Франківські активісти покажуть невідому культуру Луганська періоду між двома Революціями

 

/data/blog/112071/9fb836fe533c5389a27f6bd9c000ebc3.jpg

 

Культурні активісти та громадські діячі з Івано-Франківська розпочали роботу над створенням унікального віртуального музею культурного життя Луганська 2004 – 2013 років.

 

Проект «Luhansk’s Art & Facts – Збереження культурної спадщини Донбасу» стартував у травні 2016 року, пише Фіртка.

 

Вже за кілька місяців активісти створять віртуальну платформу, де зберігатимуться артефакти культурного і громадського життя Луганська у період між Помаранчевою революцією та Революцією гідності.

 

Зараз триває інтенсивний процес збирання артефактів для майбутнього музею.

 

Воєнний конфлікт на Сході України став катастрофою для регіону та його культурного життя, яке активно формувалося в останнє десятиліття. Сучасне мистецтво та громадський активізм лиш починали бути помітними у просторі міста, але 2014 рік урвав цей процес.

 

Для чого потрібен такий музей? По-перше, він врятує культурну спадщину Луганська від знищення та забуття, по-друге, спростує стереотипи про культурний нігілізм мешканців Сходу України. Культурне життя Луганська є здебільшого невідомим для сучасників, однак це зовсім не означає, що його не було, і віртуальний музей стане підтвердженням цьому.

 

Колекція включатиме розділи про важливі події і місця Луганська, про культурних і громадських діячів, знакові мистецькі і громадські рухи, що діяли у 2004 – 2013 роки, а також оцифровані книги, картини, фотографії, які характеризують останнє передвоєнне десятиліття Луганська.

 

«Напередодні катастрофи ми перейшли до системного реформування культурного життя. Молоді бунтарі до 2013 року стали лідерами громадських організацій, головними редакторами газет, реалізувались певною мірою в житті. Ці люди навчались, побачили як влаштоване культурне життя в інших містах та державах, і почали щось робити в Луганську. А потім відбулось те, що відбулось», – говорить про період 2004 – 2013 років у Луганську літератор і громадський діяч Константин Скоркін.

 

«Понад мільйон людей в Україні втратили не лише рідні міста, але й власну ідентичність. Багато хто з мешканців Сходу України неохоче розповідає про своє походження, ховаючись від упередженого ставлення. Артефакти, які ми покажемо українському суспільству та міжнародній спільноті, проллють світло на інший бік життя Луганська, розкажуть про спроби активних спільнот вплинути на культурне життя міста й регіону, відстояти демократичні цінності та європейську ідентичність», – зазначає координатор проекту Ярослав Мінкін, голова правління Молодіжної організації СТАН, переміщеної до Івано-Франківська.

 

Проект є відкритим, тому участь у формуванні експозиції музею можуть взяти всі, хто має матеріали чи інформацію, що стосуються культурного та громадського життя Луганська 2004 – 2013 років.

 

Проект реалізовують спільно Goethe-Institut Ukraine та Молодіжна організація СТАН за підтримки Міністерства іноземних справ Федеративної Республіки Німеччина та за консультативної підтримки музею Friedrichshain-Kreuzberg в Берліні.

 

Для довідки:

Молодіжна організація «СТАН» була заснована 1999 року в Луганську групою письменників, філософів, журналістів та митців. Від початку свого існування «СТАН» працював, щоб вирішувати соціальні проблеми України, підвищувати обізнаність про права людини, а також мобілізувати молодь до дій через культуру. Місія організації – розвиток креативного громадянського суспільства через організацію та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив у громадах. У 2014 році, після ескалації конфлікту на Донбасі, Молодіжна організація «СТАН» переїхала до Івано-Франківська.


25.07.2016 655 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2141
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

994
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

991
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2124
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3589
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2514 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

820

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

725

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

679

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10352
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1198
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5301
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1030
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2828
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1197
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

419
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

264 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

731
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

626
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

672