Як обрати особливу картину для себе і не тільки

Картини часто є елементом інтер'єру, на який не звертають уваги. Популярним рішенням оформлення стін зазвичай бувають пейзажі чи сценки ідилічного сільського життя. У сучасних інтер'єрах картини активно витісняються яскравими плакатами: недорого, практично і завжди можна поміняти. Однак мало хто замислюється, що картина може відігравати справді ключову роль в інтер'єрі і не лише додавати йому гармонійності, а й приховувати багато недоліків приміщення.

Власник квартири зазвичай інтуїтивно відчуває, що підходить, а що ні. До цього варто дослухатися. Зрештою, картина повинна подобатися — адже на неї будуть дивитися щодня. Тож головна якість, якою повинні мати картини на полотні - це привабливість для господарів.

Правила вибору картин та розміщення їх в інтер'єрі

Хороша картина здатна привнести жвавість у будь-який інтер'єр, а вибір правильного зображення - процес набагато складніший, ніж могло б здатися. Будь-який інтер'єрний живопис може виконувати певну функцію, надаючи оригінальності інтер'єру. Є дві основні функції, які виконують картини, вони можуть:

  • доповнити інтер'єр, зробити його більш цілісним та продуманим;
  • об'єднати або навпаки, акцентувати увагу на певних елементах декору.

При виборі слід враховувати площу кімнати. Маленькі приміщення візуально стануть ще меншими, якщо на стіну повісити велику картину. Для таких приміщень найкраще використовувати кілька картин середніх розмірів. На великих площах маленькі або середнього розміру полотна губляться або виглядають сумно. Великим стінам — габаритні картини.

Картина обов'язково має відповідати приміщенню, стіни якого вона прикрашає. Її стиль, колірна гама і сюжетна лінія зобов'язані доповнювати інтер'єр кімнати, інакше навіть найкрасивіша і майстерно виконана картина виглядатиме просто безглуздо. До кожного приміщення має бути особливий підхід.

Вибір картини – це дійсно важливо

Є кілька причин, з яких купуються картини:

  • прагнення прикрасити інтер'єр будинку, квартири, офісу чи іншого громадського місця;
  • зробити цінний подарунок: колегам, друзям чи коханим;
  • перспективно вкласти гроші з розрахунком зростання вартості полотна;
  • нарешті просто хочеться чогось прекрасного, з вічним авторитетом.

При виборі розміру картини потрібно опустити погляд на рівень нижче та оцінити габарити об'єкта, над яким вона розміщуватиметься. Ширина картини повинна дорівнювати або бути більше половини довжини цього об'єкта (ліжка, столу, консолі). Відмінним рішенням може бути композиція з кількох невеликих полотен.

Для просторого лофта або вітальні, обставленої в стилі hi-tech, ідеальним вибором стануть сучасні картини маслом для інтер'єру, які можна знайти на https://tvelina.com.ua/. Вони часто не мають певного сюжету, є досить абстрактними. Уся увага зосереджена на колірних переходах, що народжують різні почуття та асоціації. Саме таку картину представлено на фотографії. На ній можна побачити силуети великого міста.

Якщо підібрати картину з квітами в тон інтер'єру, то полотно зробить обстановку більш насиченою та глибокою. Такий живопис не впадатиме в очі, проте створить ілюзію перетікання сюжету в простір кімнати. У такому приміщенні глядач нібито сам перебуває всередині картини.

Дизайнери дуже люблять використати живопис для внесення фінального контрастного штриха. Він дозволяє іншій обстановці стати соковитішим і глибшим. Така картина точно не залишиться непоміченою. Та й безглуздо її ховати. Навпаки, акцентну деталь розміщують на самому видному місці: над диваном чи каміном, над узголів'ям ліжка чи журнальним столиком.

Реклама


11.02.2025 244
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1684
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

838
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

938
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2023
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3524
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2424 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

764

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

666

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

639

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

655
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10303
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1151
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5222
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

965
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2761
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1147
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

357
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

674
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

582
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

628
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

983 2