Огляд характеристик сучасних систем автоматизації для управління роботою свердловини

Спорудження комплексів індивідуального водопостачання з власної свердловини для заміського будинку та ведення домашнього господарства вважається одним з найкращих рішень, коли немає можливості підключитися до центральної системи або ж справність та якість такої води не підходить під потреби замовника.

Саме тому послуги буріння свердловин Київ та Київська область залишаються максимально затребуваними серед мешканців невеликих міст та сіл, адже мати безперебійний доступ до джерела чистої якісної води - це одна з головних умов комфорту. Про більшість особливостей проведення буріння, облаштування та подальшої експлуатації установок майстри розповідають замовникам ще на етапі формування кошторисного проєкту, адже справність роботи свердловини залежить не лише від правильності проведених робіт та дотримання різних технологічних вимог, а й заощадливого використання водного ресурсу. Одним з таких напрямків обговорення залишається необхідність впровадження систем автоматизації, які здатні контролювати умови функціонування свердловини, керувати етапом запуску та вимкнення насосного обладнання за умов впливу різних факторів, а також відслідковувати рівень води у водоносному горизонті. Все це в сукупності дозволяє запобігати виникненню різних аварійних ситуацій та передчасному зносу свердловинного обладнання.

Навіщо потрібна автоматизація системи водопостачання?

Це варто сприймати як ефективний спосіб спростити експлуатацію установок водозабезпечення, без яких власнику об’єкта доведеться самостійно відслідковувати рівень води в джерелі, рівень тиску в системі, моніторити особливості роботи насоса, до того ж робити це потрібно постійно, щоб недопустити, наприклад, перегрів насоса через роботу “в суху”.

Весь перелік переваг застосування автоматики в роботі свердловин на воду можна розподілити на можливість:

  • захистити обладнання від роботи “в суху”, автоматично відключаючи насос при досягенні рівня води в свердловині нижче допустимого мінімуму;
  • автоматично контролювати рівень та запас води з отриманням відповідного попередження при його відхиленні поза допустимими межами (за індивідуальним налаштуванням системи);
  • недопустити перенавантаження системи, зокрема під час різких перепадів напруги в електромережах або ж при тривалій безперервній роботі насоса, що може стати причиною перегріву та поломки обладнання.

Окремо варто звернути увагу на можливість дистанційного контролю та моніторингу стану системи, коли артезіанська свердловина, зокрема умови її функціонування відстежуються через комп’ютери або спеціальні мобільні пристрої.

Що відноситься до елементів автоматизованої системи керування свердловиною?

Зазвичай системи автоматизації складаються з кількох основних елементів, які в комплексі контролюють умови роботи свердловини на воду, тим самим захищаючи її від швидкого зносу. До них важливо віднести:

  • автоматичне реле тиску в системі, яке безпосередньо керує етапом увімкнення та вимкнення насосного обладнання, стабілізуючи тиск всередині системи на заданому при налаштуванні рівні;
  • датчики рівня дзеркала води, якими можна моніторити рівень заповненості підземного джерела, запобігаючи ризику “сухого ходу”, коли насос запущений, а води в крані немає;
  • контролери для керування насосом, які можна запрограмувати під певні умови та покази інших датчиків для автоматичного запуску або ж зупинки насоса;
  • частотні перетворювачі, їх ще називають інверторами, за їх допомогою власник свердловини може регулювати швидкість забору води з джерела, тим самим зменшуючи знос пристроїв.

В останньому випадку замовники буріння та облаштування свердловини отримують можливість заощаджувати витрати за використану електроенергію, мати стабільний тиск рідини, а також суттєво збільшити термін експлуатації самого обладнання

Серед переваг застосування автоматики важливо відзначити безперебійність водопостачання та максимальну зручність у відслідковуванні стану свердловини й пристроїв.

Реклама


15.02.2025 254
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1588
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

795
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

931
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2012
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3516
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2413 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

752

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

658

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

632

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

651
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10292
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1141
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5209
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

954
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2751
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1140
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

343
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

664
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

572
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

622
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

977 2