На Прикарпатті впроваджують проект зі створення молочарських кооперативів та сімейних ферм

 

http://www.if.gov.ua/files/img/IMG_0476_(1).jpg

 

Трохи менше, як рік тому між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та канадійською неурядовою організацією SOCODEVI підписано Меморандум про взаєморозуміння, метою якого є впровадження на теренах Прикарпаття проекту зі створення умов для розвитку молочарських кооперативів, сімейних ферм.
 

У нашій області проект надасть вигоду щонайменше 750 членам кооперативів завдяки тренінгам та вдосконаленню законодавчого й інституційного середовища для розвитку кооперативів, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

 

На початковій стадії проект SOCODEVI впроваджуватиметься у Долинському, Калуському та Рогатинському районах.

 

Загалом в Україні проект розпочато у березні 2014 року й буде завершено у 2021 році. Цей проект канадійської неурядової організації під назвою «Розвиток молочного бізнесу в Україні» передбачає об’єднає 5 тисяч малих та середніх молочних виробників у мережу фермерів, підприємців, кооперативів та кооперативних об’єднань у чотирьох регіонах: Дніпропетровська, Херсонська області на сході, Львівська, Івано-Франківська області на заході України.

 

Проект спрямований на вирішення труднощів, які стоять перед малими та середніми виробниками молока шляхом створення та посилення існуючих кооперативів, що пропонують послуги, необхідні для ефективної системи молочного виробництва. Ці послуги полягають у збиранні та ринковій дистрибуції молока, постачанні господарствам засобів виробництва, зокрема господарських товарів та добрив, виробництві високоякісних кормів, а саме – сіна та кукурудзяного силосу. Канадські сільськогосподарські кооперативи діляться експертними знаннями та власним досвідом.

 

Уже налагоджено тісну співпрацю проекту із сільськогосподарським молочарським обслуговуючим кооперативом «Еком», що у селі Чесники Рогатинського району.

 

Сільськогосподарські дорадчі служби надають фермерам технічну підтримку та консультації. Вони впровадять у господарствах сучасні екологічно стійкі практики, включаючи лабораторні аналізи молока та надійну систему управління фермою.

 

Дані, зібрані та проаналізовані у рамках цієї системи, дозволять молочному фермеру визначити, які саме ділянки господарювання потребують покращення щодо комфорту молочного стада та продуктивності у виробництві молока.

 

Молочні кооперативи, які підтримуються проектом, мають тісно співпрацювати з місцевою владою, щоби мати вплив на розподіл ресурсів з державного бюджету і визначати політику в молочному секторі.

 

Проект супроводжує фермерів та кооперативних лідерів в удосконаленні їхніх навичок із бізнес менеджменту та кооперативного життя. Проведені тренінги дозволять приймати виважені рішення, які впливають на прибутковість та стійкість їхнього бізнесу. Підтримка господарств, очолюваних жінками, є основною метою діяльності проекту, та буде спрямована на інтенсивне підвищення їхніх навичок та професійного рівня.

 

У рамках провадження зазначеного проекту в Україні, 17-18 травня цього року директор департаменту агропромислового розвитку Марія Савка взяла участь у виїзному засіданні Наглядової Ради Проекту, яке відбулося у Дніпропетровській області.

 

Під час робочої поїздки очільник аграрного департаменту оглянула демонстраційну ферму в селі Олександрівка, а також ознайомилася з діяльністю молочарського сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Добробут Андріївки» (169 членів, збір молока - 900 тонн/рік).


27.05.2016 377 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2095
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

981
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

976
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2110
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3580
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2503 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

812

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

711

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

673

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

679
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10342
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1189
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5289
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1017
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2818
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1185
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

407
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

242 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

716
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

615
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

662