Роман Безсмертний в Івано-Франківську: У нас зараз вибір - перезаснування або революція

Майбутній кандидат у Президенти України Роман Безсмертний сьогодні, 11 жовтня, провів в Івано-Франківську зустріч-дискусію "Якої ми хочемо України".

На основі такої дискусії з громадськістю і буде підготовлена програма Безсмертного, як кандидата в Президенти, пише Фіртка.

Щодо свого наміру балотуватися на посаду, політик відзначає, що вражений недієздатністю теперішньої системи державного управління. Відтак, хоче свій досвід застосувати на практиці.

"Ще у 2015 році, коли я був учасником Мінського процесу, був вражений кволістю і недієздатністю учасників процесу. Пізніше я зрозумів, що система взагалі квола, а інститути не здатні продукувати не те що дії, але й рішення. Для того, щоб зберегти державу і розвивати суспільство я прийняв рішення йти на вибори.Ти знаєш відповіді на питання, але знаєш, що їх не буде використано, якщо перебувати осторонь. Тому вирішив діяти", - відзначив політик.

На переконання Романа Безсмертного, сьогодні втрачено час, коли потрібно було провести у державі докорінні зміни. Відтак, й інститутам влади, і суспільству потрібно перезавантаження.

"Для цього потрібно говорити, зустрічатися, думати: якої ми хочемо України. Я більше вірю сьогодні суспільству, ніж державі. Держава побудована абсолютно неправильно, ми пробігли час, коли потрібно було змінювати державу. Це був 2005 рік. У нас зараз вибір - перезаснування або революція. Пружина накручується", - говорить політик.

Однак, Безсмертний не прихильник революційного шляху змін, а говорить, що завдяки знанням, підготовці кадрів та досвіду можна побудувати сильну державу.

"Я проти революції, бо вона на верх піднімає багато піни та багато всякого непотребу. Я за те, щоб провести перезаснування держави на основі розуму та знань, а не емоцій", - переконаний Р.Безсмертний.

Перезаснування держави, на його думку, можливе тільки через нову Конституцію. Єдиний легітимний шлях для оновлення основного закону - прийняття конституційного акту. Перехідний період для цього - три роки. За цей час можливо кардинально змінити закон про вибори, бо "ВРУ серйозний інститут, а не гра".

"Я за те, щоб повернути двох турову мажоритарку. Іншого способу вернути у Верховну Раду України розум, знання і досвід - немає. Парламент має бути двопалатний. Нам необхідні серйозні кадри і не завжди наявність серйозного диплому гарантує адекватність знань", - говорить політик.

Також Безсмертний має зауваження і до адміністративно-територіальної реформи, яку нині впроваджують у державі. Вважає, що вона не досконала і є не більше, ніж експериментом.

"Нинішня реформа - це експеримент. Якби у 2005 році було реалізовано те, що я казав, війни не було б. Все, що робиться зараз, потрібно спокійно зупинити, переглянути підходи, підготувати зміни до Конституції, законів, до бюджетного кодексу, переглянути бюджетні стосунки", - додає Роман Безсмертний.


Довідка Фіртки:

Роман Безсмертний - депутат Верховної Ради чотирьох скликань. Один з авторів Конституції України. Був віце-прем’єр-міністром з питань адміністративно-територіальної реформи та заступником голови Секретаріату Президента. У 2010-2011 роках працював послом України в Білорусі. У 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Безпартійний. 29 травня 2018 року заявив про намір брати участь у виборах Президента України.

Фотогалерея


11.10.2018 2458
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

245
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

826
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1822
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3364
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2291 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4497

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

654

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

579

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

557

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

586
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10196
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1040
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4946
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

839
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2633
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1061
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34289 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

489
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

552
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

895 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1111