Експериментальний проєкт ЗСУ: прикарпатцям пояснили, що передбачає "Контракт 18-24"

В Івано-Франківську представили експериментальний проєкт ЗСУ "Контракт 18-24", до якого доєднується 10 ОГШБр "Едельвейс".

Про програму журналістці Фіртки детальніше розповіли під час брифінгу 13 березня.

Як зазначають, програма діє вже другий місяць. Українцям від 18 до 24 років пропонують можливість контрактної служби терміном на один рік у ЗСУ.

"Громадянам віком від 18 до 24 років є можливість добровільно служити за контрактом на один рік, а саме у визначеному переліку найкрутіших бригад ЗСУ. Це шість бригад сухопутних військ, одна бригада ДШВ, одна — морської піхоти.

Важливим моментом є те, що контракт дозволяє новобранцям отримати військовий досвід без дострокових зобов'язань.

Тобто після одного року служби добровольці мають право звільнитися з лав Збройних Сил України на рік та займатися справами, які їм до душі. Також важливим аспектом є фінансові умови цього контракту", — вказує начальник групи рекрутингу 109 ОГШБ "десятки", капітан Олексій Романюк.

Як розповідають, ініціатива спрямована на залучення молоді до лав армії з виплатами та соціальними гарантіями.

Загальний обсяг виплат може досягати двох мільйонів гривень на рік, включно з 200 тисяч одразу при підписанні контракту та 800 тисяч — виділених двома частинами протягом дії контракту. Додатково до 120 тисяч гривень на місяць та доплати пропонують за бойові завдання.

Учасники також можуть отримати соціальні гарантії:

  • компенсацію за житло під час служби;
  • медичне забезпечення (включно з зубопротезуванням та стоматологічними послугами);
  • можливість іпотеки під нуль відсотків річних після завершення контракту через програму "єОселя";
  • безплатний проїзд/комунальні пільги;
  • право навчатися за державні кошти в закладах освіти після служби;
  • можливість виїжджати за кордон після року служби.

Наголошують, що новобранці проходять посилену підготовку протягом трьох місяців у три етапи. Спочатку базова — на 45 діб. Тоді вивчають основи вогневої й тактичної підготовки, навички медичної допомоги, опановують мінно-вибухову безпеку, зокрема є й інженерна підготовка для підготовки до дій у гірській місцевості.

Наступний етап — фахова підготовка, спеціалізоване навчання за конкретними спеціальностями від 14 до 30 діб.

Останній курс призначений для адаптації у військовій частині та триває 14 діб.

"Адаптаційний курс допомагає солдатам краще інтегруватися в колектив, підготуватися до реальних бойових завдань.

Ця програма також оновлюється, додаються нові елементи — це психологічна стійкість та фізична витривалість. Усе це разом дає можливість 10 бригаді бути однією з найбільш боєздатних частин Збройних сил України, готової до виконання найскладніших і найвідповідальніших завдань", — каже Олексій Романюк.

Анкети можна подати через рекрутингові центри по всій Україні, заповнивши заявки на сайтах Збройних сил України, чи особисто звернутися до військової частини, чи в будь-який територіальний центр або відповідний відділ на території Івано-Франківської області.

"Минулого місяця в Коломиї ми відпрацювали п'ятьох кандидатів на цей контракт. З них двоє вже проходять службу, ще три допроходять медичну комісію цього тижня.

Тож, щоб оформити контракт у короткі терміни, за буквально добу, кандидат може звернутися чи в 10 гірсько-штурмову бригаду, чи в територіальний центр, немає різниці в якому місті й області. Особова справа формується протягом доби", — розповідає заступник начальника відділення рекрутингу та комплектування Коломийського РТЦК та СП, підполковник Михайло Колісняк.

За словами військовослужбовця, у Коломиї за перший місяць існування програми до ТЦК звернулися шестеро кандидатів. З них двоє, 20- та 25-річний — проходять службу, інші, зокрема яким було 18 років, вирішили наразі утриматися за різних причин. Дехто з охочих приходив і з батьками.

"У нас є кандидат, у якого мати онкохвора, тому він попросив ще два місяці відтермінувати контракт, адже йому потрібно доглядати за нею.

Є різні життєві ситуації. У нас є призовники, які й у 23 роки мали троє дітей, і служили, бо їх треба забезпечувати. Які б не були грошові виплати, але людям треба забезпечувати сім'ї. Я думаю, якщо фінансування збільшать, то буде й більше охочих", — говорить Михайло Колісняк.

Здебільшого на програму звертаються українці 23-24 років.

"У них мотивація служити саме рік за контрактом, щоб отримати відстрочку і займатися своїми сімейними справами. Це реалії. У багатьох є свої сім'ї, діти, деякі очікують дітей, але вони приймають рішення захищати нашу батьківщину.

Це звичайні військовослужбовці, які будуть йти на "Контракт 18-24". Їх призначатимуть у відповідності до вакантних посад.

З особистого досвіду скажу, до молодших військовослужбовців, якщо вони навіть не заключали контракт, а прийшли добровільно, до них завжди лояльніше відношення. Тобто на них покладають менші очікування, але вони найчастіше показують більший результат", — пояснює Олексій Романюк.

Боєць також наголошує, що для дівчат є така ж можливість служби за контрактом, адже його передбачено для всіх громадян цього віку.

"Умови є однаковими, але поки не зверталися", — зазначає Олексій Романюк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про кримінальну відповідальність керівників ТЦК та ВЛК за порушення закону

Оточив авто, погрожував та допоміг втекти військовозобов’язаним: на Прикарпатті затримали чоловіка, який перешкоджав мобілізаційній роботі ТЦК

За призов росіянина: на Прикарпатті оштрафували військовослужбовця ТЦК


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

958
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

537
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

905
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1114
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5168
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

920
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2