Хламідіоз – проблема, яка підстерігає кожного

 

 

Хламідіоз – одне з найпоширеніших захворювань, що передаються статевим шляхом і викликане специфічним збудником - Chlamydia trachomatis.

 

За статистичними даними, щороку реєструється близько 10 000 нових випадків зараження хламідіями. І далеко не всі хворі обстежуються на початкових стадіях. Найчастіше хламідіоз виявляють у осіб 17-35 років. Це зумовлено зростанням послуг сексуальної сфери і банальною необізнаністю в плані ведення статевого життя і контрацепції.

 

Що зумовлює тенденцію зростання випадків захворюваності на хламідіоз?

Однією з причин стрімкого розповсюдження хламідіозу є відсутність клінічних ознак на ранніх стадіях протікання хвороби. Є різні способи зараження, про які ви навіть не могли підозрювати. Основним звісно ж є статевий шлях, у тому числі і вагінальний, і оральний, і анальний секс. Чим більше статевих партнерів у вас було впродовж життя, тим вища ймовірність того, що у вас може бути хламідіоз. Проте, як не дивно, хламідіями можна заразитися навіть контактно: через предмети туалету чи брудну постіль.

 

Симптоми хламідіозу

Небезпека хламідіозу, як зазначалося вище, саме у безсимптомному перебігу захворювання. Проте, є перелік ознак, які допоможуть звернути увагу на проблему і своєчасно продіагностуватися у лікаря, а саме:

- гнійні виділення з піхви, що мають різкий неприємний запах;

- біль у сечівнику;

- свербіж;

- біль і неприємні відчуття внизу живота;

- легка слабкість;

- болючі місячні.

 

Загроза для вашого здоров’я

Хоча захворювання не здається вам настільки серйозною, проте її наслідки є дуже небезпечними. Хламідіоз може спричинити безліч ускладнень, від запальних захворювань органів малого тазу, так і до безпліддя у жінок і летального кінця. Хламідії можуть уражати не тільки сечостатеву систему, а й суглоби, органи зору, слуху, кишечник.

 

Особливу небезпеку хламідіоз несе при вагітності, адже тоді відбувається зараження плаценти, що призводить до порушень і вад розвитку плода. В гіршому випадку можлива загроза викидня.

 

У чоловіків дане захворювання зазвичай проявляється хронічним простатитом. Справа у тому, що хламідії можуть впливати на стан і якість сперми, що у свою чергу викликає розвиток чоловічого безпліддя. Також поширеним ускладненням хламідіозу є кон’юктивіт.

 

Діагностика і лікування хламідіозу

Досить часто хламідіоз супроводжується супутніми інфекційними захворюваннями, такими як уреаплазмоз, трихомоноз, гонорея. Тому бажано пройти комплексне лабораторне обстеження, щоб нічого не пропустити.

Щоб виявити хламідії використовують такі лабораторні методи:

  • Порлімеразна ланцюгова реакція (або ПЛР)
  • Імуноферментний аналіз (ІФА)
  • Культуральний метод (посів на хламідії) з визначенням чутливості до антібіотікiв;

 

Найголовнішим аспектом в лікуванні хламідіозу є раціональна антибіотикотерапія в залежності від того, гострий чи хронічний процес.

 

І, як би дивно це не звучало, але перед початком статевого життя з новим партнером все-таки бажано пройти обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом. Стосується це обох партнерів. І завжди (!) варто пам’ятати про контрацепцію, яка захистить не тільки від небажаної вагітності, а й від статевих інфекцій. І тоді ви можете бути переконані, що здорове сексуальне життя не принесе вам жодних побічних наслідків!

 

Марта Шкреметко

лікар-гінеколог МЦ «Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок, 1

тел.: (050) 3 777 299; (067) 3 777 299


04.07.2017 6145 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4196
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5957

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

426

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

854
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34140 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713