Блиск і вбогість української опозиції

 

Після закінчення виборів пройшов уже тиждень. Всі свідомо готувалися, що все так і буде і нічого цікавого не відбудеться. Але вчорашні заклики деяких представників Об’єднаної опозиції про “обнулення списків” сколихнули українське суспільство і це означає, що виборчій епопеї далеко не кінець.

 

Отож, чого вдалося опозиції на цих виборах і які перспективи її подальшої діяльності.

 

Безперечно, дуже важливим є те, що опозиційним силам вдалося більш-менш зберегти свою популярність серед виборців і закликати свій електорат прийти і проголосувати “серцем” за долю України. Значна частина українців, здебільшого, була готова підтримати популістські заклики політичних сил, що апелювали до національно-демократичних почуттів (навіть за тих, хто з’явився на політичному небосхилі недавно і мав досить примарні структури).

 

Також виборці були готові віддати голоси за ті партії, чия ідеологія базувалася не на недемократичних  засадах, а на тоталітарних. У ситуації, коли прослідковується невизначеність, виборці готові пожертвувати своєю свободою заради суспільної стабільності («пайка»).

 

Активність виборців на парламентських виборах 2012 року також можна зарахувати на користь опозиції. Адже, попри очікування і прогнози деяких експертів, що суспільство зневірилося і не бачить шляхів виходу із ситуації, що склалася за допомогою виборів і тому не голосуватиме не справдився повною мірою. Так, якщо у 2006 році середня активність по Україні була 58,97 відсотка (на Прикарпатті – 64,83 відсотки), у 2007 – 57,94 відсотки (на Прикарпатті – 66,01 відсотки) і у 2012 році – 57,98 відсотки (на Прикарпатті – 61,86 відсотки). Ці цифри майже одинакові і свідчать про те, що активність виборців залишається відносно стабільною, а це дуже важливо саме для опозиції – ця явка забезпечила їх добрий результат.

 

Тому, опозиція на парламентських виборах не зазнала поразки, але й не перемогла. За Об’єднану опозицію віддали свої голоси на 20% виборців більше, ніж за Партію регіонів. Щодо останньої, то є тенденція зменшення підтримки у її базових регіонах – східному і південному в середньому на 30-34%. А Київ став яскравим прикладом програшу Партії регіонів, якій не вдалося реалізувати тут свої “столичні” амбіції.

 

А не перемогла тому, що вибрала невдалу стратегію. Команда А. Яценюка і компанії взяла курс на “відсторонення ворожої влади” і на різке протиставлення себе їй, активно використовуючи обличчя ув'язнених опозиціонерів під час агітації. При цьому всьому, самі опозиціонери на раз вже були “владою” і часто-густо робили такі самі помилки. І ця технологія одвічного протистояння  “влада і опозиція” вже повторювалася не в одній виборчій кампанії, була не новою, а тому не цікавою.

 

У ситуації, коли велика частина населення не довіряє владі на незадоволена станом справ у країні, зіграти на протестних настроях було досить вигідно і зручно. Проте політтехнологи Об'єднаної опозиції не стали видумувати щось нове, а використали вже пройдене. Тому такий результат на виборах – швидше не перемога, а невдале і невміле використання протестних суспільних настроїв на свою користь.

 

 

Післявибори.

 

Об'єднана опозиція навряд чи відважиться на різкі дії і закличе населення до масової непокори. Її представники самі заявляють про недостатні сили для мобілізації населення.

 

Стосовно обнулення списків, то цей крок не буде мати легітимного змісту з точки зору законодавства. Єдиний вихід для опозиції – домагатися дострокових виборів, а для цього необхідно скласти мандати всім опозиціонерам, а це не так легко, оскільки багато з них доклали великих зусиль, щоб потрапити у парламент і цей фактор їх стримуватиме найбільше.

 

Тому, швидше за все, ініціатива обнулення списків – гра “на публіку”, призначена передусім для зацікавлення і приверення уваги як українського суспільства, так і міжнародної громадськості.


Що це дасть?

 

1. Створить “яскраву картинку” хаосу і беззаконності на парламентських виборах, що доказуватиме громадськості, що в Україні “править авторитарний режим“, демократії немає взагалі, вибори ігноруються, волевиявленням громадян свідомо нехтують. Це дозволить показати Україну у темному світлі для світової громадськості і точно не додасть позитиву для і так заплямованого іміджу країни.

 

2. Дозволить показати виборцю і населенню, що опозиція здатна на буть-які дії, що вона “не куплена давно владою”, а самостійна сила, що хоче бачити країну успішною, здатна відстояти волевиявлення громадян і вимагати у влади дотримання букви закону.

 

3. Схилити владу до переговорів в обмін на “схвалення результатів” і таким чином щось собі виторгувати аж до можливих перевиборів або до перегляду прав ув'язнених опозиціонерів.

 

Так чи інакше, опозиція працює.

 

Марія Стефанишин


06.11.2012 Марія Стефанишин 2029 13
Коментарі (13)

Орест 2012.11.06, 10:26
А чому опозиція не проявляла такої активності швидше, перед виборами скажімо. І чому вона людей то закликала цілу ніч стояти під ЦВК, а ніякого серйозного плану дій запропонувати не може?
Гайдукевич 2012.11.06, 10:55
Панове опозиціонери, невже ніхто там у вас не розуміє, що допускати до мікрофону шалених тьоток із воплями "Юлі волю!", – це поставить хрест на своїй адекватності? Невже не зрозуміло, що проблема сьогодні не в "юлиній волі"? Де актуальні гасла? Невже креатив і якийсь творчий підхід до акцій протесту радикально здох і почав смердіти? Якщо й надалі масові акції будуть такими, як вчора, дозвольте привітати – "пропало всьо". Чому до людей не вийшло 10 людей, кожен із яких не проголосив чіткий і зрозумілий меседж?! Де чіткий, узгоджений план подальших дій? Якого біса в 15:00 партійний піпл із незворушним обличчя почав згортати прапори і валити (прапори УДАРу)? Погодинна оплата праці? І це згортання просто на травичці в 20 метрах від "Беркута". "Батьківщина" взагалі почала йти, не згортаючи вудочок! Там хтось клепку має, чи ні? Де розроблені символи, що мусять стати втіленням протестного настрою? Чому масово не тролять присутніх мєнтів? Якщо є плани на масовий протест, то почніть нарешті працювати над його механікою... Бо Янукович зробив для масового протесту більше, аніж уся опозиція разом узята... Сумно... Віталій Гайдукевич, ТВі. http://tvi.ua/propalo_vso
Юрий 2012.11.06, 10:56
И наоборот - убогость и "блеск" власти!
Е.Гросовська 2012.11.06, 11:00
Погоджуюзя із п.Гайдукевичем. Тепер головне - ефективний план дій, без якого ці всі дії - проста мильна бульбашка
ек 2012.11.06, 11:37
Опозиція здулася. Маразматичні "протести" довели всім безпомічність лідерів і штабів. Азаров відмахнувся від опоклоунів як від дурних мух. Йдіть бухати, справу зроблено.
Ілько 2012.11.06, 11:42
Ці події - останній шанс для опозиції довести, що вона чогось варта в українській політиці. Інакше - на політичну пенсію.
Хрунь 2012.11.06, 14:15
Ми всі "барани". І нас тупо "розводять". Та чхав я на президентські амбіції чи то Яйценюка, чи то Гриценка, чи то кого-небудь з їхнього оточення. Ближче до Президентських виборів вони один одному очі повибирають. А ми знову будемо "баранами", і нас знову тупо "розводитимуть".
танцен унд шпрінген! 2012.11.06, 14:24
Юлі-волю,Ми обнулимо всі свої списки.ГАНЬБА!!!!!!!!!!Опозиція закінчилася,ще не розпочавшись,бо примітивні заклики,не переконують,.ХТО така Юлька?щоб за неї йшов народ,панове!ВИ помиляєтеся,народ іде за себе,за свої права,за своє майбутнє,а не за Юльку-жульку,перестаньте дурити народ!Заклики Гриценка,як завжди нікудишні-чим себе обіс.............ав,по саме фе....Шкода,що Арсеній піддався на таку провокацію,він із Фронтом змін пройшов би у ВР,а тепер мусить танцювати під чужу сопілку.Повністю підтримую Гайдукевича і вважаю,що ця вся трахомудія,це тільки сморід...юльці-воду!,бо пити дуже хочє!!!
Світлячок 2012.11.06, 14:44
і що? Десь хтось поодиноко щось кричить і все. А про якусь мобілізацію мова не йде. немає сил. Попозиція просто "відбуває номер" трішки перед людьми, трішки на камери і для іноземних послів, які у своїх депешках писатимуть про чергову поразку демократії.
просто вася 2012.11.06, 15:18
Дуже класно сказав кіпіані: як лідери опозиції мають змити ганьбу на перевиборах по 5 округах, якщо такі будуть. На них мають піти не ті, які чесно виграли, але їх кинули і зрадили волю виборців, а самі колабораціоністи Яценюк, Кличко, Тягнибок і ще двоє (Турчинов, Гриценко, Мартиненко, наразі це не так важливо). А тим, хто переміг - від Солейко до Карнацького, треба гарантувати, що вони отримають прохідні місця на наступних виборах у списках трьох партій. Думаю, що це буде правильно. Нехай ідуть до людей і агітують проти злодійського режиму, а не роблять це у перервах між ВР і ресторанами.
голос 2012.11.06, 20:27
дуже правильно і мудро говорять люди,тільки ніхто цього не чує,з тих за кого голосували.все брехня,все це є абсурд і народ знову в.........і.Чому люди цього не розуміють,чому вірять тим,хто просто використовує людей,як БІОМАСУ-слова великої правдолюбки юльки,а ВИ поплачте ще за нею бідний мій народе,ой бідний і не розумний,що так піддається таким,як гриценко,турчинов.ну і звичайно юлька,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Тоньчик 2012.11.07, 08:11
Вчора казали, що Льовочкін подав у відставку. Я не здивуюся, коли це зордить Азаров. І ще більше не здивуюся, коли Прем'єром зроблять Ющенка
логіст 2012.11.07, 18:42
якщо б таке сталося,що Юща призначать премєром,то було б навіть дуже добре.Чому?та тому,що ющенко гідна і мудра людина.Всі ці обсирання,це можна тільки чекати від таких,як гриценко, турчинов,тарасюк,,,ага і ще від вічно голодуючої,постійно слабої і бігаючої по 10 кілометрів юльки.Вани вже всьо обнулили,всьо зробили ,для перевиборів,сидять,смердять і тихоньео чекають першого засідання Верховної Ради.Треба все робити,щоб такі проукраїнські,як Ющенко приходили до влади,бо будемо сидіти в сраці,як мокрі миші...,хоч від нашого народу чекати.щось мудре,це не реально:тупість взяла верх.послухати Гриценка і вже більше нічого не хочеться-людина блеє,хай краще йде до Т.Чорновола і він йому прочитає лекцію про те наскільки є реальними і правовими ці нісенітниці,які говорять представники іпозіції.....
15.06.2026
Вікторія Матіїв

В інтерв'ю журналістці Фіртки Мирослава Полатайко розповіла про свій шлях у професії, роботу за лаштунками театру, народження ролей і те, як війна змінила відчуття сцени.

4012
07.06.2026
Тетяна Ткаченко

До повномасштабного вторгнення Назар Семанів мав невелику майстерню та планував розвивати її. Для цього поїхав до Німеччини заробити кошти на обладнання. Після початку великої війни повернувся в Україну.  

2187
04.06.2026

Відповідний законопроєкт №15284 уже зареєстрований у Верховній Раді та визначає чіткі правила руху, вікові обмеження і відповідальність за порушення. На цьому тлі в Івано-Франківську вже діють власні підходи до регулювання руху самокатів.

2409
01.06.2026
Вікторія Матіїв

«Бо де скарб твій, там буде й серце твоє» (Мт. 6:21) — ці слова Наталя Бакум присвячує своєму чоловікові, захиснику Івану Бакуму, який загинув під час ракетного обстрілу у 2023 році.  

5508
29.05.2026
Тетяна Дармограй

Попри повномасштабну війну, корупційні схеми в Україні продовжують працювати — у міськрадах, державних органах та навіть структурах, які мають боротися з економічними злочинами.

21263
23.05.2026
Вікторія Матіїв

Про те, як сьогодні виглядає епідеміологічна ситуація на Прикарпатті, які інфекції фіксують найчастіше та як їм запобігти, розповів лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету Андрій Процик в інтерв'ю журналістці Фіртки.

3236

Зараз, під час випробовувань війни, в нас є одна головна правда, а скільки їх з’явиться, тих «правд», по її завершенні?

989

Безперечно, релігійні переконання є особистою справою кожної людини. Проте, коли йдеться про знаменитостей рівня голлівудських зірок, чия популярність сягає глобальних масштабів, це набуває й певного суспільного значення.

1017

Китайці мислять образами (ієрогліфами). Їх мислення більше образне, аніж логічне (як це є, зокрема, в європейських народів з їх логічним звуковим письмом). Тому для розуміння китайців потрібно більше звертати уваги на символізм.

1792

Рахманська країна мусить бути невідомо де, але не на земній кулі, бо на ній в принципі не може бути такого місця, де б гуцулові було краще, ніж у себе: поміж цих ґрунів і кичер, гірських річок і озер, толок і царинок, смерекових хат і полонин.

1762
19.06.2026

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

7506 2
15.06.2026

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

15650
10.06.2026

Сніданок — це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

9059
20.06.2026

Простий образ сіяча й зерна розкриває глибоку істину: від нас залежить, чи проросте й принесе плід те, що ми чуємо й сприймаємо.

3964
15.06.2026

Учасники зустрічі молитимуться за мир, духовне зцілення, а також вшанують пам’ять померлих членів Апостольства. 

915
11.06.2026

У ніч з 12 на 13 червня в Марійському духовному центрі «Погоня» проведуть традиційні нічні чування.

824
06.06.2026

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

5098
20.06.2026

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

42543 1
18.06.2026

Ухвалені Верховною Радою зміни до Бюджету-2026 дозволять суттєво розширити програми соціального захисту для військовослужбовців.

527
16.06.2026

Баланс на фронті змінився на користь України, а час більше не працює на Володимира Путіна, — переконаний американський політолог та колишній посол США у РФ Майкл Макфол. Також він наводить вісім ознак того, що Росія програє свою війну.  

760
05.06.2026

Після «історичного» указу про дозвіл на проведення параду 9 травня в Москві — історичний відкритий лист Володимира Зеленського Путіну.

1681
20.05.2026

За оцінками аналітиків, після нетривалого зростання внаслідок роздутого оборонного замовлення економіка РФ уперлася в глухий кут.  

1612