
Близько двохсот п’ятдесяти традиційних для Сумщини писанок презентувала молода майстриня у музеї «Писанка».
З власною колекцією сумських писанок завітала до Коломиї майстриня Дарина Гула.
Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та стипендіат премії Президента України серед молодих майстрів народного мистецтва України вперше показувала свої твори у прикарпатському музеї писанкового розпису.
«Оскільки на Сумщині не було писанкарок і я не мала в кого перебрати цей досвід, тож свій шлях я починала з великих спотикань, пошуків, - каже майстриня Дарина Гула. – Довгий час у нашій місцевій спілці майстрів, у великому осередку, з-поміж 42-ох членів писанкою займалась лише я. І багато хто не вірив, що я продовжуватиму це заняття. Але я рада, що мої рідні підтримують мене у складні хвилини, що мене надихає на нові звершення».
Тож, зустрівши чимало перепон в житті, майстриня вже змогла віднайти себе і проявити свій талант писанкарства.
У своїх писанкових розписах сумська майстриня поєднує давній знаковий символізм з власними орнаментальними композиціями.
У роботах писанкарки переважають сонячні знаки – «сонце», «зірки», «свастики». Вони несуть добродійну силу. Також присутні квадрати, трикутники, сорок клинців, що означають багатство землі.
Персональну виставку доповнили авторські витинанки.
Нещодавно майстриня відкрила для себе нову галузь традиційного народного мистецтва – витинанку. У них пані Дарина використовує традиційні візерунки-символи, характерні для писанкарства.
До слова, серед вагомих досягнень майстрині варто зазначити, що вона є переможцем проекту «Парад вишиванок-2012» у номінації «Краща Диво-писанка» в складі творчого колективу майстрів і лауреатом Сумської обласної літературно-краєзнавчо-мистецької премії імені Пилипа Рудя.
Олена Козаченко