
Сесія розпочалась з подяк від учасників АТО небайдужим меценатам за їхню допомогу військовим. Також міський голова Коломиї Ігор Слюзар вручив нагороду генеральному директорові національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Ярославі Ткачук за вагомий внесок у розвиток культури та туризму.
Розпочали розгляд питань з болючої проблеми – сміттєзвалище. Нагадаю, днями раніше Коломийське сміттєзвалище мало прийняти дві тисячі тонн сміття зі Львова, пише Фіртка.
Втім, жителі прилеглих територій до сміттєзвалища почали обурюватися цим рішенням. Голова міста запропонував не включати у порядок денний питання про сміттєзвалище, натомість – розглянути на громадських слуханнях. На сесії міської ради були присутні жителі прилеглих вулиць до сміттєзвлища, вул. Шарлая, Косачівки.
Основним їхнім меседжем було: «Коломия – не сміттєзвалише, Коломия – туристичне місто». Також вони закликали міську раду вирішити питання з ремонтом дороги даних вулиць, де неможливо їхати та йти, бо всюди ями; з аварійним мостом; відсутністю світла на вулицях. Тож, дійшовши спільної згоди розглянути питання про сміттєзвалище на громадських слуханнях, що відбудеться наступного тижня, обурені коломияни покинули зал засідання.
Далі перейшли до розгляду депутатських звернень. Їх було не багато, не мало. Втім, варто виділити основні проблем, на які скаржаться коломияни. Зокрема, - на можливі махінації із земельними ділянками, тож просять забезпечити технічну можливість перегляду схем розміщення земельних ділянок на екрані під час розгляду земельних питань.
Також просять про негайне зрізання борщовика на вулиці Достоєвського, де ця рослина, за словами депутата, сягає заввишки пальми. Ще мешканці цієї ж вулиці проти її перейменування. Нагадаю, що під приводом декомунізації вирішили перейменувати вулиці імені російських письменників.
Вулицю Достоєвсьокго пропонували назвати ім'ям дослідника творчості Івана Франка Івана Білинкевича. Також робили акценти на ремонті доріг. Наголошували про штучне роздування штату міської ради. Наполягали на демонтажі символів тоталітаризму і комуно-більшовицього режиму у місті.
Окрім цього, депутати звернулися до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України і Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо підвищення тарифів на 30% на електроенергію промисловості з першого жовтня 2016 року.
Мовляв, чергове збільшення тарифів для промисловості, яка змушена працювати у несприятливих умовах, призведе до скорочення виробництва, робочих місць. Тож, просять цьому запобігти. Відповідно до угоди про партнерство Коломийської міської ради та програми розвитку Організацій Об’єднаних Націй в цьому році в рамках концепції «Розумні міста», Коломия відібрана для реалізації проекту «Безпечне та комфортне місто», щоб встановити системи відеоспостереження у громадських місцях. Згідно програми, кошти виділить Європейський Союз у розмірі 625-ти тисяч гривень на встановлення системи відеоспостереження.
Тепер Коломия офіційно має логотип міста. Його офіційно затвердили на сесії. А розробник логотипу Володимир Граціанський, в свою чергу, отримає 10 тисяч гривень за умовами конкурсу.
Олена Козаченко