
На сесії районної ради було внесено зміни та доповнення до районної програми соціальної підтримки сімей військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, членів добровольчих батальйонів — учасників Антитерористичної операції в східних областях України.
Відповідно до Програми було запроваджено єдиний реєстр осіб та обліку одержувачів послуг і допомог, наданих з бюджетів усіх рівнів та інших джерел фінансування, пишуть Вісті Калущини.
Калуському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА було доручено визначити соціально-побутові потреби сімей військовослужбовців (на кожну сім’ю заповнено соціальний паспорт), налагодити співпрацю з благодійними, волонтерськими, релігійними та іншими організаціями для залучення позабюджетних коштів для надання грошової і натуральної допомоги сім’ям учасників АТО. Калуський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) повинен здійснювати забезпечення надомним обслуговуванням одиноких непрацездатних батьків учасників АТО.
Програмою передбачено надання матеріальної допомоги членам сімей військовослужбовців, постраждалим військовослужбовцям; допомоги у зв’язку із втратою члена сім’ї, смерть якого пов’язана з участю в АТО. Також передбачено надання пільг з оплати вартості житлово-комунальних послуг у розмірі 50% від нарахованих платежів учасникам АТО (якщо немає статусу учасника бойових дій, адже учасники бойовий дій, згідно із законодавством України мають 75-відсоткову знижку плати за комунальні послуги). Діти учасників АТО безоплатно харчуються у навчальних закладах району. Сім’ї учасників АТО, при відсутності у будинку газопостачання, забезпечуються твердим паливом.
Щороку до Програми соціальної підтримки сімей військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, членів добровольчих батальйонів, які беруть участь в Антитерористичній операції в східних областях України, вносяться зміни щодо фінансування. На минулій сесії на Програму додатково виділили 100 тис. грн, тож загалом обсяг фінансування на 2016 рік складає 400 тис. грн.
Комісія райдержадміністрації з розгляду заяв громадян щодо призначення пільг учасникам АТО окремо розглядає кожну заяву. Зазвичай військовослужбовці отримують по 1 тис. грн, а в особливих випадках, наприклад, якщо було поранення, — по 2 тис. грн.
Цього року, станом на 28 липня, розглянуто 100 заяв учасників АТО щодо призначення одноразових матеріальних допомог постраждалим військовослужбовцям. Сім’ї загиблого військовослужбовця надано матеріальну допомогу на суму 30 тис. грн.
Двоє учасників АТО відпочивали у санаторіях, ще двоє пройшли психологічну реабілітацію. Семеро наразі проходять курси з підготовки водіїв транспортних засобів категорії “В” в автошколі — відповідно до бюджетної програми “Заходи із соціальної та професійної адаптації учасників АТО”.