"Лише перший крок на шляху до реформування медичної освіти в Україні": як змінилися правила вступу до інтернатури в цьому році

Нещодавно в Міністерстві охорони здоров'я України схвалили наказ, який змінив правила вступу до інтернатури медичних ВНЗ України.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА.
Як вказано в дописі, нові правила вступу до інтернатури — це лише перший крок на шляху до реформування медичної освіти в Україні.
"Ці зміни потрібні як майбутнім медикам, так і пацієнтам, тож, впевнені, спільними зусиллями ми зможемо зробити нашу медичну освіту конкурентною і такою, що відповідає вимогам часу", — зазначають в Департаменті.

Що важливо знати про цьогорічний вступ до інтернатури?
Є певні важливі зміни до правил вступу до інтернатури:
  • Навчатися в інтернатурі коштом держбюджету зможуть студенти контрактної й бюджетної форм навчання. Водночас у такому розподілі не братимуть участь іноземці, особи без громадянства та українці, що закінчили заклади вищої освіти за кордоном.
  • Розподіл відбуватиметься прозоро на підставі конкурсного балу. Студенти самі зможуть обрати місце проходження інтернатури з-поміж вакансій, доступних у медзакладах різних областей. Найбільшу кількість місць для вибору матиме той, хто краще вчився.
  • Формула обрахунку конкурсного балу зміниться. Збільшено частку результату КРОК-2, зменшено частку середнього балу, а до уваги додатково братимуть результати КРОК-1.
  • Випускники, які навчалися коштом державного бюджету, зможуть відмовитися від участі у рейтинговому розподілі та пройти повторний розподіл наступного року. Студенти контрактної форми також зможуть взяти участь у розподілі на державні місця або ж обрати інші й навчатися за контрактом.

У яких випадках випускники бюджетної форми навчання можуть відмовитися від місця в інтернатурі на державному розподілі та обрати його самостійно?
Такі випускники бюджетної форми зможуть це зробити:
  • ті, хто має першу або другу групу інвалідності, інвалідність внаслідок війни;
  • ті, у чиїх близьких чи рідних є інвалідність першої або другої групи;
  • матір/батько дитини до трьох років або дитини до шести років, яка потребує огляду за медичними показами;
  • вагітні;
  • одинокі матір чи батько дитини до 14 років або дитини з інвалідністю;
  • випускники, що мешкали на тимчасово окупованих територіях та були переведені на навчання за державним замовленням до 2021 року включно;
  • випускники, чиї чоловік/дружина воюють (окрім строкової служби) у державних військових формуваннях або органах внутрішніх справ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Фахівці галузі енергетики повинні бути готові до вимог війни": в ІФНТУНГ планують відкрити нову спеціальність

"Наша стратегія — стати енергетичним університетом": ректор ІФНТУНГ та президент Івано-Франківської ТПП підписали Меморандум про співпрацю


Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

689
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6711
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14849 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1774
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1036
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6479

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

832

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1632

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1425

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1296
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

391
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

663
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

821
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

603
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1718
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

746
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1045
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34874 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

213
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

408
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

714
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

631