Франківські велоактивісти про велодоріжку на Набережній: Якщо спостерігатиметься саботаж з боку влади – організовуватимемо акції прямої дії

 

 

 

 

Проект велодоріжки на Набережній франківські велоактивісти почали розробляти ще рік тому.

 

Про це Фіртці розповів координатор проектів ГО «Вело-Франківськ» Мирослав Федорків.

 

За його словами, до велоактивістів звернулись представники фірми «ПБС» за консультацією. Будівельники зацікавилися цією темою, і звернулися до велосипедистів з проханням допомогти зробити все на найвищому рівні. З рештою, до розробки проекту та організації дорожнього руху був залучений архітектор Андрій Коман, який має солідний європейський досвід, і розробив абсолютно новий, революційний проект і для Набережної.

 

«Кошторис проекту вже готовий і, якщо не помиляюсь уже затверджений, - каже Мирослав Федорків, - Ми користувались найкращими європейськими зразками в плані вело інфраструктури. Тобто те, що є найкраще в світі ми спробували реалізувати на Набережній, підігнавши це під наші ДБНи. Якщо глянути на проект вело доріжки, то вона абсолютно відповідає тому, що робиться, до прикладу, у Варшаві».

 

«Дійсно було приємно, коли представники фірми «ПБС» звернулись до нас, ми спершу навіть незрозуміли, що це будівельники, які роблять ремонт на Набережній. Очевидно той проект, який був опублікований в Інтернеті дійшов до них і те, що вони звернулись до нас самі – це для нас було несподіванкою. А вже в роботі ми були знову приємно здивовані, тому що було видно, що люди хочуть зробити це не «для галочки», а зробити щось найкраще. Тому ми зараз з надією називаємо цей проект найкращою велодоріжкою в Україні», - зізнається Мирослав Федорків.

 

Як наслідок, вже цього літа місто мало отримати цілком нову автомобільну магістраль, поруч з якою буде облаштовано велодоріжку і пішохідний простір європейського зразка.

 

Велоактивіст зауважує, що вони майже щодня їздять на Набережну для контролювання того, як ведуться підготовчі роботи.

 

За словами Мирослава Федорківа, підприємство "ПБС", яке займається ремонтом Набережної, охоче підтримує запропоновані інновації, однак залишається відкритим питання щодо фінансування цього проекту.

 

«Ми вклали багато сил, часу і старань для розробки проекту. Наскільки мені відомо дійсно є вільні гроші у бюджеті міста, які можна спрямувати на цей проект. Ми сподіваємось, що вони таки будуть спрямовані на це, адже цей проект відповідає сучасним вимогам часу, він і для молоді і для розвитку транспорту, що в місті мабуть є найважливішою галуззю. Вклавши гроші в цей проект місто отримає велику віддачу, тобто це інвестиція в майбутнє. Ми сподіваємось, що до нашої думки, думки громади міста, прислухаються і проект буде реалізований», - каже велоактивіст.

 

Нещодавно сесія Івано-Франківської міської ради, фактично контрольована фракцією ВО "Свобода", заблокувала та не проголосувала за виділення планових 7 мільйонів гривень в тому числі і на облаштування найсучасніших велодоріжок на Набережній. І це при тому, що за інформацією міськвиконкому в бюджеті громади міста Івано-Франківська гроші є, - адже бюджет перевиконується в поточному році на 150 мільйонів гривень, які діляться кулуарно і непрозоро.

 

Однак, велоактивісти запевняють, що зроблять все можливе, щоб до їхньої думки прислухались.

 

«Ми не хочемо лізти в політику, але хочемо, щоб люди, громада, молодь не ставали заручниками підкилимних ігор. Тобто ми використовуватимемо різні методи, підніматимемо це питання в пресі, ініціюватимемо відстоювання наших інтересів, величезної проробленої роботи. Ніхто з нас не отримував гроші за цей проект, ми робили його на громадських засадах. І суть в тому, що ми зробили це для нас, для людей, і не хочеться, щоб ці люди ставали заручниками передвиборчих перегонів. Якщо буде спостерігатись саботаж зі сторони влади, якщо далі буде оце шкідництво, то ми організовуватимемо акції прямої дії, щоб вони бачили, що ми також є і ми сила. Тому що нам не все-одно, оскільки від зародження ідеї, мрії пройшов рік, та ми досі говоримо про неї в недоконаному виді. Світ зараз такими темпами не живе. В світі ці ідеї реалізуються за 2-3 місяці. А в нас, вибачте, ще 19 століття, якщо за рік не можна зробити. В нас часто люди люблять ускладнювати прості речі. Ми налаштовані рішуче в тому, щоб довести почате до кінця», - заявляє Мирослав Федорків.

 

Франківські велоактивісти розуміють, що це перший крок, який зазвичай складний, однак його необхідно зробити. Адже, коли ті, хто реалізовує цей проект, відчують смак перемоги, чогось завершеного, тоді робота піде краще.

 

«Велодоріжка на Набережній буде каталізатором. Зараз важливо зробити цей перший крок, щоб потім від нього відштовхуватись до нових цілей, які робитимуть Івано-Франківськ європейським містом», - впевнений Мирослав Федорків.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Велоактивісти розповіли про велосипедну інфраструктуру Івано-Франківська, яка перетворить місто на велостолицю України

Незабаром в Івано-Франківську розпочнуться роботи по встановленню велодоріжки на Набережній

Івано-Франківськ цього року може отримати найкращу велодоріжку в Україні (фото)

Франківські активісти показали, якими можуть бути велодоріжки на Галицькій (фото)


07.08.2015 913 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

715
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1666
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3235
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2194 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4375
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6112

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

548

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

498

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

490

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

562
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10122
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

956
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

893
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

691
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2526
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

935
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1260
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34216 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

412
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

486
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

830 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1006