Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

 

 

Cвято Віри, Надії, Любові і Софії традиційно відзначають у кінці вересня. Це важлива дата в церковному календарі для всіх православних християн.



Це День пам’яті мучениць, який відзначають щороку 30 вересня. Віра, Надія, Любов і матір їх Софія жили в 2 столітті нашої ери в Римській імперії, пише ЗК.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято


Відомо, що Софія була родом з Мілана. Вона рано овдовіла, після чого перебралася в Рим. Своїх дочок Софія виховувала в християнській вірі і навіть дала їм імена на честь головних християнських чеснот – Віра, Надія і Любов. У той час римська держава жорстоко переслідувала віруючих у Христа



Маленьких дівчаток (старшої Вірі тоді було всього 12, а молодшій Любові лише 9) заарештували, піддали катуванням, а потім убили на очах їх матері.

 

Сама Софія померла на наступний день біля могили своїх дочок. За все пережите Віра, Надія, Любов і матір їх Софія були зараховані до лику святих, і сьогодні завдяки молитвам до них відбуваються чудеса.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

Багато дівчат з іменами Віра, Надія, Любов і Софія відзначають іменини саме 30 вересня. Але в церковному календарі є і інші святкові дати, пов’язані з цими іменами.

Дні Ангела для Віри: 26 лютого, 14 червня, 30 вересня, 14 жовтня, 15 грудня, 31 грудня.

Дні Ангела для Надії: 14 березня, 20 березня, 30 вересня, 21 жовтня.

День Ангела для Любові: 30 вересня.

Дні Ангела для Софії: 28 лютого, 1 квітня, 4 червня, 17 червня, 14 серпня, 30 вересня, 1 жовтня 29 грудня, 31 грудня.


Свято має свої незвичайні традиції. Можливо, вони комусь здадуться застарілими, але від цього суть їх не зміниться.

 

День Віри, Надії, Любові 2016: традиції свята

 

30 вересня раніше називали “бабиним святом”, який починали з плачу. Тоді вірили, що ранок цього дня всі жінки повинні починати з гучного плачу, який служить своєрідним оберегом.

Сльози в народній традиції – це не тільки вираз природного горя або смутку, але і форма ритуальної поведінки. І так шанували матір дівчаток Софію, яка померла в трагічній агонії за дочками.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято



Якщо 30 вересня оплакати всіх своїх близьких і свою власну долю, то протягом року нічого поганого не трапиться. Також раніше в селах влаштовувалися “сільські святці”, коли молодь збиралася, щоб на інших подивитися і себе показати.


Заміжні жінки в цей день навпаки, щоб забезпечити спокійну атмосферу в домі, купували в церкві три свічки, з яких дві ставили там же, в храмі, перед ликом Христа, а одну приберігали для будинку. Опівночі її треба було встановити в середині хлібного короваю, спеціально для цього виставленого на стіл, запалити і вимовити цілих 40 разів поспіль заповітні слова про те, щоб будь-яке зло зникало, а спокій в родині прибував. А вранці нагодувати тим хлібом домочадців (тільки їх і нікого зі сторонніх, навіть гостей) і ні в якому разі не викидати ні крихти.

Святі Віра, Надія, Любов: прикмети


У День Віри, Надії і Любові здавна люди помічали прикмети, щоб судити про найближче майбутнє. Віра, Надія, Любов і матір їх Софія завжди багато розповідали слов’янам.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято



30 вересня вважається небезпечним і нещасливим днем. У цей день жінка повинна виплакатися з ранку про себе, про свою жіночу долю, про рідних і близьких, про свій будинок для полегшення душі.

Вінчання, заручини і весілля 30 вересня не проводять – погана прикмета. Жінкам не слід сьогодні займатися домашніми справами.

Народні прикмети говорять, що цей день завжди холодний, і дощитиме. Після Віри, Надії, Любові починаються перші заморозки. Якщо полетять журавлі в цей день, то на Покрову буде мороз, а ні, то зима буде пізніше. Зазвичай слідом журавлів кричали: “колесом дорога”, для того, щоб навесні вони знову повернулися в рідні місця.

Якщо в цей день пішов дощ, буде рання весна. На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають.

Ікона Віра, Надія, Любов і матір Софія



Прийнято вважати, що ікона Віра, Надія, Любов багато в чому допомагає, якщо до неї звернутися зі щирою молитвою.



Через цю ікону звертаються до святих із проханням про створення і збереження сім’ї. Вона допомагає тим, хто хоче мати дітей.



Заміжні жінки з дітьми моляться перед іконою про здоров’я всіх членів сім’ї, про одужання дитини, про позбавлення від жіночих хвороб і захворювань суглобів. Ікона допоможе пережити важку втрату, після молитви перед нею люди позбувася скорботи і печалі.

Прикмети і традиції Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії – чого не можна робити в свято

Проведіть цей день у колі сім’ї.


30.09.2016 5828 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

759
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1724
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3306
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2233 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4431
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6179

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

594

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

530

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

520

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10148
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

989
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

935
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

771
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2579
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

994
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1306
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34246 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

444
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

509
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

854 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1061