Калуська афера: куди пішли вкрадені 1,4 млрд гривень на утилізацію відходів? (відео)

 

 

 

В Івано-Франківській області вкрали 1,4 млрд гривень на утилізацію відходів.

 

Нові рахунки Калуської афери. Так хто заробив мільярди на утилізації хімічних відходів і чому Україна тепер заплатить за вивіз сміття ще кілька сотень мільйонів?

 

Гексахлорбензол - це відходи хімвиробництва. Їх планували використовувати для випуску гербіцидів. Але так і не розробили технологію. Залишилися сотні бочок з токсинами, інформують подробности UA.

 

"З 1973 по 1976 вивозили в ліс. Прямо висипали з бочок. У 1986 році відкрили полігон", - згадує еколог Михайло Довбенчук.

 

У 2010 експерти пропонували побудувати на місці сховища в Калуському районі щось на кшталт саркофага, щоб виключити потрапляння хімікатів у грунтові води. Ціна питання - близько 20 мільйонів гривень. Але тоді, в Кабміні вирішили вивозити відходи для утилізації до Великобританії. Тендер виграла маловідома фірма з ізраїльської пропискою - "С.І. Груп Консорт Лтд".

 

Утилізація обійшлася держбюджету в 1,4 млрд гривень! Подробиці угоди досі засекречені, повідомили в Івано-Франківській облдержадміністрації.

 

"З приводу укладення договору з утилізації гексахлорбензолу, ми не можемо зараз надавати інформацію у зв'язку з тим, що дане питання розглядається на міжвідомчої комісії. Ми можемо стверджувати на сьогоднішній день - це те, що дані відходи покинули митну територію України", - каже юрист департаменту будівництва і ЖКГ Івано-Франківської ОДА Роман Жирун.

 

Нагадаємо, у 2006-2014 роках мером Калуша був Ігор Насалик.

 

Напередодні фракція "Блок Петра Порошенка" і вже новобраний прем'єр-міністр України Володимир Гройсман погодили кандидатуру народного депутата від цієї ж фракції Ігоря Насалика на посаду міністра енергетики та вугільної промисловості.

 

 

Нагадаємо, про те, що Ігор Насалик покривав корупціонерів, які нажились на утилізації гексахлорбензолу у березні цього року повідомляв народний депутат України Віталій Купрій.

 

"Голова Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі Івано-Франківської області у 2011—2014 роках Ігор Насалик приховав злочинців, які мали ліквідувати наслідки екологічної катастрофи в місті Калуш Івано-Франківської області. За часів Януковича саме ними було розкрадено майже 300 мільйонів гривень бюджетних коштів!

У лютому цього року я відвідав об’єкти навколо міста Калуш, проблеми яких потребують негайної уваги, а саме: переповнення хімічними відходами хвостосховищ, Домбровський кар'єр і загроза засолення ґрунтів і потрапляння їх у ріки басейну Лімниці та Дністра, а також провал підземних порожнин на місці відпрацьованих шахт. Також виступив на засіданні Калуської міської ради з ініціативою чергового підняття на державний рівень цього питання. Там до мене звернулися мешканці міста з проханням з’ясувати результати розслідування ТСК.

Як з’ясувалося, звіту ТСК, в порушення норм Закону, не існує взагалі! В підтвердження цього отримав відповідь на моє звернення від Першого заступника Керівника Апарату ВР Володимира Слишинського. 

Окремо за роз'ясненням причин провалу роботи ТСК я звертався й до Ігоря Насалика, проте жодної відповіді від нього так і не отримав!

На мою думку, ТСК вийшла на слід злочинців серед високопосадовців, які й нині при владі, та отримала вказівку з Адміністрації президента про зупинення відповідних розслідувань. Не виключаю, що й сам Ігор Насалик отримав певний зиск від крадіїв бюджетних коштів.

Вже направив заяву про злочин директору Національного антикорупційного бюро України Артему Ситнику з вимогою відкриття кримінального провадження та притягнення винних до кримінальної відповідальності. Зокрема, народного депутата Ігоря Насалика як співучасника злочину"-
писав Купрій.

 


14.04.2016 639 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

312
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13660 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1552
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6116
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1710

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

630

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1567
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5915
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13551
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

234
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

534
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

476
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

782 2