Коломийські брейкдансери збирають кошти для порятунку товариша

 

 

У неділю на площі Відродження відбулася благодійна акція «Чемпіонат по брейк дансу». Дійство організувала коломийська спільнота «ADVANCED ACADEMY BREAK-DANCE», щоб долучитися і допомогти своєму товаришеві Юрієві Линдюку побороти важку хворобу. Щоб хлопець пройшов необхідну хіміотерапію, потрібно 150 тисяч гривень.

 

«Юрій – мій друг і побратим по команді, – розповідає тренер «Advanced Crew» Василь Рожко, – ми познайомилися давно і почали разом танцювати. Він захворів, і для його лікування необхідна доволі велика сума. Тому ми вирішили об’єднатися – Київ, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ і Коломия – це декілька міст, де проводяться такого роду змагання по брейку. Таким чином збирають гроші для мого товариша. Я вирішив провести чемпіонат з брейку і в Коломиї, для того, щоб допомогти Юрієві, а також показати красу цього танцю».

 

На чемпіонаті з брейк-дансу були представлені батли між школярами, а також європейський Street Jam від професійних місцевих танцюристів та гостей з інших регіонів. Озвучити захід запросили коломийський колектив «Jazz band».

 

Василь Рожко розповів “Дзеркалу Коломиї” про свою команду: «Наш колектив створений 11 років тому. 27 вересня 2005 року ми зібралися вперше. За цей час було багато програшів, однак за останні два роки ми отримали 20 перемог на різних всеукраїнських чемпіонатах».

 

Яка цільова категорія брейкдансерів? З якого віку можна займатися брейком?

–          Це хлопці і дівчатка, віком від 4 років. Просто треба спостерігати за дітьми, як вони почувають себе у танцях. Танцювати може кожен, немає ніяких обмежень. Можна розпочати у 60 чи 70 років. Для прикладу, всесвітньовідома бабуся з нікнеймом Crazy grandma у віці 75 років дивує своїми танцями. Тому обмежень немає (посміхається).

 

–          У брейку є імпровізація чи існують стандарти?

–          Чим мені подобається брейк, то це тим, що тут немає стандартів. Ти робиш що завгодно. Треба просто слухати музику, пропустити через тіло і звільнити його у танці. Ми можемо стрибати на руках, крутитися на голові і т. д.

Змагання брейкдансерів традиційно називаються батлами. Переважно глядачі батлу утворюють коло або квадрат, всередині якого по черзі виступають брейкдансери. Все народжується у колі. Колись аборигени танцювали навколо вогню. Так само у нас є своєрідне коло. Публіка сама створює його. Танці модернізувалися, але ціль одна – самовиразити себе.

Батли можуть відбуватися між одинаками, тобто 1 на 1, а також цілими командами.

 

–          Яку місію несете до глядачів?

–          Навчитися самому і навчити оточуючих людей жити у задоволення. Зараз маса людей занурені в собі, вони не отримують задоволення від того, що роблять. Хочуть мати багато, але нічого при цьому не вкладати. В дітей є величезний плюс – вони не мають комплексів і тому самовиражаються. Чим старша людина, тим вона більше замикається і нагромаджує якісь свої комплекси. Діти не ставлять собі рамок, у них немає страхів. Я думаю, старшим є чому повчитися у дітей.


19.05.2016 806 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2378
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1098
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1052
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2224
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3660
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2605 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

906

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

783

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

731

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

709
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10405
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1250
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5387
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1100
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2893
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1248
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

489
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

351 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

790
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

680
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

729