
Долинська міська рада в липні 2011 року надала в оренду ТОВ «Галінвест» земельну ділянку площею 0,71 га.
Про це свідчать дані Долинської міськради, пише Фіртка з посиланням на Наші Гроші.
ТОВ «Галінвест» отримала в оренду на п’ять років землю в м. Долина по вул. Степана Бандери для обслуговування будівель і споруд.
Засновниками фірми в 2011 році були Мирослав Яковин, Михайло Горчак та Богдан Ониськів. Через декілька місяців Ониськів змінила Надія Шкутяк. Це мати Петра Шкутяка, якого генпрокурор Юрій Луценко 30 травня 2016 року призначив керівником Департаменту внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури.
В 2009-2011 році, коли міськрада виділяла ТОВ «Галінвест» землю, Петро Шкутяк очолював Долинську РДА.
Петро Шкутяк народився 4 серпня 1980 року в місті Золочів Львівської області. Він син депутата Ради 5 та 6 скликань і екс-мера Івано-Франківська Зіновія Шкутяка.
Освіта
Шкутяк закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу за спеціальністю "Менеджмент організацій", Міжрегіональну академію управління персоналом, отримавши кваліфікацію юриста, а також Львівський регіональний інститут державного управління при президентові України, де став магістром державного управління.
Політик і чиновник
Працював в НГВУ "Надвірнанафтогаз" в Івано-Франківській області з вересня 2002 року по вересень 2003 року оператором з видобутку нафти і газу, помічником майстра, а потім економістом.
З серпня 2004 року по грудень 2007 року - фінансовий директор ПП "Трейд-Груп".
Під час "Помаранчевої революції" 2004 року брав участь у проекті "Чиста Україна", очолював групу з 300 чоловік. З 2005 року член партії "Наша Україна", член ради Івано-Франківської обласної організації партії.
З грудня 2007 по вересень 2009 року виконував обов'язки першого заступника голови Долинської районної державної адміністрації, а з вересня 2009 р. по жовтень 2011 р. очолював Долинську РДА.
У 2010 році був обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради по одномандатному мажоритарному округу.
З грудня 2011 року до травня 2012 року працював заступником директора лісопереробного заводу ТЗОВ "Уніплит" в селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області.
У липні 2012 року Шкутяк "засвітився" в центральній пресі, як голова комітету голодувальників проти закону "Про засади мовної політики" біля Українського дому. У ніч на 16 липня він був госпіталізований в результаті виснаження організму.
У 2012 році Шкутяк був кандидатом-мажоритарником від партії "Наша Україна" по виборчому округу № 86 (центр - Долина).
У лютому 2013 р. приєднався до основи політичного руху "Сила людей", який у серпні 2014 переріс у однойменну партію.
Під час Революції гідності був членом 15-ї сотні самооборони Майдану з грудня 2013 по березень 2014 р.
З лютого 2013 по травень 2014 працював в КП "Єдиний розрахунковий центр" в Івано-Франківську спочатку на посаді заступника директора, а згодом очолив зазначене підприємство.
Учасник АТО
У травні 2014 р. Шкутяк записався добровольцем в батальйон "Айдар". Під час виконання бойового завдання 20 липня біля селища Георгіївка отримав мінометне осколкове поранення черепа і правої стегнової кістки. Колона, в якій був Шкутяк, намагалася прорватися до аеропорту Луганська, де в оточенні перебували українські військові. Їм повинні були привезти забезпечення і забрати звідти поранених і вбитих.
Бойовики обстріляли колону з міномета, і поруч розірвалася міна. Поранило трьох чоловік, серед них був і Шкутяк. У результаті вибуху ніхто не загинув.
На виборах у парламент в 2014 р. Шкутяк балотувався як самовисуванець у окрузі №83 в Івано-Франківську. Набрав 34,25% голосів і програв діючому нардепу Олександру Шевченко.
На місцевих виборах 2015 р. пройшов в Івано-Франківську міську раду від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".
Петро Шкитяк одружений, у нього п'ятеро дітей: 4 дочки і син. Його нагороджували медаллю "За заслуги перед Прикарпаттям" та "Захиснику Вітчизни", а також іменною вогнепальною зброєю – пістолетом Макарова.
Доходи
Шкутяк в 2015 році задекларував 78 тис. 817 грн доходів, з яких - 36 тис. 615 грн становить зарплата, 12 тис. - допомога по безробіттю, майже 30 тис. грн. - страхові виплати. Його сім'я в 2015 році отримала 2,7 млн грн доходу. Рухомого і нерухомого майна у депутата немає, але його дружина володіє земельною ділянкою та квартирою. У депутата і членів його сім'ї немає вкладів у банках, цінних паперів або інших активів.