Базарний день: що і де вигідніше придбати на Прикарпатті

 

/data/blog/128631/a5a33ea4205475941d5c7c798cb3da1f.jpg

 

Прагнення людей придбати щось чи продати завжди були одним із основних чинників економіки країни.
 
 

Купівельна спроможність українців визначає попит на певний вид продукції. Сьогодні ми вирушаємо у віртуальну мандрівку найбільш популярними ринками Прикарпаття.  До нашого топу увійшли ті базари, котрі завжди на слуху як у мешканців обласного центру, так і всієї області. Деякі із них відомі далеко поза межами нашого краю, бо приманюють до себе чималу армію туристів, пише Західний кур'єр.

 

По машину до Франківська

Рейтинг ринків Прикарпаття відкриває відомий автобазар на околиці Івано-Франківська. Про нього знають далеко за межами області. Його вважають одним із найбільш популярних ринків Західної України.

Щонеділі автолюбителі та потенційні власники нових засобів пересування з’їжджаються сюди на торги. Зазвичай торгові ряди заповнюються на світанку. Тому вже із третьої години ночі автолюбителі вирушають у Павлівку в пошуках залізних коней. Хоча насправді офіційно цей ринок зареєстрований у селі Угринів.

Для того, аби не пошитися в дурні та не стати посміховиськом для інших, доводиться орієнтуватися у тому, що, де, коли і за скільки можна придбати чи продати.
Інформацію про базар можна відшукати і на форумах. Там знавці добре орієнтуються і можуть скерувати інших. Для прикладу, ось таке оголошення, напевно, не введе в оману жодного автовласника, котрий прагне виставити машину на продаж:

«Базар працює тільки в неділю, авто можна поставити і в суботу. Якщо заїжджати перед базаром, то раджу бути до години 5-5:30, а то потім поставлять в ряди з лівої сторони (там слабенько, люди ходять під кінець базару). Сам ставлю авто завжди в суботу в 17:00-19:00, стараюсь поставити в проміжку 3-6 ряду, чуйка така».

 

До гуцулів по вишиванку

Золоту середину нашого рейтингу посідають нічні гуцульські базари. Відразу зазначимо, що таких базарів є декілька. Тому усі вони становлять певну конкуренцію один одному. Але не потерпають від нестачі покупців, особливо охочих придбати вишиванку.
Кути, Косів і Коломия мають свої принади у змаганні за етнічні гуцульські вироби. Щоправда дехто може зауважити, що частина торгівців гуцульським крамом встигає відвідувати різні базари і торгувати у декількох точках. Це не тільки реклама виготовленому власними руками товару, але й можливість додаткового заробітку.  А дехто навіть підмічає, який саме товар і на котрому ринку дешевший, а де він вже перепродується, бо був придбаний на іншому.

Косівський базар насправді називають «Смоднянським», бо розташований він не у самому районному центрі, а на околиці – біля села Смодна. Тому, якщо доведеться чути таку назву, не лякайтеся. Це той самий славний Косівський базар. Він працює тільки в суботу. А завітати по крам сюди можна з 4 години ранку і до обіду. Тому й не дивно, що з Івано-Франківська люди збираються ще з вечора у подорож за гуцульським крамом.

Косів – неофіційна столиця карпатських сувенірів. Місцеві горяни-майстри здавна славилися своїми талантами, тому косівські вироби мають такий великий попит. Тут можна придбати одяг, взуття, кераміку, ткані вироби, вироби з овечої вовни, дерева, шкіри, заліза і різноманітні предмети гуцульського декоративно-прикладного мистецтва.

Слава про базар шириться далеко за межі України, бо чимало іноземних туристів відвідують це торговище. За популярністю це один із найбільш згадуваних і, напевне, один із найбільш відвідуваних етнобазарів. Тому ми сміливо розташовуємо його на другій сходинці нашого рейтингу.

 

Щоби Кути не минути

На третій позиції – Кутський оптовий ринок.  Це і є саме те місце, звідки у всіх напрямках роз’їжджаються справжні гуцульські сувеніри. Вже потім вони потрапляють на аналогічні сувенірні ринки, розраховані на туристів. Двічі на тиждень у Кутах відбуваються базари – з вівторка на середу та з п’ятниці на суботу. Відвідини Кутського ринку деякі львівські туроператори вже включають у свої програми шопінг-турів, приманюючи туристів як мінімум вп’ятеро дешевшими цінами, аніж у Львові чи Києві.

 

У центрі Гуцульщини

Жоден інший базар не зрівняється з такою кількістю і різноманітністю товару, як на Коломийському ринку вишиванок. Особливість базару в тому, що тут можна купити вишиванку з рук у справжніх майстринь-вишивальниць, для яких ручна праця – основний заробіток. Ще можна купити тканину та нитки для вишивання, одяг, сумки, пояси, українські вінки, рушники, скатертини та безліч іншої вишитої всячини. Цей ринок працює із середи на четвер з 2 до 9 години ранку. А в нашому рейтингу популярних ринків сміливо посідає четверту сходинку.

Така «нічна популярність» ринків, очевидно, має свої причини. Вдень у гуцулів чимало клопотів по господарству, тому даремно витрачати часу вони не будуть. На цьому ринку товару вдосталь на різні смаки. Щоправда, деякі підприємливі вишивальниці стараються гнатися за оптом не тільки в ціні, але й у кількості товару, тому вишиванки здебільшого не ексклюзивні, а так званого масового пошиву.

Не дивно, що у нашому прикарпатському краї, розрахованому на туристів, так багато сувенірних ринків. Усі вони приманюють своїм колоритом та автентичністю. Але аж ніяк не цінами на вироби. Сувеніри на пам’ять із найпопулярніших і «розкручених» курортних місць стають деколи насправді «дорогими, як пам’ять». А такі сувенірні ринки не можуть передати справжнього духу етнічних гірських районів і можливості поспілкуватися із майстрами народної творчості віч-на-віч.

 

Кролики, качки і поросята

Поки в Івано-Франківську ніяк не зрушиться з місця питання із створенням найбільшого в області ринку сільськогосподарської продукції, цей товар можна придбати ледь не на кожному ринку як міста, так і області. Щоправда, аж ніяк не за оптовими цінами.

Зважаючи на те, що наша область у переважній більшості є виробником сільськогосподарської сировини, то й цього краму є достатньо. У пошуках чогось кращого і дешевшого прикарпатці готові навіть їхати по районах, аби вторгувати гривню-другу. Чимало людей знають, що одним із найкращих у цьому плані є Тлумацький ринок.

Він і замикає сьогодні наш топ-5 популярних базарів Івано-Франківщини. Сюди найкраще приїжджати в суботу зранку. Щосереди базар значно менший, а тому посеред тижня ви не купите живих курей, качок, гусей, кіз, кроликів чи свиней. Це все – товар вихідного дня. Майже половина базарної площі відведена саме для живності. Господарі, котрі займаються вирощуванням худоби і птиці, знають, що у Тлумачі бувають найнижчі сезонні ціни на живність. Тому й навідуються сюди із сусідніх районів. Хоча й у цій справі важливо не проспати – тварин розкуповують на світанку.


31.03.2017 12383 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

740
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1695
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3285
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2215 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4414
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6150

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

574

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

516

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

505

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

570
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10134
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

978
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

920
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

729
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2559
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

969
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1287
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34232 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

432
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

499
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

843 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1037