
Традиційно БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" дарує своїм підопічним дітям можливість оздоровитись та відпочити у літньому таборі.І цього року 32 осіб, серед яких діти учасників АТО та діти вимушено переселених осіб, волонтери та працівники Карітасу, мали можливість наснажитись, як духовно так і фізично серед мальовничих гір - у селі Заріччя Надвірнянського району.
З нагоди Ювілейного року Божого Милосердя, особливістю цьогорічного табору стало виховання у дітей милосердя через розвиток в дітях сердечності, любові до оточуючих, внутрішнього прагнення надати підтримку іншому. Виділяючи любов до ближнього, як джерело милосердя, щодня у таборі проводилася "Година милосердя". В цей час кожен мав присвятити годину свого часу, зробивши добру справу для іншої людини. Дитяче милосердя проявлялося у несподіваних сюрпризах та приємних подарунках, діти робили одне одному компліменти, допомагали у побутових справах. Таким чином, усі переконалися, що дарувати комусь свою увагу та турботу не менш приємніше, ніж отримувати її, пише Фіртка із посиланням на прес-службу КАРІТАСу.
Спеціальна програма табору "Край добра та милосердя" була насичена заходами різного спрямування, щоб організувати для дітей активний, пізнавальний, пам’ятний відпочинок. Кожен день у таборі розпочинали з Святої Літургії, а весь інший час був наповнений духовними бесідами, вільним спілкуванням із волонтерами та однолітками, виховними заходами, творчими конкурсами, майстер-класами, відпочинком на природі та спортивними змаганнями.
Демонструвати свої творчі здібності і таланти розпочали з першої хвилини відпочинку. Готуючись до відкриття табору, діти придумували назви загонів, вигадували гасла, співали загонові пісні, малювали плакати. Діти проявляли свій інтелект, артистичні таланти та творчі здібності також під час розважальної програми "Чічка Прикарпаття та Легінь Карпат", в театральному конкурсі. Завдяки спортивним змаганням "Козацькі забави" кожен зміг відчути себе запорізькими козаками, діти більше дізналися про козацькі традиції, побут, звичаї, старалися наслідування їх кращі риси характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажання завжди прийти на допомогу.
Щоб урізноманітнити відпочинок та відволікти дітей від розумової та фізичної активності, учасникам табору була запропонована робота в творчих майстернях. Приймаючи участь в різноманітних майстер-класах, кожен опанував різні види творчої діяльності – виготовлення магнітів технікою декупаж, вітальних листівок технікою квілінг, квітів технікою оріґамі, подарункових коробочок з паперу, оригінальних браслетів, ляльок-мотанок. Власноруч виготовлені вироби стали чудовими сувенірами для рідних та близьких та яскравим нагадуванням про відпочинок у Заріччі.
"Мені дуже сподобався цей табір, адже тут веселі та позитивні люди. В нашому таборі цікаві та захоплюючі конкурси, ігри. Особливо мені запам’ятався "Театральний конкурс"! Сценки, які підготували учасники табору, були дотепними, я сміялася аж до сліз. Я ніколи не забуду цей табір" - ділиться своїм враженнями про відпочинок Позняк Жанна. А учасниця табору Семанюк Анастасія підтверджує: " Я була в багатьох таборах, але цей – найкращий!"
За короткий час відпочинку діти здружилися, відчули себе почутими, потрібними членами однієї великої християнської родини Карітасу. Табір "Край добра і милосердя" дав змогу не тільки відпочити та оздоровитися, а й розширив їх кругозір, посприяв вихованню таких якостей як добродушність та милосердя по відношенню одне до одного. І ми щиро віримо, що по закінченню табору наші діти продовжуватимуть робити добро і тим самим змінюватимуть світ на краще.