
Експерт зазначив, що основним чинником зростання ціни на газ в Україні є його дефіцит.
До здорожчання скрапленого газу на українських АЗК призвели зрозумілі та економічно обґрунтовані чинники. Таку позицію в ексклюзивному коментарі УНН озвучив, експерт паливного ринку, заступник директора “Консалтингової групи А-95” Артем Куюн.
“По факту, тут нового нічого сказати не можу. Всі ці фактори, що призвели до цього подорожання, вони відомі і обґрунтовані. Це і дефіцит, який викликаний скороченням поставок із Росії: десь біля 20% не дійшло на ринок, тому і розгорнулася боротьба за той ресурс, що є. Але ці фактори вони потроху себе вичерпують.
Я чув, що вчора білоруси закрили відгрузки на український ринок, але поки що не впевнений, чи відноситься це до скрапленого газу в тому числі”, — сказав він.
За словами експерта, основний чинник росту ціни на газ в Україні — це його дефіцит.
“Це дефіцит газу. З Росії стало менше поступати і з Білорусі теж. Росіяни роблять, по-перше, газ і, по-друге, сировину, яку потім везуть у Білорусь, і ті виробляють теж газ для нас, в тому числі.
І на російському ринку, на внутрішньому, сезонно дуже підскочив попит, тому ціни в Росії виросли. Відповідно, і експортні ціни виросли. Внутрішній ринок став дуже привабливим, і сюди також „наклався“ ремонт на одному із ключових заводів-виробників, які сюди (в Україну) поставляють газ. І сюди ж „наклався“ ще й збій у поставках сировини в Білорусь. Тобто, росіяни урізали поставки — білоруси відчули дефіцит сировини. Все це склало дефіцит, який оцінюється в 20-25% від обсягів ринку.
Але як ми бачимо газ не зникає, просто у нього виросла ціна, прийшлося запаси під’їсти, які є в України трохи у трейдерів, саме тому ціна яка зараз є на стелах, вона ще має потенціал десь на гривню до зростання”, — наголосив А.Куюн.