Про Ольгу Бабій і депутатів

 

 

Те, що відбувалося на сесії Івано-Франківської обласної ради в питанні звіту та намагання звільнення групою депутатів директора ОТБ "Галичина" в п’ятницю, 29 березня, стало топовою подією сесії і розбудило інформаційний простір.

 

Я не буду тут торкатися теми журналістського таланту Ольги Бабій. («Не бачив , не знаю», - як кажуть). Лише трохи про телебачення «Галичина» і ще трохи – про методи деяких гімнюхів, що раптом стали депутатами і завважали себе справжніми ловцями Божої бороди. І найбільше – про те, що ціль (навіть блага) не завжди виправдовує засоби (негідні). (Хоча очевидно наші юні розумом депутати-«макіявелівці» вважають інакше…)

 

Комусь не подобається стиль ведення телепрограм. Хтось сумнівається в якості телевізійного продукту ОТБ «Галичина». З чимось погоджуся, а з чимось і ні.

 

Взагалі комунальні (та й ширше – місцеві) ЗМІ в Україні за рідкісним виключенням не є модерними, «швидкими»,  сучасними, креативними, стильними, концепуальними та цікавими (як на мій, можливо «недолугий», смак:)). І наша «Галичина» в їх ряду виглядає якраз далеко не найгірше . Хороший середній рівень, так би мовити. А є і абсолютно цікаві речі (і це вже оцінка директору, - не як журналісту, а, власне, як менеджеру). Якщо хтось бачив телепрограми обласних державних телекомпаній з інших регіонів України, то в більшості – це реально, –  жахіття. Крім того, глядач є різний, є немала частина шанувальників «галичанського» класичного формату телевиробництва. Це «не моє», але ігнорувати чи зневажати смаки поціновувачів такого стилю не беруся. А в плані інформування, прямих ефірів, рівності доступу до ефіру різних політичних сил, навіть критики влади (що як правило взагалі "неймовірне" для комунальних ЗМІ) - все "більш-менш" навіть пристойно...

 

Хтось написав в коментарі на Фіртці: «То нічого, що більше, як 20 років вона (Ольга Бабій) тягла на собі весь вантаж необлаштованості нашого провінційного ТВ? То нічого, що з тою технікою і з тим колективом робила, що могла, аби не втратити себе як українців? А зараз - геть? І що, мало хто може добре слово сказати??? Синдром зрадництва - навіть через невтручання і промовчування - у нас процвітає...» І не погодитися з написаним складно.

 

Наостанок, запитання до ініціаторів (сценаристів) кадрової революції на «Галичині»:

 

1. Чому всі 20 років ОТБ «Галичина» всім все подобалося, і «раптом» все кардинально змінилося? («Хтось» почувся в силі «прихватизнути» методом призначення «свого» керівника для «своєї» політичної сили та ще й за бюджетні кошти?)

 

2. Чому телевізійні «революціонери» в облраді навіть не намагалися зважити на думку колективу «Галичини»? ЗМІ – це «тонкий» організм, це вам не Спецкомбінат, і, навіть, не Асфальтний завод. Організація не та, і наслідки революціонерам для «карми» (в тому числі і політичної) можуть бути сумними.

 

3. Чи справді ви вважаєте, що ленінська теза про кухарок здатних державою керувати – вірна? (Пояснення: кухарки – це в даному конкретному «телевізійному» випадку, – ви).

 

4. Якщо у вас є конкретні побажання щодо роботи «Галичини», окрім мотивацій «політичної доцільності», то де вони? Хто їх виписав, хто їх бачив? Але навіть якщо вони і є (що сумнівно – бо думати, як виглядає, не ваша сильна риса, то, знову, - мета не виправдовує негідні засоби).

 

5. Що далі?:)

 


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

573
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3076
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34142 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

406
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713