Контроль за серцем: як підтримувати здоров'я серця за допомогою моніторингу та обстежень

Причин, за яких можуть виникнути захворювання серцево-судинної системи, досить багато. Малорухомий спосіб життя, наявність шкідливих звичок, постійні стреси, неправильне харчування – лише короткий перелік факторів, що негативно впливають на серце та суттєво знижують якість життя.

Артеріальний тиск як показник стану серця

Вважають, що вимірювання артеріального тиску в домашніх умовах дає певне уявлення про стан серця. Насправді артеріальний тиск є вкрай нестабільним показником, результати якого можуть змінюватись в залежності від цілої низки факторів: фізичне навантаження, незвичне харчування, емоційний стан, температура тіла тощо. Щоб точно визначити проблему, поставити діагноз та підібрати ефективний курс лікування, лікарю необхідні дані добового моніторингу артеріального тиску, результати обстеження та лабораторних аналізів. Правильне рішення – для проведення обстеження звернутися у медичний центр з гарною репутацією, фахівці якого використовують сучасну діагностичну апаратуру та новітні технології.

Добовий моніторинг артеріального тиску: що це

На даному етапі добовий моніторинг артеріального тиску дозволяє отримати найточнішу інформацію про стан серцево-судинної системи. Вимірювання проводяться за допомогою приладу у вигляді манжети, яку пацієнт протягом 1-2 діб носить на плечі.

Прилад виконує вимірювання артеріального тиску:

  • кожні 15 хвилин удень;
  • кожні 30 хвилин уночі.

З отриманих даних обчислюються середні значення частоти серцевих скорочень та середні показники артеріального тиску. Прилад виконує добовий моніторинг артеріального тиску з урахуванням денного сну, нічних підйомів тощо.

Обстеження та контроль серця

Якщо добовий моніторинг артеріального тиску вказав на швидкий чи повільний пульс – необхідна консультація кардіолога, який дасть направлення на обстеження з діагностичними приладами (УЗД серця, ЕКГ).

Важливим етапом обстеження є лабораторні аналізи:

  • комплексний аналіз крові;
  • вимірювання рівня холестерину;
  • аналіз цукру у крові тощо.

Вимірюється також стан маркерів ушкодження м'яза серця, протромбіновий час та рівень електролітів.

Для чого необхідно контролювати здоров'я серця

Регулярний контроль стану серця та серцево-судинної системи в цілому дозволяє:

  • на ранніх стадіях виявити та визначити захворювання (аритмію, ішемічну хворобу серця, патології клапанів тощо);
  • виявити фактори ризику (діабет, куріння, надмірна вага);
  • оцінити стан серця, його розміри, наявність дефектів;
  • оцінити кровотік та стан судин (за допомогою ангіографії, доплерографії);
  • оцінити ефективність лікування чи ризики операції.

Спеціалізована клініка Ок!Клінік+ пропонує послуги діагностики серця на основі даних добового моніторингу артеріального тиску, результатів обстеження та лабораторних аналізів.

Регулярний контроль дозволяє виявити проблеми з серцем на ранній стадії та вчасно вжити заходів, запобігши таким чином розвитку захворювання та зберігши здоров’я.

Партнерський матеріал


10.04.2024 661
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1078
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6778
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14874 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1798
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1050
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6514

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

853

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1649

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1448

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1323
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

420
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

679
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

842
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

644
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1741
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

766
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1063
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34894 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

244
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

422
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

730
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

646