне пальне оператори вітчизняного нафторинку сплачують у євро, і знову ж таки мають справу з курсом гривні до іноземної валюти.

Про те, як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів.

Так, за словами директора Інституту споживчих експертиз Юрія Чорнобривця найпростіший спосіб для автомобілістів заощадити в умовах росту цін на бензин, це використання біологічного (альтернативного) пального.

«Найпростіший спосіб – це, звичайно, екопальне, тому що воно коштує дешевше. І в цілому у літній час, якщо заправлятися на нормальних заправках – можна досить суттєво зекономити. Тому, більше варіантів, ніж як зекономити… хіба що, не їздити, звичайно», - сказав він.

З ним погоджується й інший експерт, керівник програм DiXi Group Роман Ніцович.

За його словами, можна змінити або пальне на біологічне чи газ, або ж пересісти на авто, що має більш економічний двигун.

«На жаль, ціни на паливо не дуже залежать від наших сподівань. Порада – користуватись громадським транспортом. Ще одна порада – спробувати змінити пальне, на якому працює автомобіль: перейти на газ, або на біо (альтернативне пальне - ред.). Або ж, купувати більш економічні авто, з економічними двигунами, які споживають менше пального. Або ж, те що на заході зараз поширено – це такі форми співпраці, як один водій, їдучи на роботу, підвозить не лише себе, свою родину, а й сусідів, друзів, знайомих. Користуючись спеціальними сервісами – можна знаходити подорожніх, і таким чином ділити вартість поїздки», - зазначив він.

Народний депутат Мустафа Наєм, у свою чергу, радить водіям пересісти на велосипеди.

«Велосипед! Я прихильник здорового способу життя. Велосипед – це і дешево, і здорово, і сезон уже настав!», - сказав він.

Позафракційний депутат Борислав Береза, запропонував свої два шляхи економії: або громадський транспорт або менше часу за кермом.

«Якщо хочете зекономити, то у вас є два варіанти: або користуватися громадським транспортом, або менше їздити, інакше зекономити неможливо», - сказав він.

Експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко можливість економії коштів на пальному бачить у використанні електромобілів або ж метро.

«Тут багато не порадиш. Є варіант - електромобіль. Але поки що вони дорогуваті. В західних країн їх використання стимулюється за допомогою державних субсидій користувачам. Все-таки треба витрачати кілька годин, аби підзарядити акумулятор, це теж штука не дуже зручна. Тому, поки що я їх не рекомендую до масового вжитку, але це питання 7-15 років.

А от гібридні автомобілі вони економні і можуть бути рекомендовані.

Метро. Я пересів на метро, тому що у мене питання стоїть: з роботи на роботу. Тобто мені вже почало кусатися років півтора як. Я пересів на метро, ніяких проблем, це позитивно і на фізичну форму впливає. Тобто я без проблем це зробив. Але я не можу рекомендації давати, є люди, які працюють так, що їм треба в сотнях місць побувати протягом дня. Тому тут інший варіант і без авто ніяк. Я такі рекомендації на себе не візьму.

Велосипед. Я вважаю, що київський трафік такий, що я б поки що не рекомендував, тому що рух дуже обмежений, у нас не дуже дорожня розмітка прилаштована, не скрізь є велосипедні доріжки, люди їздять агресивно, аби зекономити свій час. Тому по місту я б не рекомендував. В Європі – так, у нас інше питання», - сказав він.

А ось народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запропонував радикальний метод, який, на його думку, має допомогти український водіям витрачати менше.

«На мою думку необхідно, перш за все, розібратися із діяльністю міністра енергетики і палива пана Демчишина.

Ці та інші речі відбуваються завдяки його недолугості, і я навіть би сказав корупційній політиці. Тому що він от, наприклад, сказав, що в країну не треба завозити скраплений газ, ну і подібні речі. Тому перш за все я думаю проблема підвищення ціни на пальне – це проблема корупції в Міністерстві енергетики і палива. Це одна із головних складових.

Треба іти в Міненерговугілля і «викидати» Демчишина», - зазначив нардеп.

У підсумку, серед усіх порад про заощадження на бензині, можна виділити дві основні: змінити пальне на біологічне чи газ, або ж відмовитися від їзди автомобілем.

Для тих, хто не може обійтися без власного авто, редакція УНН підрахувала, які суми може заощадити водій, якщо все ж спробує використовувати біологічне пальне чи газ.

Тож, якщо заправлятися біологічним бензином, в залежності від марки автомобіля, можна зекономити від 12 до 17 грн на 100 км.

А якщо заправлятися газом, то економія може сягнути і 100 грн, проте у даних розрахунках не враховано вартість встановлення газового обладнання на автомобіль (яка може сягати від 500 до 2000 доларів).


05.04.2016 1242 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

774
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1746
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3322
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2251 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4452
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6205

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

610

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

547

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

535

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10169
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1004
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

953
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

794
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2598
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1012
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1321
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34263 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

457
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

526
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

867 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1085