Екологічний посуд: найкращі альтернативи пластику

Пластикові вироби стали спасінням та величезною проблемою. З одного боку, вони недорого коштують. З пластику можна виготовляти будь-які вироби – від обладнання до іграшок. Величезний попит має пластиковий одноразовий посуд. Але пластик складно назвати екологічним матеріалом. Він розкладається у природних умовах протягом 100-200 років. Це величезна проблема, бо пластикові вироби виробляються швидше, ніж розкладаються. Їх треба відправляти на повторне перероблення, що недоступно у багатьох країнах світу. Через це пластикове сміття накопичується на полігонах та забруднює планету. Виробники одноразового посуду шукають альтернативні варіанти матеріалів виготовлення. І схоже на те, що їм це вдалося. Тепер доступна одноразова посуда оптом з екологічно чистих матеріалів. Яких – у нашому огляді.

ТОП-5 екологічно чистих матеріалів на заміну пластику

Виробники одноразового посуду почали використовувати такі матеріали:

  1. Пшеничні висівки – посуд з цієї сировини має великий попит у Польщі. Для виготовлення потрібні тільки висівки та вода. Більше нічого не використовується. Сировина обробляється під високим тиском та температурою. Завдяки цьому матеріал набуває будь-якої форми. Посуд з висівків відрізняється міцністю та стійкістю до високої температури. До того ж він цікаво виглядає.
  2. Кукурудзяний крохмаль – чудова альтернатива пластику. Посуд з цієї рослинної сировини має такі ж самі якісні характеристики. Він підходить для розігрівання в мікрохвильовій пічці. Такі тарілки, стакани та ланч-бокси швидко розкладаються у природних умовах.
  3. Цукрова тростина – для виготовлення посуду використовується навіть не рослина, а залишки після вироблення цукру. Вони називаються багасою. Посуд з неї відрізняється міцністю, теплопровідністю, приємною натуральною фактурою та вишуканим зовнішнім виглядом.
  4. Бамбук – ця рослина дуже швидко росте у будь-яких кліматичних умовах. Відповідно, вона швидко відновлюється взамін сировини, яка пішла на виготовлення посуду. Він має дуже цікавий зовнішній вигляд. Такі вироби стануть прикрасою будь-якого стола. Вони розкладаються за 180 днів. Єдиний недолік – вразливість до високої температури. Тарілки з бамбуку підійдуть тільки для холодних продуктів.
  5. Пальмове листя – його піднімають з землі. Тобто для виготовлення посуду навіть не використовується зелене листя, що росте на дереві. Сировина обробляється під гарячим пресом. Такий посуд витримує температуру від –20 до +120 градусів. Він не боїться води та жиру. Вироби цікаво виглядають. Вони можуть мати будь-яку форму.

Екзотичні рішення

Для виготовлення посуду також використовуються такі матеріали:

  • кістки авокадо;
  • апельсинові корки;
  • морковна кожура;
  • кавова гуща.

Ці матеріали не звичні у нашій країні. Але за границею вони мають певний попит. Так, трубочки та столові прибори з кісток авокадо – це національна технологія Мексики. Їхнє виробництво дуже вигідне. Чашки з апельсинових корок були придумані в Ізраїлі. А посуд з кавової гущі – дизайнерський ексклюзив з Німеччини.

Якщо хочете зробити свій внесок у захист природи, вибирайте посуд з екологічних матеріалів. Як бачите, існує багато альтернатив пластику.

Реклама


23.04.2024 784
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1068
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6776
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14871 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1795
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1049
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6513

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

852

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1648

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1445

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1322
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

418
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

678
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

841
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

641
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1739
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

765
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1062
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34893 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

240
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

421
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

729
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

645