Як змінюється курс по крипті: основні фактори впливу

Відомий факт для всіх, хто працює на ринку цифрових валют: курс по крипті схильний до суттєвих коливань. Цей момент залежить від багатьох факторів, розуміння яких допоможе трейдерам та інвесторам приймати виважені рішення. Оцінка того, що впливає на котирування, дозволить складати ефективні стратегії для вашого портфеля.

Скільки коштує Біткоін в доларах: попит та пропозиція

Перше, що позначається на вартості цифрових активів – співвідношення попиту та пропозиції на ринку. Спрацьовує таке правило: чим вищий попит на крипту і нижче її пропозиція, тим вище стає курс. Те, по скільки Біткоін і інші монети торгуються на ринку, залежить від транзакційних обсягів, ринкової капіталізації, ліквідності.

Якщо говорити конкретно про BTC, першу і найпопулярнішу криптовалюту, то вона має високу ринкову капіталізацію та ліквідність. Тому актив менше схильний до волатильності порівняно з менш відомими альткоінами. Ви зможете купити Біткоїн за ціною, яка відповідає середній ринковій. На Bitcoin, як і на іншу крипту, можуть впливати внутрішні та зовнішні чинники.

Внутрішні причини, через які змінюються ціни криптовалют

  • Технологічні оновлення. Цінність проєкту та його монети може суттєво зрости за рахунок впровадження нових технологій та покращень у блокчейн-мережі. Яскравий приклад – оновлення мережі Ethereum до версії Ethereum 2.0.
  • Успішність проєкту. У Біткоїна курс тримається на високій позначці, оскільки актив досяг визнання у криптоспільноті. Реалізація та розвиток криптопроєктів можуть підвищувати їхню ціну. Важливими вважаються успішні співробітництва та партнерства. Наприклад, партнерство між Cardano та великими технологічними компаніями допомогло залучити нових інвесторів та збільшити курс монети ADA.
  • Емісія та розподіл крипти. Цей момент позначається на тому, скільки коштує Солана, Біткоїн та інші криптовалюти, а також на стійкості монети на ринку. Довіра до проєкту підвищується при обмеженій емісії та рівномірному розподілі монет. Ціна BTC продовжуватиме зростати в майбутньому, оскільки система передбачає обмежену емісію – 21 млн. коїнів, що гарантує дефіцит активу.

Варто враховувати також і корисність криптовалют: чим більше сфер застосування, тим вища цінність. Ціна Солани, Біткоїна та іншої крипти зростатиме, якщо ці активи використовуватимуть як засіб збереження вартості. При цьому Ефіріум дає можливість розробляти та керувати децентралізованими додатками, через що проєкт популярний серед розробників.

У Солани курс, як і вартість інших монет, може відрізнятися на різних криптобіржах. Нові лістинги на торгових платформах найчастіше провокують короткострокове зростання позиції криптовалюти.

Зовнішні чинники впливу на ціноутворення крипти

  • Політична ситуація.

Крипторинок сильно реагує на будь-які зміни у законодавстві, що можна побачити на прикладі Китаю та рішень його уряду. Крім того, коли Дональд Трамп переміг на президентських виборах США, то у SOL ціна, як і вартість іншої крипти, зросла.

  • Економічні умови.

У періоди локальної економічної нестабільності ринку інвестори шукають альтернативні варіанти активів, де перше місце займають криптовалюти. Приклад – Україна, Аргентина, Венесуела та багато африканських країн.

  • Новини та події.

Окрім політичних, також й інші новини можуть провокувати зростання чи падіння монети SOL, BTC, XRP та інших. Значні коливання ринку відзначаються при зломі криптобірж, великих інвестицій у проєкти, трендових постів відомих особистостей.

  • Експертні прогнози.

Прогнози криптовалютних аналітиків та лідерів думок можуть впливати на очікування ринку, що також викликає зміни у криптоіндустрії.

Реклама


24.01.2025 552
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1911
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

927
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

958
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2066
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3548
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2476 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

784

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

691

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

654

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

666
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10322
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1170
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5254
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

988
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2786
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1169
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

381
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

699
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

602
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

650
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

999 2