Іздрик та Цілик презентували у Франківськ свої нові творіння

 

/data/blog/107828/fd4516a6afac796a2ac2e75db1d6bf73.png

 

У вільному кафе STANTSIYA відбулася неформальна презентація нових книжок - Юрія Іздрика «Summa» та Ірини Цілик «Глибина різкості».

 

"Упродовж туру ділитимусь, як завше, найсокровеннішим", - обіцяв Юрій Іздрик, анонсуючи свою книгу, яку він створив у співавторстві з Євгенією Нестерович. І дотримав слова. Найсокровенніше для Іздрика в цей час - створення віршів, - прийшло до нього три роки тому, пише Курс.

 

"У мене все, як не в людей, бо літератори зазвичай починають з поезії, потім видають прозу, потім переходять до колумністики. А в мене спочатку було кілька прозових творів, потім колонки, і аж тепер я дійшов до поезії. Три роки тому почав активно писати вірші", - розповів Юрій Іздрик.

 

Іздрик пояснив, що наговорив книжку, тому має співатора.

 

"Я вже дійшов до того віку і до тієї стадії, що можу робити все. Можу проповідувати", - провокував письменник.

 

Провокував Іздрик аудиторію весь час презентації - читаючи свої ранні вірші, розповідаючи про те, як пишеться і означуючи, хто може бути його аудиторією.

 

Відкрив поетичний сет Іздрик трьома своїми ранніми віршами, які сталися наприкінці 1890-х, коли власне переживав свій "прозовий" період.

 

"Тоді вершиною поезії мені здавалися тексти Братів Гадюкіних", - зізнався він. Франківцям добре відомий вірш Юрія Іздрика того часу "Панно Інно".

 

"Пишу з легкої руки Павличка, якого вважаю своїм хресним батьком, - він сказав кидати інженерну рооту і серйозно займатися літературою, коли прочитав ці кілька віршів", - напівсерйозно, напівжартома, а може саркастично каже Іздрик.

 

З-поміж нових віршів, які увійшли до книжки "Summa", письменник обрав до читання твір "Молитва". "Це попса", - означив захоплення цим текстом і сам текст Іздрик.

 

Що стосується книги "Summa", то її автор означає як "лонгрід".

 

"Невідомо про що книжа – про всьо. Є базові речі і є антураж у тілі цієї книжки. Для кого ці вірші? Якщо маєте проблему з соціальною адаптацією, якщо у вас міні-напади соціопатії, втрата орієнтації в просторі, якщо до себе чуєте назвисько "лузер", якщо маєте сумніви в тому, що все, що відбувається довкола, має хоч якись сенс, то ця книга - для вас. Якщо у вас все в шоколаді, то вам ця книжка не потрібна", - припечатав Іздрик.

 

Очевидно, в такий спосіб франківець хотів також і створити контраст для своєї товаришки по презентації. Бо "Глибина різкості" Ірини Цілик, за його слвами, - класична сучасна лірика.

 

«Цей тур – це абсолютно новий досвід. Проїхали схід і захід, і все, що посередині. Ми вже пройшли екватор, Івано-Франківськ - 19-те місто. Тур дав дуже багато – як дрібниць, так і важливих речей. От ми з Іздриком писали вірші один одному, гралися у поезію, як у фрістайл. Були дуже теплі аудиторії, питання, подарунки у вигляді полуниць. Мій чоловік уже рік як в АТО, він там, а я тут, і от вирвався і приїхав в Сєвєродонецк на мій виступ. Уже тільки задля цього одного варто було їхати в тур», - розповіла про своє найсокровенніше, особисте Ірина.

 

Вірші це те, що ти не можеш спрогнозувати і написати по завданню, вважає поетка. Перш, ніж читати вірші з "глибиною різкості", Ірина Цілик запропонувала слухачам поезію, якої немає в збірці - вона створена просто цими днями.

 

«Це те, що мені дав власне тур», - сказала поетка у передмові до вірша "Україна".

 

Упродовж презентаційного поетичного туру від квітня до червня Юрій Іздрик та Ірина Цілик мають відвідати 25 міст. Попереду - ще шість.

 

Супроводжує авторів президент Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев.


31.05.2016 1058 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2008
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

957
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

969
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2089
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3560
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2494 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

802

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

703

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

662

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

674
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10335
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1178
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5267
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

997
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2806
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1177
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

392
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

216 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

710
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

609
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

656