Івано-Франківський МВК отримає повноваження Держархбудконтролю 15 серпня

 
 
 
Зі слів міського голови Руслана Марцинківа, таку попередню дату озвучили офіційні особи. Про це він розповів на засідання виконавчого комітету.
 

На даний момент управління Держархбудінспекції при місьвиконкомі уже створено, але поки йде процедура передачі повножень. Остаточна передача повноважень дозволить розпочати новоствореному управлінню свою роботу, пише pobudovano.com.ua

 

Чому це важливо, і що зміниться для нашого міста?

 

В першу чергу, отримані повноваження дадуть місцевим органам самоуправління достатньо повноважень для боротьби із незаконними будівництвами. Адже, на сьогодні, існує Департамент архітектури і містобудування при міськвиконкомі та Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області, яке підпорядковане Києву.

 

Департамент розбляє містобудівну стратегію і необхідні документи. Одними із них є містобудівні умови  та обмеження. Це перелік вимог, умов та опис проекту майбутнього будівництва. Без цього документи вести забудову неможливо, однак це швидше технічний, ніж дозвільний документ.

 

Самі ж дозволи на ведення будівельних робіт реєструє ДАБІ. Однак тут і починаються труднощі - територіальні управління ДАБІ підпорядковуються Київському управлінню, і на етапі реєстрації декларації, не має ніякого офіційного зв'язку з департаментом. А це дуже важливий факт, адже ДАБІ при реєстрації перевіряє тільки повноту наданої інформації, а не її зміст. А сам Департамент не має ніяких повноважень у плані перевірки об'єктів забудови.

 

Через це дуже часто місто погоджує одне будівництво, а в декларації вказується інше. І ще добре, якщо по фатку не ведеться третє. Самі ж перевірки ДАБІ проводяться планово, і через певний час після початку будівництва. Під час таких перевірок якраз і відбуваються один з небагатьох контактів інспекції та департаменту архітектури.

 

Планові перевірки створюють фору у часі для забудівника, щоб звести абсолютно інший об'єкт, одразу зареєструвавши декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Навіть якщо місцеві органи влади виявлять порушення, то максимум, що вони можуть зробити - це написати звернення ДАБІ і чекати реакції.

 

Цікаво, що в деклараціях вказуються не всі дані про майбутню забудову, а посилання на видану раніше документацію. Тому першочергові документи не рідко суперечать об'єкту будівництву, на який зареєстрована декларація. Тому часто будівництво не відповідає цільовому призначенню землі.

 

Передача повноважень ДАБІ місцевому управлінню дозволить значно ефективніше контролювати будівництва. Положення про управління держархбудконтролю затверджується міською радою, що дозволяє надати їм більші важелі впливу та повноваження контролю.

 

Наприклад, новостворене управління, реєструючи декларації, зможе перевіряти достовірність внесених там даних. Також, воно зможе проводити перевірки за дорученням міського голови, чи рішенням міської ради. Тому відповідальність за контроль і боротьбу із незаконними забудовами повністю ляже на плечі міської влади.

 

Ознайомитися, із повноваженнями управління Держархбудконтролю нашого міста у Ви можете за цим посиланням


22.07.2016 542 1
Коментарі (1)

Єлизавета Постнова 2016.07.22, 19:11
"більші важелі впливу та повноваження контролю"...
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2075
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

970
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

971
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2101
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3574
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2498 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

806

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

706

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

669

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

678
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10338
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1182
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5281
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1008
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2812
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1179
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

401
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

229 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

712
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

611
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

658