Поза ефіром

 

Маю надію, що доведеться звикати до формату прямих ефірів, бо багато чого цікавого через формат програми і через брак досвіду участі в такому залишилось поза кадром TVI. Багато не сказано, особливо про Калуш…



Прикарпаття жде нечувана по чорних і сірих технологіях, спресована в часі парламентська кампанія, недофінансована державою, із хаосом в організації, із порушенням комунікацій, із провалом документообігу, кричущою несправедливістю в судах і комісіях, із неоднозначними результатами… Парламент має всі шанси бути неякісним і розпущеним до двох років терміну повноважень як це вже було у 2007 році. Ці вибори знакові, на них треба йти, але і результат прийдеться захищати всім миром – тут вже ніяка ні партія ні коаліція не допоможе, - тільки тотальна мобілізація звичайних простих виборців.

 


Отже, що маємо на нинішню днину?


Комуністи пропонують молодь, виставили кандидатів у всіх мажоритарних округах області. Серед калушан – двоє: житель с. Студінка і уродженець с. Середнє Володимир Стула 1981 року народження (в Калуському окрузі №85) і житель с. Підмихайля Петро Бойко (№158 у партійному списку). Не хочеться виглядати заангажовано, але чи будуть восени у цих людей зорані їхні поля і грядки? Хто із фірманів округу буде героєм? Дайтеся знати – інтерв’ю гарантую. Місце зустрічі – біля пам’ятника генерала Романа Шухевича в Калуші.

 


Кандидатуру Ольги Сікори можна розглядати двояко. В позитивному смислі – Ольга Сікора відзначається особистими рисами такими як працьовитість, цілеспрямованість, відвагу йти «проти танків», хоч іноді зайва емоційність може перекреслювати все попереднє. Бажаю особисто в подальшому більшої холоднокровності, розрахунку і розширення масштабності в підходах політичної боротьби. В негативному смислі – Ольгу Сікору можна розглядати як кандидатуру, що закрила клямку перед Ігорем Насаликом – чи то піде на користь об’єднаній опозиції, котра мусить вигравати у всіх округах – побачимо. Тому, цей хід штабу Дмитра Шлемка має цікавинку.

 


Ігор Насалик зараз ні… там де він зараз є, ні в Красній армії… З однієї сторони: підтримати опозиційні сили, тобто Ольгу Сікору, – то це є «Матриця: перезавантаження», такого приниження (а саме це слово після коментаря Анатолія Гриценка відчуває НІС) він не може собі дозволити. З іншої сторони, підтримати однокласника Валерія Келестина і Партію регіонів – буде погано виглядати перед патріотичною калуською громадою, цим і підтвердить давні підозри про свою «бі» орієнтацію на політичній шахівниці… Піти самовисуванцем – теж варіант не найкращий, бо перетворитися на рядового кнопкодава і тушку після такої помпи про Калуш – якось несолідно. Крім того – то буде робота в парі з Келестином як не крути, і то – на шкоду Ользі Сікорі – читаймо опозиції. Крім того, екологічне лихо з Калуша нікуди не ділося. При всій повазі до Олександра Челядина – він не годен розгрібати такі купи бюджетного гною… Та сама історія із «безкоштовною медициною» від куми. Оскільки Насалик Ігор Степанович був помічений біля ЦВК, фактично зазіхнув на мої чотири пляшки експортового пива, котрі я теоретично можу програти медіаекспертові у виборчому парі – то це ще й особисте!... (жартую) Сподіваюся, що при будь-якому закінченні спору – рибу, фісташки і кальмари міський голова поставить… (не жартую)

 


Олег Нижник як ударна сила себе мав можливість проявити в баталіях у міській раді. Загалом персонаж позитивний і навіть може скласти конкуренцію тій же «Батьківщині», – зараз щось прогнозувати важко.

 


Очікуємо кандидатів-диваків, вічних кандидатів, кандидатів-двійників, кандидатів-під-загрозою-слідства, кандидатів-мерів, кандидатів-голів райрад, професійних патріотів, блаженних, святих, юродивих, чудотворців та інших безсрібників і благодійників etc.

 


Кілька тез щодо ефіру які не вдалося озвучити або котрі народилися в бесіді із колегами…

 


По перше, слід відмовитися від ідеї, що треба брати гарних розумних людей і їх брати й вести у парламент. В Парламент треба таким людям приходити, а не щоб їх приводили. Бо приведення у парламент теж може виявитися «розводом котят».

 


По друге, у ефірі була висловлена теза про те, що нормальні люди не  йдуть до парламенту, бо не хотять себе плямити. Частково то так, але нормальні люди коли йдуть на серйозну справу не хотять розпочинати із фарсу, а сьогоднішні парламентські перегони виглядають на гладіаторську виставу, а якщо бути точнішим – на згодовування левам на арені. Тому нормальні або несміливі, або надто вже розважливі (особливо щодо своїх фінансових ресурсів – котрі хоч і мінімально, але ж треба мати) або самотні – без однодумців і команди. Вся біда в тому, що коли надто довго роздумувати чи зважувати – може бути запізно. Хлопці і дівчата, думати є кому – нема кому робити! Треба ставати і робити, а всі навколо будуть думати, критикувати, підправляти – головне не втрачати зворотній зв’язок!

 


По третє (і тут реально шляк трафляє!) – український мудрий народ мав би вже знати, що функції парламентаря – представлення інтересів громадян у формі законодавчої ініціативи, роботи в реальній публічній політичній площині, реальної роботи на конкретно взятій географічної території відповідальності з виборцями – і то все із державницьким мисленням і національними інтересами. Депутат – це народний трибун, устами якого мають бути озвучені усі питання, що становлять інтерес громади. Колєги, де тут впхнути своєрідну передвиборчу благодійницьку діяльність (читаємо – підкуп виборців) по роздачі спортивних м’ячів, парт, дисків із патріотичними піснями, іграшок для дітей та спортивних костюмів, бойлерів, окулярів, годинників, продуктових наборів, трійки для колорадських жуків, лотерей, медичного обладнання (потім виявляється що то просто тонометр – добре що не груша для клізми), поїздок на море, на стажування за кордон, на чемпіонат з футболу, похід в кіно, роздача грошей на сільські ради??? Як то приліпити до функцій парламентаря??? Та ці бариги і торговці народними голосами у вигляді допомоги могли би й шнурки і мило роздати, от тільки біда – через три-чотири-пять років ми , виборці, знову станемо у пригоді… Депутат не повинен нічого роздавати – він повинен так попрацювати, щоб кожен українець мав заняття і прибутки такі – щоб міг собі придбати все те, що йому необхідно для життя. І крапка. Задумаймося, у 2009-2010 роках на Президентських виборах люди погоджувалися не йти на вибори (і «здавали» на «відповідальне зберігання» свої паспорти) за двісті гривень(!!!).

 

Люди добрі! Та ж це всього-на-всього 11 копійок в день… Навіть бомжі, збираючи пляшки, метал чи макулатуру заробляють більше! Невже ці всі порядні галицькі ґазди так дали себе ошукати? Чи то вже та клята горілка так очі заслонила? Не розумію.

 


По четверте. Кажуть людям: «Ви беріть, а проголосуйте як вважаєте за потрібне!» – таким чином ніби утверджується галицька «дуля в кишені». Зважаючи на те, що народ вже давно перетнув межу бідності, багато хто і виживання – язик ніяк не повертається сказати: «Люди, не беріть нічого». Такого морального права не маю. Скажу так: «Хто може собі дозволити розкіш нічого не брати в тих кандидатів – не беріть». І поясню чому. В нас люди (умовно) чесні – якщо вже взяв – десь там муляє, що треба відпрацювати. Крім того, влада вже активно впроваджує так звані «розписки» на тему хто скільки голосів має дати у себе в селі, на вулиці, на підприємстві чи установі… Люди від страху втратити хоч якийсь дохід підписують ті папери – і той страх перед целюлозою штовхає йти і просити родину, підлеглих, колег іти і голосувати за своїх гнобителів. Люди, так то ж просто папір! Забудьте за то! Хто може собі дозволити розкіш таке не підписувати – не підписуйте! Цей страх перед паперами придумали підсилити відеокамерами. Людей залякують тим, що на дільницях будуть камери і там все буде видно хто і як голосував. То є блеф чистої води – тому хто таке каже треба плюнути в очі і сказати що дощ паде і дати парасолю. Наша найбільша проблема – то роздвоєння свідомості: виборець бере подарунки, голосує як собі вважає за потрібне і десь глибоко в душі сам себе зневажає за це – так народжується комплекс вини. З цим вчаться жити, починають це сприймати як норму – і тоді просто міняється «ціна питання». Саме тому, оці скоробагатьки вважають, що досить роздати один-два вагони цукерок і виборці в кишені – не будьмо бидлотою – ми ж іще пам’ятаємо ту пісню: «… ми не бидло, ми не козли, ми – України доньки й сини…»

 


Влада вирішила хитрувати – для громовідводу поставили одних кандидатів, а ті що реально йдуть у владу від влади поробила усякого роду самовисуванцями, від інших партій засланцями і тд. Уважно дивімося хто стоїть перед нами із своїми милими оченятами, читаймо кожну літеру в біографії, декларації про доходи, програму. Всіх на контроль: і владу і опозицію і самовисуванців, щоб муха не пролетіла! Не слухаймо нікого – ні братів, ні сестер, ні батьків, ні внуків, ні дітей, ні отця в церкві, ні директора школи, ні сільського голову, ні керівника підприємства, ні бригадира, ні дільничного лікаря, ні поштарку, ні дяка, ні журналістів (це особливо), ні чиновників (це тим більше) – вчімося думати самостійно: то реальний шанс! Питаймо себе «Що це?», «Хто це?», «Звідки це?», «Кому це вигідно?», «Чиї гроші?», «Де правда?», «Як це допоможе Україні?», «Чому розплетена коса, а на очах бринить сльоза?...» Такі запитання не гарантують «правильного» вибору, але бодай зроблять його усвідомленим. Кожен нестиме частку відповідальності за результат – за голос в бюлетені (чесний чи проданий), за те що не прийшов на дільницю, за те, що створював і поширював брехню і бруд, за те, що купився на рекламу і за те, що сам балотувався… – кожен за своє…

 


Are you ready for the battle?...

 

Ігор Ткач, Вікна


18.08.2012 Ігор Ткач 1594 2
Коментарі (2)

Мдааа 2012.08.19, 15:46
Наївний автор. Яка влада, яка опозиція? Все змішалося і всі грають в одну гру з розводу лохторату заради доступу до статусу і бабла. яка опозиція на Прикарпатті? Ридаю... це не опозиція, це торговці місцями у списках і округами. Всі округи злили виставивши або тупих ханиг, або приблатнених, або мажористих ідіотів - левицьких, дирівих, купчаків. Достойні кандидати є лише від свободи, і то питання. Найкращим, нмд, є самовисуванець - Доній. Та й інші самовисуванці симпатичніші ніж відряджені на вибори партіями дешеві клоуни.
Макс 2012.08.20, 13:56
Чому забрали інші коменти?
15.06.2026
Вікторія Матіїв

В інтерв'ю журналістці Фіртки Мирослава Полатайко розповіла про свій шлях у професії, роботу за лаштунками театру, народження ролей і те, як війна змінила відчуття сцени.

4012
07.06.2026
Тетяна Ткаченко

До повномасштабного вторгнення Назар Семанів мав невелику майстерню та планував розвивати її. Для цього поїхав до Німеччини заробити кошти на обладнання. Після початку великої війни повернувся в Україну.  

2187
04.06.2026

Відповідний законопроєкт №15284 уже зареєстрований у Верховній Раді та визначає чіткі правила руху, вікові обмеження і відповідальність за порушення. На цьому тлі в Івано-Франківську вже діють власні підходи до регулювання руху самокатів.

2409
01.06.2026
Вікторія Матіїв

«Бо де скарб твій, там буде й серце твоє» (Мт. 6:21) — ці слова Наталя Бакум присвячує своєму чоловікові, захиснику Івану Бакуму, який загинув під час ракетного обстрілу у 2023 році.  

5508
29.05.2026
Тетяна Дармограй

Попри повномасштабну війну, корупційні схеми в Україні продовжують працювати — у міськрадах, державних органах та навіть структурах, які мають боротися з економічними злочинами.

21263
23.05.2026
Вікторія Матіїв

Про те, як сьогодні виглядає епідеміологічна ситуація на Прикарпатті, які інфекції фіксують найчастіше та як їм запобігти, розповів лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету Андрій Процик в інтерв'ю журналістці Фіртки.

3236

Зараз, під час випробовувань війни, в нас є одна головна правда, а скільки їх з’явиться, тих «правд», по її завершенні?

989

Безперечно, релігійні переконання є особистою справою кожної людини. Проте, коли йдеться про знаменитостей рівня голлівудських зірок, чия популярність сягає глобальних масштабів, це набуває й певного суспільного значення.

1017

Китайці мислять образами (ієрогліфами). Їх мислення більше образне, аніж логічне (як це є, зокрема, в європейських народів з їх логічним звуковим письмом). Тому для розуміння китайців потрібно більше звертати уваги на символізм.

1792

Рахманська країна мусить бути невідомо де, але не на земній кулі, бо на ній в принципі не може бути такого місця, де б гуцулові було краще, ніж у себе: поміж цих ґрунів і кичер, гірських річок і озер, толок і царинок, смерекових хат і полонин.

1762
19.06.2026

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

7506 2
15.06.2026

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

15650
10.06.2026

Сніданок — це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

9059
20.06.2026

Простий образ сіяча й зерна розкриває глибоку істину: від нас залежить, чи проросте й принесе плід те, що ми чуємо й сприймаємо.

3964
15.06.2026

Учасники зустрічі молитимуться за мир, духовне зцілення, а також вшанують пам’ять померлих членів Апостольства. 

915
11.06.2026

У ніч з 12 на 13 червня в Марійському духовному центрі «Погоня» проведуть традиційні нічні чування.

824
06.06.2026

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

5098
20.06.2026

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

42543 1
18.06.2026

Ухвалені Верховною Радою зміни до Бюджету-2026 дозволять суттєво розширити програми соціального захисту для військовослужбовців.

527
16.06.2026

Баланс на фронті змінився на користь України, а час більше не працює на Володимира Путіна, — переконаний американський політолог та колишній посол США у РФ Майкл Макфол. Також він наводить вісім ознак того, що Росія програє свою війну.  

760
05.06.2026

Після «історичного» указу про дозвіл на проведення параду 9 травня в Москві — історичний відкритий лист Володимира Зеленського Путіну.

1681
20.05.2026

За оцінками аналітиків, після нетривалого зростання внаслідок роздутого оборонного замовлення економіка РФ уперлася в глухий кут.  

1612