На Тисмениччині відкрили перший підрозділ добровільної пожежної команди (ФОТО)

У п’ятницю, 10 травня, у селі Липівка Тисменицької громади відбулося урочисте відкриття підрозділу добровільної пожежної команди.

Це перший підрозділ ДПК на Тисмениччині та вже 17-й на Прикарпатті, пише Фіртка.

Відтепер безпеку та спокій мешканців Липівки та навколишніх сіл гарантуватимуть вісім пожежників-добровольців. Автомобіль марки «Mersedes» для новоствореної пожежної команди Тисменицька громада отримала від партнерів з німецького міста Леверкузен.

Захід з нагоди відкриття ДПК розпочали із хвилини мовчання за полеглими Героями, а також покладання квітів до анотаційних дощок Назарію Ділеті та Володимиру Переклиті. 

Благословив захід на добрий початок отець Василь Фіголь.

«Надзвичайно приємно, що добровільну пожежну дружину відкрили саме у Липівці, адже поряд з покращення безпеки наших жителів, ця подія має перспективне стратегічне значення для розвитку населеного пункту. 

І це не тільки питання благоустрою території школи, біля якої розміщуватиметься база пожежників, але й залучення до питань безпеки дітей, можливість деверсифікації функцій пожежної дружини.

Організація зможе залучати фінансові ресурси, проводити навчання, комунікувати з подібними структувати в Україні та Європі, де такий рух дуже поширений. Відповідно це дасть поштовх розвитку інших, не менш важливих для нашого села, галузей життя та побуту його мешканців», - зауважив Ігор Угриновський, депутат Тисменицької ОТГ та мешканець с. Липівка.

За словами історика, також місцевого мешканця, Ігоря Любчика, Липівка (колись Ляцьке-Шляхетське) - одне з найдавніших сіл на Тисмениччині.

«Цілими поколіннями липівчани зберігали унікальну історико-культурну спадщину села, яка багатить не тільки нашу громаду, а й є візитівкою всього Прикарпаття. 

Хочу згадати нашу понад трьохсотлітню монастирську церкву, римо-католицький костел, німецьку деревʼяну кірху і, напевно, найбільший спадок липівчан - Липівську чудотворну ікону.

Однією із особливостей історії нашого села був його багатонаціональний характер. Його історію українці творили спільно з поляками, німцями і євреями. У цій багатоетнічності виділяється історія співжиття українців і поляків. Тому сьогоднішня урочистість є не випадковою у нашому селі і вона має дуже показову передісторію.

Зокрема у 1935 р. з ініціативи поляків у селі заснували «Товариство добровільної пожежної охорони», головою якого був Болеслав Бучек. Його членами були 15 добровольців. Тому сьогоднішня подія є добрим прикладом відродження закладених традицій 90 років тому.

Тоді, як і сьогодні, до цієї ініціативи особливо доклалися поляки. На жаль, товариство діяло тільки 4 роки, бо наступив трагічний 1939 р., коли у всій своїй жорстокості наш східний сусід тоді, як і сьогодні, нищив усі добре напрацьовані справи.

Віримо, що цього разу ЗСУ не дозволять ліквідувати добру справу, яка буде служити поколінням», - наголосив історик.

На завершення заходу військовослужбовець Олександр Гордієнко виконав пісню «Тривожна весна» у супроводі дитячого танцювального колективу «Водограй».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Залучили 35 рятувальників та 10 спецавтомобілів: на Прикарпатті ліквідували пожежу готелю (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську під час пожежі загинула жінка

Фотогалерея


11.05.2024 Тіна Любчик 1282
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

849
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6739
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14856 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1778
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1040
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6491

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

839

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1637

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1431

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1301
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

396
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

667
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

825
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1725
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

752
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1051
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34881 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

218
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

412
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

720
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

635