Олександр ДЕМ’ЯНЧУК: «Важливо не просто повернути професійний футбол, а вибудувати цілу систему»

 

/data/blog/67129/7f4e09e479854f782b076c443ff9959e.JPG

 

«Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті» виступає за перезавантаження футбольної влади. Про проблеми та перспективи наймасовішого ігрового виду спорту на теренах Івано-Франківщини «ГК» поспілкувався з футбольним активістом та дитячим тренером Олександром ДЕМЯНЧУКОМ.

 

- Яку позицію займає «Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті» щодо нещодавньої заяви ІФФФ? Чи справді її неправильно трактували деякі ЗМІ?

Треба сказати, що перед виконком Федерації футболу України, який відбувся 18 грудня у Києві, була дуже складна ситуація, фактично, йшла інформаційна війна проти чинного голови федерації Анатолія Конькова. Ми не будемо брати на себе роль арбітра у протистоянні футбольних можновладців, адже гра, яку вони ведуть у Будинку футболу, має надзвичайно високі ставки. Можемо сказати лише про те, що наша обласна федерація футболу ледь не стала розмінною монетою у цій грі. Виконком ІФФФ прийняв виважену та грамотну заяву, проте вона була неправильно трактована деякими ЗМІ, які, мабуть, були зацікавлені у спотворенні інформації та навмисне нагнітали обстановку. Голова ІФФФ Тарас Клим звернувся до нас із проханням донести до футбольної громадськості справжню позицію федерації, що і було зроблено. Єдине, про що можна жалкувати, – це про те, що був втрачений час.  

       

- Яким бачите перезавантаження футбольної влади в Україні? Які кроки потрібно зробити для цього?

Ми маємо не просто бачення, а готові розробити програму розвитку футбольного господарства краю на 2015-2020 роки. Скажу більше, ми вже почали над нею працювати. Але, в першу чергу, нам би хотілося розуміти, що має на увазі під словом «перезавантаження» сама обласна федерацію футболу. Якщо це просто слова і все залишиться так, як було, то така ситуація нас не влаштовує. В такому разі ми будемо представляти нашу програму перед футбольною громадськістю краю самостійно. Проте якщо керівництво ІФФФ справді готове до змін, про які воно говорить, то треба сідати за стіл і домовлятися. Скажімо, ми беремо на себе одну ділянку роботи, вони – іншу, і спільно працюємо на благо обласного футболу.

 

- Скільки часу потрібно для того, щоб зміни все ж таки відбулись?

Наші пропозиції не розраховані на один день. Вони більш глобальні. Є, звичайно, питання, які потребують першочергового вирішення. Наприклад, для того, щоб повернути на трибуни глядачів, потрібно їх зацікавити. В наш час люди вже не ходять просто на футбол. Їм потрібен мінімальний пакет послуг. Ті самі програмки, торгівля, нормальний туалет. Збільшення аудиторії матчів обласного чемпіонату, в свою чергу, повинно зацікавити рекламодавців. А це вже дасть змогу командам не лише нести витрати, а й отримувати прибутки. Також в час онлайн-технологій просто гріх не вести інтернет-трансляції з центральних матчів туру. 

 

- Наскільки важливо прислухатися до думки вболівальників у цій ситуації? Футбол і вболівальники – це одне ціле, але, на жаль, не всі це розуміють. Зараз як такої комунікації між ІФФФ та простими любителями футболу немає. Звідси і така велика кількість негативу, яку ми бачимо у відношенні до федерації на трибунах стадіонів, форумах та у соцмережах. З людьми необхідно спілкуватися, пояснювати їм, що ми робимо і чому. Також до їх думки треба прислухатися, зважати на неї.

 

- Що можете сказати про нинішню ситуацію із прикарпатським футболом?

У нас досить сильний обласний чемпіонат. З 2012 року я стежу за аматорськими змаганнями по всій Україні і з упевненістю можу сказати, що чемпіонат Івано-Франківської області входить в п’ятірку найкращих. Вважаю це заслугою як організаторів команд на місцях (особливо тут слід відзначити  Брошнів та Коломию), так і обласної федерації. Також завдяки сайту sport.if.ua та особисто Роману Трайтураку вже другий рік поспіль у нас в режимі онлайн можна відслідковувати результати матчів. В цьому плані ми взагалі тримаємо пальму першості в Україні. Але для того, щоб не деградувати, потрібно рухатися вперед. Так, наприклад, у 2014 році єдиною командою з нашої області, яка брала участь у всеукраїнських змаганнях, була жіноча «Освіта-ДЮСШ-3». Дівчата, до речі, молодці, адже вони вибороли бронзу серед команд Першої ліги. І це при мінімальному фінансуванні. Чоловічим командам є на кого рівнятися.

 

- Чи реально у найближчому майбутньому повернути професійний футбол на Прикарпаття, зокрема в Івано-Франківськ?

Важливо не просто повернути професійний футбол у наш край, а вибудувати структуру, яка б могла самостійно себе забезпечувати. В цій ситуації будуть не так важливі спортивні результати, як сама система. Якщо вона буде працювати правильно, то будуть і успіхи, в тому числі й повернення на професійну арену. Але, знову ж таки, це питання не одного дня і навіть не одного року. Ви знаєте, що я свого часу захопився ідеєю відродження професійного футболу на Прикарпатті. Але, вникнувши в суть цього питання глибше, розумію, що в цій справі не потрібно нікуди поспішати. Як то кажуть, тихіше їдеш – далі будеш. Спочатку треба хоча б рік-два пограти на обласному та всеукраїнському аматорському рівнях. А далі вже дивитися, в якому напрямку слід рухатися. Той формат Другої ліги ПФЛ, який зараз є, – це не професійний футбол. Краще виступати у чемпіонаті та Кубку України серед аматорів.

 

- Чи є в нинішній непростий час меценати та спонсори, які готові вкладати гроші у футбол?

Такі люди є. І потрібно віддати їм належне. Я завжди, коли спілкуюся з президентами чи керівниками команд, ставлю їм одне й те саме питання: «Для чого це вам потрібно?» Відповіді дають зрозуміти, тимчасовий це проект чи ні. Останнім часом в Івано-Франківську поширюються чутки, що у 2015 році в місті з’явиться справді сильна команда, яка ставитимете перед собою максимальні завдання. Я щиро бажаю успіхів у такому починанні та сподіваюся, що це не буде тимчасовий проект, як то кажуть, «під вибори». Та й вболівальники цього не зрозуміють.

 

- Як ставиться обласна та міська влада до роботи «Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті»?

У нас є хороші робочі відносини з Асоціацією аматорського футболу України та обласною федерацією футболу. Також ми тісно співпрацювали з попереднім керівництвом ПФЛ, але зараз ця структура фактично влилася до складу ФФУ. Ще перед виборами була розмова з мером Івано-Франківська, але нас не цікавить політика, а його, очевидно, футбол. Голови ОДА, як показує практика, - це люди тимчасові. Про що з ними можна говорити? А наші депутати – це взагалі окрема тема. Можу багато що про це сказати, але зараз, мабуть, не час. Натомість керівники міст обласного підпорядкування та голови районів – це справді футбольні люди. З ними завжди можна знайти спільну мову.

 

- Які плани вашої ініціативної групи на 2015 рік?

Планів багато. За роботу беремося вже з самого початку року. Під час шкільних канікул проведемо дитячий турнір в місті Коломия. Також маємо провести в Брошневі ще одні змагання серії «Слава Україні!» На весну запланований шкільний турнір НФК «Ураган» в тій же Коломиї, активно будемо брати участь в його організації. Перед стартом обласного чемпіонату хочемо знову зібрати вболівальників команд в рамках турніру «Фанат фанату – друг і брат». Цього разу плануємо провести цей турнір в Івано-Франківську. Серйозно займаємося дитячим футбол. Восени взяли під своє шефство команду ЗОСШ №1 м. Коломия (діти 2002-2005 р.н). Перемогли у міських змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч», зараз готуємося до обласних стартів. Ідей на 2015 рік дуже багато, тому шукаємо нових партнерів для наших проектів. Принагідно хочу подякувати структурам, які нам допомагали протягом минулого року, це, в першу чергу, ААФУ та ІФФФ, компанія «Данон», сайти sport.if.ua та UA-футбол. Щиро сподіваюся, що і в 2015 році вони підтримуватимуть наші починання. Насамкінець, хочу привітати гравців, тренерів, функціонерів та, звичайно ж, всіх любителів футболу Івано-Франківської області з прийдешніми різдвяно-новорічними святами! Бажаю вам міцного здоров’я, сімейного затишку та благополуччя! Нехай мир і злагода панують у ваших домівках та в усій нашій країні впродовж наступного року!

 

Розмовляв Андрій МЕНІВ, ГК


13.01.2015 929 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

753
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1712
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3300
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2229 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4424
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6169

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

586

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

523

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

510

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10143
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

986
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

929
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

756
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2567
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

985
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1299
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34241 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

440
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

505
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

850 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1049