В івано-франківській Книгарні "Є" прикарпатський письменник Василь Карп’юк презентував нову книжку "Ще літо, але вже все зрозуміло".
До книжки увійшли так звані колонки, які Василь Карп'юк писав для різних видань з 2009 року. За відгуками читачів, найкраще вдавалися колонки про гори, про рідне село, про родину. Кращі із розповідей увійшли до книжки, пише Фіртка із посиланням на КУРС.
"Я написав про те, що мені подобається, що я згадую, чим живу. Це все дуже тісно переплетено у цій книжці. Перший поштовх до написання кожного тексту – це було щось буденне, – розповідає автор. – Разом з тим, це не є колонки про актуальні події сьогодення, це не є рефлексії про те, що відбувається у суспільстві, а це щось, що відбувається поза суспільством. Якоюсь мірою це теми вічні".
Книжка названа за однойменним текстом, що з’явився після однієї з розмов автора з поетом Василем Герасим’юком.
"Він (Василь Герасим’юк – КУРС) якось сказав: "Вже літо, але вже все зрозуміло". Ніби ще календарне літо, ніби ще загалом тепло, але вже видно, що осінь наступає. Зміст полягає у тому, що цю фразу можна трактувати ширше, відповідно до людського життя, до фізичного існування тіла і нефізичного існування душі", – розмірковує Василь Карп’юк.
При цьому він додає, що вік не має жодного значення, адже життя може обірватися будь-якої миті.
Це вже четверта книжка письменника. Вона, як і попередні, не вийшла у видавництві "Discursus", директором якого є сам Василь. Він каже, що, працюючи з іншими видавцями, може відчути себе письменником, а не видавцем.
"Якби я сам робив книжку, то це зайняло би значно більше часу і, ймовірно, що книжка могла би не побачити світ", – зізнається Карп’юк.
Зараз Василь мріє написати добру книжку без драми і без конфлікту, головними героями якої стануть його дід і баба.
Письменниця Наталя Ткачик, яка координувала презентацію, згадала про своє перше знайомство з Василем Карп’юком. Це сталося в літстудії, коли хлопець ще приїжджав до Франківська на сесію. Він тоді був переконаний, що не можна нічого читати, окрім Василя Герасим’юка та Сергія Жадана, та стверджував, що вже є цілком дорослим і свідомим автором.
"Це якийсь гуцульський феномен!" – сказала Ткачик.