Легендарні козаки повертаються на екрани через 21 рік перерви

 

 

 

Запорожці врятують лепрекона в Ірландії, влаштують кориду в Іспанії і підкорять фрау в Німеччині.

 

В Україні складно знайти людину, яка не бачила хоча б однієї серії з легендарного мультиплікаційного циклу «Козаки» режисера Володимира Дахна.

 

Більш того, головні герої цього серіалу – хитромудрий здоровань Грай, романтичний коротун Око і сором’язливий силач Тур – настільки полюбилися народу, що навіть стали окремим брендом. Усміхнені фізіономії запорожців можна зустріти скрізь: на вуличних графіті, в магазинах на полицях з сувенірами, як малюнки на футболках і т. п.

 

І ось через 21 рік (остання серія циклу «Як козаки в хокей грали» вийшла в 1995-му) браві герої, пригладивши «вуса та оселедці», знову з’являться на екранах.

 

Вже скоро в ефірі каналу «1+1» відбудеться прем’єра нового проекту «Козаки. Футбол», який буде складатися з 26 серій по дві хвилини кожна.

 

«Заточений» ж мультсеріал під чемпіонат Європи з футболу, який стартує 10 червня. І, природно, наші козаки будуть подорожувати по місцях прийдешніх футбольних баталій. У нових серіях чубатим героям доведеться пережити безліч пригод.

 

Наприклад, в Ірландії козаки врятують лепрекона від безгрошів’я тим, що допоможуть наповнити йому горщик золотом, а в Іспанії влаштують кориду на полі. «Сегодня» вдалося поспілкуватися з режисером проекту.

 

 

ЯК ВІДРОДЖУВАЛИ КОЗАКІВ. Повернути культову трійцю на екрани придумав Едуард Ахрамович – генеральний продюсер студії анімації Baraban, яка, власне, і займається виробництвом серіалу. Режисером мультсеріалу (Володимир Дахно помер в 2006-му) стала учениця нашого метра від анімації Давида Черкаського («Острів скарбів») Марина Медведь, а художником виступив Едуард Кирич – творець і художник оригінальних «Козаків». Всього ж над серіалом працює більше 30 осіб. «Знаєте, чому мені не було страшно братися за цей? – Питає нас Медведь. – Та тому що я перебуваю в надійних руках Кирича! Він не тільки великий художник, він ще і дуже милий. І, крім того, просто невичерпний на вигадки».

 

Зізнатися, ми спочатку переживали, що нові Грай, Око і Тур заговорять, адже старі козаки не вимовляли ні слова. На щастя, нова версія продовжила традиції старої. «Я вважаю, що наше головне завдання – відродити тих козаків: улюблених, рідних, яких все добре знають з дитинства», – каже Марина Медведь.

 

До речі, старі козаки – герої мальованої анімації, тобто їх створювали вручну на папері, і робив це особисто Кирич. Нові теж «зіскочили» з олівця: «Я малюю їх по-старому, – каже режисер. – А вже потім наші хлопці переганяють їх в комп’ютери, а далі все створюється на машинах». Народжувалися «Козаки» досить швидко: до роботи приступили в жовтні минулого року, а на сьогодні серіал вже повністю готовий до прем’єри. Для порівняння, робота над 70-хвилинним анімаційним українським мультиком «Бабай» тривала два роки, так як постійно не вистачало фінансування.

 

 

З ТОГО, ЩО НЕ УВІЙШЛО. Ідей і вигадок так багато, що сценарій серій часто листувався від і до. Наприклад, одних тільки варіантів того, як герої пустували в Голландії, було шість. Зміни торкнулися і німецької частини мульта. У перших версіях козаки гуляли близько берлінської стіни і милувалися знаменитим графіті «Поцілунок Брежнєва і Хонеккера». Але в підсумку всі ці варіанти відкинули і вирішили, що наші хлопці повинні познайомитися з місцевими фрау (у білих фартушках, природно) і німецьким пивом.

 

«Нам важливо було, щоб в кожній серії рівний час було приділено національному колориту, козакам і, звичайно ж, футболу», – каже режисер.

 

 

за матеріалами: Сегодня


18.05.2016 2009 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2376
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1097
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1052
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2224
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3659
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2603 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

906

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

783

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

731

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

709
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10405
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1249
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5387
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1099
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2893
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1248
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

351 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

789
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

680
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

729