За п’ять місяців на Івано-Франківщині оштрафували перевізників за 38 порушень вагових норм.
Про це свідчать дані Опендатабот, пише Фіртка.
Автоматичні системи моніторингу ваги вантажного транспорту у русі (WIM) за січень–травень 2026 року зафіксували 1 388 порушень на загальну суму 19,2 мільйона гривень.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість порушень зменшилася у 1,8 раза. Якщо у 2025 році щомісяця в середньому виписували близько 480 постанов, то цьогоріч цей показник скоротився до 280.
Системи WIM почали працювати в Україні у жовтні 2021 року. Уже в перші місяці роботи вони демонстрували високі показники: у грудні 2021 року було складено 3 932 постанови, а в січні 2022 року — ще 3 728.

На початку повномасштабного вторгнення роботу WIM-систем призупинили, тому за цей період майже не фіксували штрафів.
Рекордним від початку великої війни став липень 2023 року, коли системи зафіксували 2 859 порушень. Загалом 2023 рік став піковим для роботи WIM-комплексів: тоді було складено 12 993 постанови, а сума штрафів сягнула 196,2 мільйона гривень.
Після цього кількість порушень почала поступово знижуватися. За весь 2025 рік системи вагового контролю зафіксували 5 800 порушень, а загальна сума штрафів склала 76,2 мільйона гривень — це найнижчий показник серед усіх повних років роботи WIM-систем.

Середня сума штрафу за перші п’ять місяців 2026 року становила 13,8 тисячі гривень. Для порівняння, у 2025 році цей показник складав 13,1 тисячі гривень. Найвищі середні штрафи фіксували у 2021 та 2022 роках — 22 тисячі та 20,4 тисячі гривень відповідно.
Найвищий середній штраф цьогоріч зафіксували у Кіровоградській області — близько 20 тисяч гривень. Водночас там було винесено лише п’ять постанов. Друге місце посіла Львівщина, де середній штраф становив близько 19 тисяч гривень.
Лідером за кількістю складених постанов у 2026 році стала Дніпропетровська область — 181 постанова на суму 2,75 мільйона гривень. Далі йдуть Вінницька область зі 159 постановами на 2,17 мільйона гривень та Полтавська область, де зафіксували 155 постанов на 2,24 мільйона гривень. На Івано-Франківщині таких постанов зафіксували 38.

Водночас на Миколаївщині кількість порушень суттєво зросла. За п’ять місяців цього року там зафіксували у чотири рази більше постанов, ніж за аналогічний період 2025 року.
За даними Інформаційно-аналітичного центру дорожнього господарства, наразі в Україні працюють 62 WIM-комплекси. Найбільше таких пунктів контролю розташовано у Київській області — вісім.