
Народний депутат України Володимир Шкварилюк вважає, що основними досягненнями Уряду під керівництвом А.Яценюка стало те, що в умовах війни врятовано економічне та фінансове становище, запроваджено надзвичайну економію видатків як першочерговий засіб захисту, стабілізовано економіку і зупинено загрозу дефолту держави.
«Одним з елементів реформування усталених взаємовідносин у сфері бюджетно-податкового регулювання було проведення фінансової децентралізації, метою якої стало створення комфортної моделі самоуправління, яка б відображала реальні потреби громад, мала фінансове підґрунтя для зрушень вперед та була сприятливою для людей. Держава стане міцною тоді, коли будуть сильними сільські громади. Натомість громада зміцнішає, коли матиме достатньо фінансового ресурсу. Для цього Уряд і запропонував сприятливий механізм наповнення місцевих бюджетів», - зазначив Шкварилюк під час зустрічі із журналістами.
Завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення виконання дохідної частини місцевих бюджетів Івано-Франківської області склало понад 140,0 відсотків до планових річних показників. В абсолютній сумі – надійшло доходів на 640,0 млн.грн. більше ніж було заплановано на початку року. Темпи росту доходів місцевих бюджетів області у 2015 році стали найбільшими за останні 10 років, а перевиконання річних показників забезпечено усіма без винятку бюджетами районів та міст. Позитивна динаміка виконання доходів місцевих бюджетів зберігається й у поточному році. Так, за підсумками першого кварталу показники місцевих бюджетів перевищують планові цифри на 37,6 відсотків.
На думку В.Шкварилюка, значне фінансування капітальних видатків з державного бюджету сприяло зміцненню інфраструктурної бази місцевих громад та розвиткові населених пунктів області. Так у 2015 році Івано-Франківщина отримала з державного бюджету:
- 75,5 млн.грн. субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій і державних капітальних видатків;
- 127,0 млн.грн. за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку;
- понад 620 млн.грн. на фінансування дорожнього господарства.
«Держава взяла на себе повну відповідальність щодо надання освітніх послуг загальноосвітніми навчальними закладами, забезпечення медичного обслуговування населення, фінансування державних програм соціального захисту окремих категорій громадян. З цією метою місцевим бюджетам надаються такі нові види трансфертів як освітня субвенція, субвенція на підготовку робітничих кадрів та медична субвенція», - сказав Володимир Шкварилюк.
За 2015 рік місцевим бюджетам області перераховано майже 1,9 млрд. гривень освітньої субвенції та 1,6 млрд. гривень медичної субвенції на забезпечення функціонування закладів цих галузей бюджетної сфери.
«Сподіваюсь, що запровадження стабілізаційних реформ, які були розпочаті Урядом Арсенія Яценюка буде продовжене новим Кабінетом Міністрів», - наголосив народний депутат України Володимир Шкварилюк.