Активний запит на декоративні породи: як в Івано-Франківську проводитимуть акцію "Посади дерево в пам'ять воїна"

фото: Руслан Марцінків/Facebook


Уже другий рік поспіль в Івано-Франківську паралельно з традиційним озелененням міста діє акція для вшанування полеглих бійців "Посади дерево в пам'ять воїна".

Про це під час брифінгу 17 березня розповів заступник директора департаменту благоустрою Ігор Сенчук, пише Фіртка.

Так, з настанням весняного періоду у місті розпочинають процес озеленення.

"Є кілька напрямків: упорядкування й утримання клумб, а також великий процес садіння дерев.

Кілька років намагаємося залучати в цей процес мешканців міста. Видаємо саджанці для їхніх дворів, прибудинкових територій.

Останні два роки ця акція присвячена висадці дерев з нагоди пам'яті про захисників, які віддали своє життя на війні для нашої країни", — каже Ігор Сенчук.

Як розповідають, за минулий рік за акцією в Івано-Франківську висадили 137 дерев і 15 кущів.

"Один з прикладів торік — акція в Коледжі електронних приладів. Там висадили алею з 12 кленів у пам'ять про воїнів — саме стільки на той момент загинуло студентів Коледжу.

Цього року мешканці міста є дуже активними. Станом на сьогодні ми вже маємо 18 заяв для висадки 81 дерева й 70 кущів.

Є породи дерев, які ми видаємо. Це такі традиційні дерева, які добре приживаються та вже перевірені умовами міста", — вказує посадовець.

Серед поширених порід дерев для посадки є липа, ясен і клен.

"Також є активний запит мешканців на декоративні дерева. Тому ми цього року додали до списку й сакури, і сливи Пісарді. Їх є небагато, близько по два-три дерева ми видаємо в одні руки. І також є запит на хвойні — тому додали ялину.

Цей перелік не є вичерпним. Якщо мешканці просять чи наполягають на якомусь специфічному дереві, то йдемо на зустріч.

Буквально сьогодні до нас прийшла жінка, яка з нагоди пам'яті про свого чоловіка, який загинув, хоче висадити плакучу вербу, бо він любив це дерево. Тому ми їй одне дерево знайдемо.

Основне, щоб це побажання чи заявку надали ще до того моменту, поки ми оголосимо тендер. Просимо це зробити до кінця тижня", — зазначив Ігор Сенчук.

Висаджувати дерева можна на прибудинкових територіях, у парках та скверах.

"Але хотів би тут наголосити, що це тільки за погодження з балансоутримувачами цих скверів.

Також цього року до нас звертався чоловік — у пам'ять про свого друга він хотів би висадити дерево на міському озері.

Ми не заперечуємо, але це треба узгодити з балансоутримувачкою озера Русланою Василюк, директоркою КП "Центр розвитку міста та рекреації". Вона, думаю, теж піде на зустріч і вони місце узгодять.

Те саме стосується й території навчальних закладів", — говорить посадовець.

Написати заяву можна особисто в департаменті благоустрою до кінця цього тижня за адресою вулиці Незалежності 7 (другий поверх) або зателефонувати за номером 0342 552442.

"Ми розвозимо ці дерева на місце. Люди залишають свій телефон, ми їм передзвонимо. Вони зобов'язані це дерево самі посадити і також здійснювати догляд.

Це стосується, зокрема, поливу, тому що особливо перший період часу дерева дуже потребують його. Люди також мають надати нам фотозвіт про висадку дерева за тією адресою, де вони вказали.

Звертатися можна до кінця цього тижня в департамент благоустрою: прийти фізично й написати заяву, можна також її надіслати на нашу електронну пошту. Є номер телефону, за яким ми надаємо консультації та довідки", — зауважив Ігор Сенчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Велике прибирання та озеленення: як минула суботня толока в Івано-Франківську

"Мільйон дерев пам'яті та життя": на Прикарпатті провели щорічну акцію

"Посади дерево в пам'ять воїна": мешканців Івано-Франківської громади запрошують долучитися до весняної толоки


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

239
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

522
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

896
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1935
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3463
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2359 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

729

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

632

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

602

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

617
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1104
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5161
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

915
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2717
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1118
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

258
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

630
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

545
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

605
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

951 2