Наші пропозиції

 

/data/blog/67665/62a98a0e49fd44efd21adf7eeed3b2fb.jpg

 

Як відомо, в останній день зими 2015 року відбудеться звітно-виборча конференція ІФФФ на якій всі любителі футболу нашого краю отримають відповідь на запитання: хто очолить обласну федерацію на найближці 5 років. 

 

Ініціатором проведення "дострокових виборів" голови ІФФФ став чинний виконувач обов'язків керівника федерації Тарас Петрович Клим. Така пропозиція була зроблена в контексті хвилі масових заяв регіональних федедації футболу щодо недовіри чинному голові ФФУ Анатолію Конькову. У свою чергу виконком обласної федерації підтримав пропозицію свого очільника. Тут все логічно - ІФФФ одна з перших запропонувала перезавантажити футбольну владу в України і вирішила почати цей процес з себе. Таке рішення футбольних можновладців нашої області заслуговує на повагу.

 

З іншого боку у багатьох людей, які хоч трохи цікавляться футболом та навколофутбольними справами Прикарпаття практично не має сумнівів в тому, хто ж стане переможцем цих виборів та знову очолить обласну федерацію. Тому заяви про "перезавантаження футбольної влади на Прикарпатті" певню мірою викликають скепсис. 

 

Всі знають, що "Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті" не стоїть осторонь тих процесів, які відбуваються у футбольному господарстіві нашої області. Саме тому ми вирішили внести ряд своїх пропозиції, які б насправді змогли дати рестарт нашому футболу та змінити його на краще. Наші пропозиції ми вирішли розділити на кілька підпунктів, що всім було зручніше з ними ознайомитися.

 

1. Адміністрація

Перезавантаження - так перезавантаження. Тому ми пропонуємо обрати новий склад керівних органів ІФФФ - 1-х заступника голови ІФФФ, Виконкому, Комітетів з урахуванням того, що посади 1-го заступника Голови ІФФФ, 50% кількісного складу Виконкому, голів Комітетів, повинні посісти ті представники футбольної громадськості та команд-учасниць чемпіонату і першості області з футболу, які раніше не працювали в структурі ІФФФ.

2. Арбітраж 

Це надзвичайно важливе питання. З одної сторони у нас знову з'явиися арбітри ФІФА, а з іншого є багато нарікань на роботу суддівського корпосу з боку представників команд та вболівальників. Ми пропонуємо наступний алгоритм вирішення судівського питання:

- підвищення оплати праці арбітрам;

- введення рейтингової системи оцінювання арбітражу представниками команд-учасниць чемпіонату;

- проходження навчання в "Школі арбітра" тих працівників команд, які будуть мати право виставляти оцінки; 

Тобто з одного боку ми відверто говоримо, що за ті кошти, які арбітри отримують офіційно вимагати від них кащого рівня арбітражу не варто. З іншого, якщо ми приймаємо рішення підняти оплату праці арбітрів, то повинні дати більше повноважень представникам команд. Але для цього потрібно провести навчання для них самих, щоб перевірити їхні знання. Арбітри будуть отримуати більше, але при цьому на їх призначення впливатиме рейтинг. Краще судиш - отримуєш кращу оцінку - маєш більше призначень.

3. Висвітлення змагань

Виствітлення чемпіонату Івано-Франківської області з футболу знаходить на дуже високому рівні. Проте це заслуга не ІФФФ, а окремих журналістів та представників команд. На жаль, системної роботи в даному напрямку федерацією не ведеться, а на її сайт взагалі соромно заходити. Таку суитацію потрібно змінювати докорінно. Ми пропонуємо наступні кроки, які дадать можливість зробити футбол блищим дл вболівальників:

- проведення онлайн-трансляцій із жеребкувань, засідань КДК, виконкому та інших публічних заходів ІФФФ;

- модернізація офіційного сайту обласної федерації; Сайт ІФФФ треба зробити більш корисним, як в плані інформаційного наповнення, так і в якості майданчика для рекламодавців та таке інше.

- запровадження інтернет-конференцій новообраних керівників ІФФФ; 

- організацію силами ІФФФ та команд, як мінімум однієї он-лайн трансляції матчів чемпіонату, першості чи кубку області кожного ігрового дня;

- затвердження в реламенті норми про викладення в мережу записів всіх матчів чемпіонату та кубку області з футболу не пізніше 48 годин після х закінчення; 

4. Маркетинг

 

Робота федерації у питаннях маркетингу повинна бути системною. Треба навчатись самим, і навчати команди заробляти гроші, працювати зі спонсорами та вболівальниками. Для цього треба проводити семінари та тренінги для працівників ІФФФ та представників районних федерацій і команд. Свої зусилля в першу чергу варто зосередити на наступних питаннях:

- підвищення відвідуваності матчів чемпіонату, кубку та першості бласті з футболу;

- популяризація та інформаційна робота зі ЗМІ; В тому числі: виготовлення промо-роликів з презентаціями ІФФФ та її турнірів, відео-анонси матчів або турнірів, обрання кращих голів чи гравців турнірів; 

- активізація роботи у соціальних мережах, проведення на їхній базі всіляких конкурсів, що також позитивно вплине на зацікавленість з боку спонсорів;

- розвиток напрямку сувенірної продукції. Товарами з символікою ІФФФ можуть бути: календарі, магніти, брелоки, годинники таке інше. Реалізацію цих товарів можна здійснювати через торгівельні мережі-спонсорів, через клуби, безпосередньо на змаганнях яки проводить ІФФФ;

- робота зі спонсарами та партнерами, краундфандинг: залучення додатковго фінансування за рахунок різноманітних грантів, участі у проектах інших громадських організацій та фондів;

- з самої федерації треба зробити бренд. Якщо в області і в цілому в Україні ІФФФ будуть сприймати як бренд, це допоможе змаганням стати більш цікавими для  потужних спонсорів, залучати більш сильних гравців до місцевих команд, бути більш медійними як на обласному, так і на всеукраїнському рівні. Для цього потрібно активніше використовувати символіку ІФФФ, яка характеризує, як саму федерацію, так і регіон в цілому та може бути використана в логотипі змагань, виготовленні сувенірної продукції.

5. Дитячо-юнацький та масовий футбол

Одним з основних завдань роботи обласної федерації повинна стати підтримка дитячо-юнацього та масового футболу; Кращі дитячі тренери області мають отримувати додаткові доплати за рахунок коштів ІФФФ; Щороку переможці 2 етапу турнірів на призи клубу "Шкіряний м'яч" будуть забезпечуватися інвентарем та амунцією, а їх організатори грошовими преміями та відзнаками;

6. Інваліди, ветерани та жіночий футбол

Футбол - це гра, яка не має кордонів та обмежень по віку, особливих потребах та статі. Тому розвивати потрібно не лише чоловічий, а й всі інші види ги мільйонів. Увага, яка приділяється таким змаганням повинна бути на рівні висвітлення матчів чемпіонату області серед чоловічих команд;

7. Професійний футбол

 

Побудова вертикалі - дитячо-юнацькі команди, аматорські клуби, професійний клуб зможе зробити істотні зрушення у системній роботі усього прикарпатського футболу, тому відродження професійного футболу на Прикарпатті повинно стати ключовим завданням ІФФФ на найближчі 5 років.

Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті готова долучитися до процесу «перезавантаження» футболу в області, доклавши максимум часу та зусиль. Наголошуємо: ми не критикуємо роботу діючого керівництва ІФФФ, адже ті процеси, які відбулися, вже у минулому. Зараз усім необхідно стати на шлях діалогу та конструктивної ефективної роботи, щоб у жодному разі не змарнувати шансу докорінно змінити наш футбол. А для цього в першу чергу необхідно виробити нові принципи, за якими житиме прикарпатський футбол щонайменше найближчі п’ять років.

 

Олександр Дем'янчук, sport.if.ua


Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

752
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1711
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3300
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2229 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4424
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6169

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

586

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

523

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

510

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

573
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10142
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

986
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

929
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

755
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2566
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

985
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1299
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34241 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

440
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

505
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

850 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1048