Простатит і імпотенція - у чому зв'язок?

 

 

Що таке простатит?

 

Передміхурова залоза (простата) – чоловічий залозистий орган, який розміщується нижче сечового міхура, оточуючи уретру.

 

Простата виконує дуже важливі функції для організму. Вона виділяє речовину, котра становить 75% з усього об’єму еякуляту. Також ця речовина включає в себе безліч біологічно активних речовин і мікроелементів; вона бере участь в метаболізмі тестостерону, перетворюючи його в активні форми.

 

Простатит – запалення передміхурової залози і найпоширеніше захворювання сечостатевої системи у чоловіків. При простатиті з’являється відчуття тяжкості і тупого болю внизу живота, болюче, часте сечовипускання і помірна інтоксикація. Якщо вчасно не розпочати лікування після виникнення цих симптомів, то запалення може перейти в хронічну форму, а далі може виникнути еректильна дисфункція.

 

Причини, що призводять до виникнення простатиту:

  • травми;
  • часті переохолодження;
  • інфекційні захворювання, що можуть передаватися статевим шляхом;
  • малорухливий спосіб життя, який власне призводить до порушення кровопостачання простати.

            

У чому зв’язок?

Статистика говорить, що 30% чоловіків, які мають хронічний простатит страждають від проблем з передчасною еякуляцією і порушенням ерекції.

 

Еректильна дисфункція (імпотенція) при простатиті наростає поступово, протягом багатьох років. Спочатку виникає передчасна еякуляція, потім до неї додаються проблеми з ерекцією, а пізніше знижується статева активність.

 

При простатиті розвивається набряк і значно порушується робота передміхурової залози. В результаті її неповного функціонування відбувається недостатній синтез секрету, що в свою чергу негативно впливає на репродуктивну систему чоловіка.

 

Функціонування простати і ерекції регулюється складним комплексом гормонів і нервових імпульсів. Тому, при простатиті порушується нейрогуморальна регуляція, яка впливає на ерекцію. Слід також зазначити, що при хронічному простатиті виникають неприємні і болючі відчуття, а це є першопричиною виникнення фригідності і страху до близьких стосунків у чоловіків. Часті болі можуть розвинути зниження самооцінки і невпевненості в собі.

 

З чого почати лікування?

В першу чергу лікування простатиту та імпотенції починається з діагностики. Для постановки діагнозу проводиться:

  • пальцеве ректальне дослідження передміхурової залози
  • аналіз крові на ПСА,
  • загальний та біохімічний аналізом крові та сечі,
  • УЗД простати та калитки,
  • спермограма,
  • аналіз мазка з уретри і секрету передміхурової залози.

 

Після постановки діагнозу приступаємо до лікування. В першу чергу призначається антибактеріальна терапія. Для стабілізації гормонального фону терапія доповнюється засобами, які дозволяють відновити нормальний рівень тестостерону в крові. Для зменшення неприємних симптомів призначаються знеболюючі препарати.

 

Відновлюючий курс лікування окрім медикаментів включає в себе ряд фізіотерапевтичних процедур та масажу. Масаж простати є одним з класичних і водночас найпоширеніших методів лікування простатиту, адже результат помітний з перших процедур. Чоловіки відчувають помітне зменшення болю та дискомфорту, приплив сил та енергії, покращання ерекції

 

Не забувайте, що вчасне звернення до лікаря в 99% випадків запобігає розвитку недуги і виникненню будь-яких ускладнень. Тоді ви будете набагато ближчими до одужання. Варто забути про сором, коли мова йде саме про ваше здоров’я і подальший спосіб життя. Своєчасно надана допомога спеціаліста здатна повернути вам радість і всю повноту сексуальних відносин.

 

 

Марцинюк Володимир Васильович

лікар-уролог «МЦ Оксфорд Медікал»

вул. Василіянок,1

(050) 3 777 299; (067) 3 777 299


14.06.2017 8201 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4196
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5957

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

426

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

854
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34140 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713