Гриценко в Івано-Франківську розповів про ключові реформи, які влада так і не спромоглася провести

 

 

В Івано-Франківську з робочим візитом перебуває лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

 

Під час зустрічі з журналістами обговорили основні напрямки, в яких повинна рухатися держава, а також стан проведення реформ.

 

Політик наголосив, що Порошенко та парламент за 3,5 роки насправді могли завершити три ключові реформи, без яких країна не може рухатися вперед, проте – цього зроблено не було.

 

«Перше – це нарешті справедливий суд. Об’єктивно скажу, що чимало зроблено. Але і тут вийшли за межі – надвисоке забезпечення суддів, порівняно з пенсіями та зарплатами українців. Тим не менше суд не працює. Немає останнього ключового – покарання ЗА.

 

Законопроект 4109, який внесений мною, і ще з лютого місяця лежить в парламенті. Він якраз і передбачає жорстку кримінальну відповідальність за хабарництво, яке впливає на прийняття судових рішень. Тому на додаток до всього, що зроблено – стимулів, професійного відбору, навчання – потрібно додати «меч покарання», який передбачає для хабарників пожиттєву тюрму, без права на амністію з конфіскацією майна. Ось чого не вистачає.

 

Ну і звичайно запровадження антикорупційної системи судів, які дозволили б швидко притягнути до відповідальності найвищих посадових осіб. Якщо не буде суду, який гарантує захист прав, свобод і власності кожного з нас, - то не варто говорити про будь-яку іншу реформу.

 

Друга реформа – енергетика. Негайно потрібно провести повну ревізію наявних у нас ресурсів. Імпортний газ нам не потрібен.

 

Що ж стосується енергоефективності. Ми повинні за рахунок зменшення споживання електроенергії, знизити ціни наших товаровиробників. Ми зараз витрачаємо на одиницю продукції в 5 разів більше, ніж інші. Поставляючи наші товари на експорт, - їм дуже важко конкурувати на ринку. Тому потрібно розвивати енергоефективність та взятися за приведення в порядок тарифів.

 

Реально можна зменшити тарифи – провести ревізію наявних ресурсів, ціноутворення, викинути з ціноутворення дорогі яхти, футбольні клуби, телеканали, утримання фракцій, міністрів та прокурорів і отримаємо реальну тарифну політику.

 

І третє – реформа силового блоку. Тут важливо змінити філософію. Сьогодні силовий блок держави зорієнтований на захист влади від народу, а не на захист народу від зовнішнього ворога. Захищати країну нема кому, зате владу є. Це неправильно і саме президент повинен змінити ситуацію.

 

Після введення цих змін, можна починати говори про інші реформи», - пояснив Анатолій Гриценко.

 

 

Також, лідер «Громадянської позиціії», повідомив, що разом з однопартійцями з шести областей поїдуть на кордон зустрічати Саакашвілі.

 

«Це насправді не питання Саакашвілі чи його політичного майбутнього, - це наше з Вами питання: Як далеко може зайти влада у своїй нахабності, брутальності та мерзенності, намагаючись закрити рота тому, хто висловлює іншу думку, ніж влада хоче чути. Саакашвілі не чіпали, поки він був у команді президента, як тільки він почав говорити проти шерсті - почалися репресивні дії, які завершилися позбавлення громадянства. Тому ми солідарно його підтримуємо, розуміючи, що це може статися з кожним. Держава не повинна у будь-кого так легко забирати громадянство», - сказав політик.

 

Під час зустрічі обговорили і новий закон «Про освіту». Анатолій Гриценко заявив, що він категорично проти 12-річної школи.

 

«У освітній реформі є позитивні речі, які поки що на рівні декларації, адже вони не підкріплені фінансово – фінансової бази під це не підведено і очевидно реформа буде відкладатися. Є позитивні речі, пов’язані з атестацією вчителів, з переглядом навчальних планів, з підвищенням грошового забезпечення вчителів і так далі. Але я категорично не сприймаю 12-річну школу. Я маю підстави щоб заявити, що рівень знань у школах падаєНам важливо, щоб наші діти отримували не атестати і дипломи, а знання та світогляд».


07.09.2017 1499 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

217
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

797
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1801
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3348
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2274 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4471

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

632

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

555

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

545

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10182
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1021
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4789
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

817
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2616
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1040
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34278 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

470
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

536
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

877 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1095