ОТБ «Галичина». Що далі?

 

Останні події довкола ОТБ «Галичина» стали не тільки передвісником можливої затяжної медіа-війни, найчисельнішими заручниками якої врешті виявляться пересічні глядачі, а не медійники чи політики, як про це зараз говорять, а й сигналом серйозного політичного протистояння в облраді, яке може зашкодити нормальній роботі представницького органу влади області , що знову ж таки, зрозуміло, не на користь прикарпатцям. 

         Але, як видається, під час сесії облради, на якій прозвітували керівники обох комунальних ЗМІ, депутатів більше хвилювало саме остаточне рішення по ЗМІ та форма його прийняття, а не зміст звітів керівників медіа щодо критерію якості роботи і власне те, що запропонувала депутатська робоча група, яка займалась цим питанням.  

         Якщо виходити з того, що обидва ЗМІ є заснованими обласною радою, то порівнювати їх діяльність виходячи з якості інформування масової аудиторії (підкреслю – не критерію висвітлення роботи облради) можна і варто. Як на мене, газета "Галичина" протягом кількох років зробили значний крок вперед - почали з'являтись натяки на хорошу аналітику, змінилися рубрики та формат матеріалів. Хоч про те, скільки зібрали пшениці в Городенківському районі також потрібно писати на другій шпальті згідно з редакційною політикою і від цього нікуди не дінешся.

         Натомість обласне телебачення залишилось на тому самому рівні, репрезентованому новинними випусками "Вістей" та "Розмовою за філіжанкою кави" з О.Бабій. Правда - це формат, до якого звикла більшість мешканців області, але не факт, що люди б не бажали змін і позитивно на них відреагували при наявності відповідного телепродукту. Тому будучи в однакових умовах ці два комунальних ЗМІ нашої області наразі чомусь демонструють дві різні тенденції : перша (газета) - до змін, а друга (телебачення) - до закостеніння.

         Підкреслюю – це моя особиста думка, з якою можна дискутувати і не погоджуватись. І так воно буде під цим дописом.

         Як політолог бачу такий алгоритм дій  депутатського корпусу стосовно ситуації довкола ОТБ «Галичина»:

1. Потрібно сформувати новий склад робочої групи, щодо перевірки діяльності обласного телебачення з депутатів, які не мають жодних кадрових амбіцій щодо зайняття керівних посад на обласному телебаченні.

2. Бажано долучити до процесу перевірки громадських активістів та незаангажованих представників інших ЗМІ.

3. Організувати та провести комплексне соціологічне дослідження, що охопило б  усі райони області стосовно ставлення мешканців до актуального телепродукту, пропонованого «Галичиною», результати якого додати до матеріалів робочої групи. За наявності бажання депутатського корпусу облради можна знайти авторитетну соціологічну структуру, яка за відповідну винагороду якісно проведе таке дослідження.

4. Голосувати питання стосовно якості роботи «Галичини» і керівництва телеканалу обов’язково потрібно якнайшвидше. Так швидко, як це дозволять організаційні фактори. Залишати його в підвішеному стані тепер нечесно стосовно мешканців області.

5. Голосування обов’язково потрібно провести у відкритому режимі. Жодних інших варіантів бути не може.

        

 


02.04.2013 Василь Кедик 2278 12
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34141 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713