Народний депутат від Прикарпаття назвав положення судової реформи, проти яких виступає партія "ВОЛЯ"

 

 

Партія "ВОЛЯ" виступає за реальне перезавантаження судової системи, однак не підтримує деякі пункти, які були ухвалені шляхом внесення змін до Конституції та ухвалення закону про судоустрій.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко під час виступу з трибуни Верховної Ради, пише Фіртка із посиланням на прес-службу народного депутата. 

 

Він підкреслив, що в четвер з порушення Регламенту відбулося ухвалення закону про судоустрій та статус суддів та були внесені зміни до Конституції в частині правосуддя.

 

"Всім відомо, що закон про судочинство містить більше 100 статей, і в таких випадках регламент передбачає голосування і в першому, і в другому читанні. Натомість ми отримали швидке протягування закону в цілому", — зазначив депутат. 

 

Дерев'янко підкреслив, що це означає, що при реалізації однієї з найважливіших реформ — судової реформи — є величезний ризик міни сповільненої дії, що знайдуться ті, хто подасть до Конституційного суду і будуть визначати неконституційним цей закон, а саме спосіб його ухвалення.

 

Депутат нагадав, що партія "ВОЛЯ" останні два роки виступала і продовжує виступати  за необхідність реального перезавантаження та реформування судової гілки влади, але не в такому  заангажованому і недосконалому варіанті, як це було зроблено.

 

Дерев'янко підкреслив, що "ВОЛЯ" виступає категорично проти наступних пунктів судової реформи:

 

1.Надання Президенту надто широких повноважень щодо впливу на органи правосуддя, а саме 1,5 роки мати право утворювати реорганізовувати та ліквідовувати суди, а також впродовж двох років не тільки призначати всіх суддів, а переводити з одного суду в інший.

 

2.Звуження конституційного права людей на судовий захист. Адже якщо раніше можливо було з будь-якого правового питання звернутись до суду, то зараз лише у випадку юридичного спору або кримінального провадження.

 

3.Монополізація адвокатського права на правову допомогу. Адже послуги адвокатів є достатньо дорогі і можуть бути недоступними для більшості громадян.

 

4.Повноваження конституційних органів (Вища рада правосуддя, Уряд, Президент) не повинні регулюватись відсилочними нормами до законів. "Сьогодні Президент має право вето на закони, тому такі закони можуть бути ухвалені виключно, якщо це подобається Президенту", — зазначив нардеп.

 

Таким чином, відбудеться повна узурпація всієї влади в державі президентом України і двома партіями: БПП та НФ.

 

"Без сумніву це голосування було генеральною репетицією перед голосування змін до Конституції стосовно Донбасу" — підкреслив Дерев'янко. 

 

Він нагадав, що з 335 депутатів, які проголосували за зміни до Конституції, 38 депутатів — це представники Опозиційного блоку. Так само "за" голосували  і ще дві групи колишній регіоналів.

 

На думку депутата, після цього голосування зазначені депутати  отримають ще більший імунітет, що свідчить про те, що між ними і Президентом існує відповідна угода про те, що один одного ніхто не чіпає.

 

Він закликав усіх громадян України, активістів та журналістів з проханням дуже пильно здійснювати контроль за тими кроками в реформі судочинства, щоб вона не стала такою, як реформа прокуратури.

 

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів №4734 , за який проголосував 281 депутат.Також Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю. За проголосували 335  депутатів, серед яких фракції коаліції — БПП і Народний Фронт, також здебільшого Опозиційний Блок.


05.06.2016 352 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1705
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

844
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2026
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

641

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

659
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1153
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5225
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

584
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2