Креатин як спортивна добавка: що потрібно знати

Креатин – це природна речовина, яка міститься у м'язових волокнах. Основною функцією добавки є забезпечення організму енергією під час інтенсивних фізичних навантажень. Креатин здатний самостійно продукуватись в організмі з протеїногенних амінокислот. Для цього необхідно включати до раціону багато білкової їжі. Набагато простіше вживати креатин для маси у вигляді спортивного харчування, яке можна придбати на https://muscle.ua/creatine/.

Чи потрібний креатин спортсменам

Насамперед креатин приймають для набору м'язової маси. Посилення інтенсивності тренувань є особливо показовим при малоповторних навантаженнях з великими вагами. Приріст м'язів йде швидше, ніж тренуватися без додавання креатину.

Але не можна списувати його з рахунків і за мети втратити вагу. Справа в тому, що процеси жироспалювання проходять саме за рахунок поглинання енергії жирових відкладень. А найбільше енергії у тілі споживають саме м'язи. Тобто чим більше м'язів, тим швидше йде зайва вага.

Крім того, дослідження довели, що збільшення ваги тіла під час прийому креатину відбувається за рахунок сухої м'язової маси. Тобто, немає ризику набрати зайвий жир, вживаючи креатин.

За даними досліджень, люди, які займаються несиловими видами спорту – бігуни, плавці чи велосипедисти – також показують найкращі результати при додаванні до раціону креатину. Тому необов'язково бути бодібілдером або активно худнути, щоб оцінити корисність цієї добавки.

Чому сприяє креатин? Це цілий спектр спортивних показників:

  • поліпшення кисневого живлення тканин;
  • збільшення витривалості та фізичної сили;
  • прискорення набору м'язової маси;
  • пригнічення вироблення молочної кислоти та зниження болю після тренувань.

Як правильно вибрати креатин

Кожен із видів креатину має різний вплив на організм, і правильно вибирати той, який найкраще відповідає вашим очікуванням. Моногідрат, будучи основним у лінійці, залишається затребуваним завдяки своїй доступності та доведеній ефективності. Він забезпечує накопичення фосфокреатину у м'язах, що допомагає підвищити рівень енергії під час коротких та інтенсивних фізичних зусиль.

З іншого боку, етиловий ефір і HCL набирають популярності завдяки своїй розчинності та біодоступності. Вони можуть бути відмінними варіантами для тих, хто шукає комфортніші способи прийому добавки, особливо якщо попередній досвід застосування компонента викликав дискомфорт.

AD_4nXcVaoGTyObAaSGMT7198Rhy_qM48Z5V4gl4mNYFd-A3l4Ex54N6KmL-0U9carwUeVJOmZ8M6lFw8C--w0SqOhTVpQI5rhnuIShP_NCIa7isPIEFYEe6proSEHyj4c-SR_0w3y5p?key=S-c0kCinyKPgjhPisZGTqY4i

Малат та нітрат забезпечують швидке транспортування креатину до м'язових тканин. Важливо враховувати сумісність вибраного типу добавок з вашою програмою тренувань та загальними спортивними цілями, щоб максимізувати результати.

На muscle.ua представлені різні види добавок, тому кожен може вибрати той варіант, який підходить йому найкращим чином.

Схема прийому креатину

Є кілька рекомендацій, щоб правильно застосовувати моногідрат креатин:

  • добре змішувати порошок саме з солодким напоєм, дотримуючись інструкцій на упаковці;
  • не пити його на голодний шлунок, а тільки після їжі;
  • частка креатину не повинна перевищувати 30 грамів на добу у фазі наявності завантаження (більше м'язи просто не можуть засвоїти, а за підсумком завершення даного періоду рекомендується випивати не більше 5-10 грамів креатину на добу);
  • пити добову дозу відразу не варто, її краще розділити на невеликі прийоми у кількості по 5 грам і вживати рівномірно протягом дня (такий поділ дозволяє речовині краще засвоїтись);
  • розчиняти одну порцію добре 300 мл рідини;
  • оптимальна тривалість курсу при вживанні добавки щодня становить два місяці, після чого рекомендується зробити перерву на 30 днів.


25.02.2025 210
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1391
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

636
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1998
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3498
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2398 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

648

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

626

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

647
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1129
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5198
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

332
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

614
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2