Прикарпатці прийшли на екологічну комісію, щоб висловити протест проти будівництва полігону ТПВ в урочищі "Чобіток" (відео, оновлено)

 

 

Сьогодні, 27 квітня, розпочалось чергове засідання комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

 

Спершу розглянули звернення громади села Назавизів щодо ситуації, яка склалась з перспективою будівництва полігону ТПВ у урочищі «Чобіток», передає кореспондент Фіртки.

 

Нагадаємо, днями громада села виступила проти створення полігону в цьому місці. Як відмітив голова комісії Михайло Якимчук, на місце виїжджала комісія, яка оглянула територію. На засіданні виступив міський голова Надвірної Зіновій Андрійович, який зауважив, що земля ця відноситья до земель запасу.

 

У серпні 2015 року подали документацію на комплексну експертизу, звернулись з екологічним запитом у Міністерство екології. За словами Андрійовича, полігон буде не у вигляді захоронення, а у вигляді переробки.

 

«Міська рада все робить для того, щоб цей об’єкт покращував екологічний стан», - відмітив мер.

 

Голова Надвірнянської РДА також зазначив, що така сміттєсортувальна лінія вкрай необхідна для того, щоб запобігти екологічній катастрофі.

 

Крім того, до членів комісії звернулись представники району: «Коли ми читали звіт міської ради, ми побачили багато розбіжностей».

 

За  словами представниці громади Надвірної, неподалік запланованого полігону знаходиться річка Бистриця, а також водопровід, через який постачається вода до Івано-Франківська. Крім того, вона відмітила, що мешканцям говорил,и що полігон знаходитиметься далеко.

 

«Проте я особисто міряла і 970 метрів до села Назавизова, і менше 400-500 дог межі міста Надвірна. За ДБН-ами має бути відстань більше кілометра. Також там дуже близько знаходяться важливі об’єкти інфраструктури, зокрема, школи, садки», - відмітила представниця району.

 

Однак міський голова заперечив таку інформацію, і зазначив, що відстань перевищує 1,5 кілометра. А також спростував інформацію, отриману від мешканців.

 

«Сміття забруднює територію, яке потім іде в річку і буде забруднювати все кругом», - відмітив експерт, який вивчав це питання за зверненням громади.

 

 

Представник Надвірнянського округу, депутат івано-Франківської облради зазначив, що полігон вкрай необхідний та поставив під сумнів слова експерта.

 

«Ви хоче нам тут другий Чорнобиль збудувати?!», - обурились мешканці.

 

В свою чергу експерт знову зазначив, що таким чином забруднюватимуться грунтові води.

 

Але протилежну думку висловив голова Надвірнянської райради, який зауважив, що район "стоїть на межі екологічного лиха, бо та ситуація яка твориться на території району з ТПВ є критичною".

 

"Чи передбачено пільги і преференції для населених пунктів які межуватимуть з полігоном?", - поцікавився громадський діяч Роман Островський та порекомендував громаді вирішувати питання у суді а також творити наглядову раду з представників громад та обов’язково, щоб представники тих населених пунктів, які межують взяли участь у ній.

 

Міський голова Надвірної зазначив, що є угода про співробітництво та співфінансування даного проекту, а також зауважив, що розглядають можливість надання пільг межуючим населеним пунктам. Крім того, громадська активістка Наталія Сербин поцікавилась конкретними пільгами, про які говорив мер. Однак мешканці заперечили їх взагалі.

 

«Тоді коли громада Франківська йшла в село Рибне - вони йшли з готовими пропозиціями до громади», - відмітив Островський.

 

 Проте представники влади Надвірної зазначили, що громада не хоче йти на діалог.

 

Член комісії Андрій Левкович зазначив, що чим швидше вирішать питання – тим чистіше буде екологія та запропонував поставити питання на голосування.

 

Відтак комісія озвучила рекомендацію, щоб розробити додатквоий проект для вивчення водного питання, створити комісію, та розглянути можливість надання пільг для мешканців прилеглих населених пунктів та проголосувала за винесення цього питання на доопрацювання.

 

 

 


27.04.2016 590 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

146
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13104 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1488
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

815
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6014
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1668

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

589

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1410

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1225

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1123
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

475
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

600
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1520
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

548
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

830
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5864
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13330
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

172
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

434
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

746 2