Шеф Івано-Франківського штабу нацспротиву: про революцію, штурми ОДА, контакти із міліцією та рішення Верховної Ради

 

/data/blog/46846/0383e6517b18c58ba52cf76c80b2d9df.jpg

 

Керівник Івано-Франківського обласного штабу національного спротиву, депутат обласної ради Василь Попович в інтерв'ю журналісту "Фіртки" поділився враженнями від революційних подій, законів, які приймає ВРУ, розповів про роботу Штабу, можливі штурми адмібудівлі і чим усе закінчиться.

 

Окружний адміністративний суд призупинив рішення позачергової сесії Івано-Франківської облради, якими вона скасовувала ОДА на Прикарпатті. Як ви розцінюєте такий крок і які подальші дії?

 

Ми всі добре знаємо, яке зараз в Україні судочинство. Нас просто заганяють начебто у законне поле, яке не діє для представників влади, але діє для опозиції, яка чинить спротив чинному режиму. Це не правильно. Мають бути покарані усі, хто віддає злочинні накази і тоді можна буде говорти про те, що в Україні діє закон.

Що ми прийняли? В кожній області розпорядником адмінбудівлі є обласна рада. Тільки у нас розпорядником є управління, яке відноситься до ОДА. В суботу обласна рада забрала до себе те, що їй належить по праву. Це оскарження є дивним, незрозумілим і неправильним.

 

Які дальші дії обласної ради?

Думаю, що на черговій сесії ми розглядатимемо це питання ще раз. Зрештою, керівник господарського управління з нами співпрацює. У нас є створена комісія з обласної ради, представників цього управління і представників обласного Штабу національного спротиву. Ми списали всі пошкодження, які є в будинку, щоб їх відновити. Все працює нормально. Це рішення прокуратури, яке їм дають зверху, будемо розбирати, коли буде наша перемога.

 

Так розуміємо, що варто очікувати апеляції на рішення суду?

Це питання більше до голови обради. Але, звичайно, що апеляція буде. Думаю, що наш юридичний відділ, буде це опротестовувати.

 

Голова облради ще в неділю сказав, що в найближчі дні завершиться формування складу Народної Ради. Сьогодні вже четвер. Коли буде сформовано Раду?

В громадській раді при Народній Раді я тільки висловлюю позицію Штабу і все. Але, як на мене, сьогодні не час дебатувати, хто сідатиме в м’ягкі уявні і примарні крісла. Зараз час для того, щоб робити прямі дії з тим, щоб в Україні нарешті відбулося перезавантаження. А вже тоді українці і наші мешканці області зможуть належно оцінити вклад кожного.

 

Защораз з’являється інформація про начебто можливі штурми адмінприміщення, яке зайняли мітингувальники. Наскільки вона є правдивою?

У нас є власні джерела, які дуже добре працюють. Ця інформаці дійсно є достовірною. Зрештою, те, що було другої ночі, - це була реальна зароза штурму. У нас була підтверджена інформація. Вони вивчали наскільки ми активно можемо змобілізуватися. І вони побачили, що ми можемо змобілізуватися.

 

Чи є якісь контакти Штабу національного спротиву із правоохоронними органами на офіційному рівні? Як ви спілкуєтеся?

Офіційних немає. Я особисто спілкуюся по телефону постійно з керівництвом обласної міліції. Як тільки ми маємо інформацію про можливі дії силовиків, я відразу їм дзвоню і кажу, що у нас є така інформація. І якщо навіть ними ця інформація розпрацьовується, то вони вже знають, що ми готуємося.

 

Вчора вночі було проголосувано закон про амністю у версії влади. Чи не слід його розцінювати як крок до введення надзвичайного стану в країні і можливої зачистки Майдану?

Вважаю, те що Янукович двічі приїжджав у ВРУ – це неординарно. Він навіть на свій звіт у ВРУ не приїжджав. Це була алярмова ситуація для нього. Це означає, що в Партії регіонів немає монолітності. І це озанчає, що надзвичайного стану не буде.

Сьогодні є певний закон проголосований ними – це останнє, що вони змогли зробити разом. Навіть Олійник якось проговорився, що у них грошей вистачить, а мав сказати голосів.

Думаю, що ще одне загострення буде обов’язково. Це не буде надзвичайний стан, це будуть події або в Києві або в регіонах. Але це матиме крах. І я бачу, що є тенденція до того, що в парламенті буде необхідна кількість голосів для імпічменту президента.

Думаю, що ці люди, які є в Партії регіонів, повинні розуміти, що безпека українського народу важливіша. Але і опозиціонери повинні гарантувати їм, що якщо вони переходять на сторону народу, то їм принаймні готові забути про незаконні вчинки в минулому. Тобто лідери опозиції, чи опозиція чи хтось інший авторитетний має гарантувати, що зі сторони народу їх ніхто не буде судити потім.

 

Яка зараз ситуація у Штабі національного спротиву?

Ситуація робоча. Постійний активний темп роботи. Є різні відділи – прес-центр, молодіжний, автомайдан, кухня, охорона, медпункт, барикади. Постійно люди звертаються. Защораз виникають певні питання, які потрібно вирішувати.

 

Чи є якісь проблеми, потреби, чогось не вистачає?

Думаю, що вистачає всього. Просто люди виснажені. Постійне емоційне напруження. Люди трохи перезбуджені. Деколи вони навіть ускладнють ситуацію у тому випадку, коли вона не потребує цього. Але, загалом атмосфера позитивна.

 

Як ситуація із держслужбовцями? Для них створені усі необхідні умови для роботи?

Вони працюють. Все нормально. В понеділок ми їх зустріли. Дехто навтіь у неділю приходив, щоб забрати свої речі із робочих місць, але ми їх запевнили, що цього робити не треба.

 

Якісь контакти з керівництвом ОДА маєте?

У нас нема керівництва ОДА. Людина не може керувати областю по телефону.

 

Але нещодавно голова ОДА Василь Чуднов через свою прес-службу запевнив, що усе під контролем і він керує.

Він не керує.

 

Але ж якісь контакти з ним мають бути

Немає. Ми знаємо, що він десь є, але де точно не відомо.

 

Яке, на вашу думку, розв’язання цієї ситуації, яка склалася?

Думаю, що має бути перемога. Тільки так. Мені і багатьом активістам, які зараз тут, вже немає чого втрачати, бо якщо дивитися на законодавчу базу, то ми або до кінця боремося як вільні люди, або сідаємо в буцигарні. І, однозначно, що ми це приміщення не покидаємо допоки не буде змінено режим Януковича.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ексклюзив "Фіртки": Василь Скрипничук про революцію, розмову з Чудновим, штурм ОДА та Народну Раду


30.01.2014 1539 14
Коментарі (14)

Галичанин 2014.01.30, 16:02
Фігня.Революціонери втратили тиждень часу і нічого не зробили. За цей час влада оговталась перегрупувалась і скоро почне діяти,а ви і далі будете акти апеляції писати і ділити шкіру невбитого ведмедя (посади). Через вашу недолугість жадність і неорганізованість багато людей ще постраждає. нажаль
borus 2014.01.30, 18:43
Перед достроковими парламентськими виборами Прикарпаття відвдали нардепи від ПР. після патрконференції всі разом з Чудновим відривалися на дачі Ведмедчука. вночі побили проституток, котрі напівголими від них втекли. на заміну з франківська привезли нових дівчат. Справу замнули, щоб не було розголосу.
Гість 2014.01.30, 19:11
Саме гірше те, що вони вселили надію у людей на зміну, проте відповідальність за той вандалізм, за некерованість певних радикальних груп на себе взяти не хочуть. Залишаються лише гасла не підтверджені діями. До речі де діваються кошти, які люди приносять на майдан (у день 40 - 60 тис.грн.)????
довбуш 2014.01.30, 20:03
Офіційних контактів немає. Обмовка по Фрейде. Значить не офіційні аж гудуть. з ментами корешуєш до чікістів ходив. а так не контактуєш зовсім.
Горянин 2014.01.31, 15:23
ще той керівник!Двері ламати і мітингах кричати - одне, а управляти, організовувати створення, а не руйнування - інше.Я не прихильник Чуднова, але той хоть щось робив, давав людям роботу, організовував лісозаготівлю. А я який досвід у В.Поповича? звідки він? яка біографія?
гість 2014.01.31, 21:22
а який же він керівник штабу, якщо його самого на третій поверх до приймальної голови ОДА не пускають ???
Петя 2014.02.01, 09:23
Нехай пан Попович розкаже скільки приборкав Майданівських грошей ? Повсій області СВОБОДА збирає гроші і використовує їх для себе.
Знаючий 2014.02.01, 09:29
Революцію робить ПРАВИЙ СЕКТОР,а ПОПОВИЧ І СВОБОДА- пристосованці.
Таня 2014.02.01, 16:56
Попович довів все що зараз відбувається в будівлі ода до маразмву
111 2014.02.01, 16:58
Коли будемо, Василю, за гроші звітувати?! Вистачить половинити людські пожертви! Чому вартість відправки одного автобуса в Київ у двічі збільшувалася в порівнянні із стандартом?! Літом будемо твої пивнушки в центрі міста пікетувати?
Olia 2014.02.02, 12:14
Друзі, ви всі зараз так охоче кинулись рахувати кошти майдану,і де вони були потрачені....а де ви були коли все тільки починалося, чи може хоч хтось з Вас був при організації Штабу???
Гуцули 2014.02.02, 13:22
Те що Попович вчинив зі свїми братками в ОДА то він не врахував що будівля дійсно належать громаді області але дуже багато майна яке знищено то куплено за державні кошти.І саме основне до погрому в ОДА працювала система відеонагляду яка записала всі "подвиги" тих хто влаштував погром. Запитання до Васі Поповича відгадай де сервер який зберіг відеозапис.Догадався молодець....................
Надія 2014.02.02, 13:40
Ви Василь Борисович будьте чесним до кінця комісія дійсно створена з числа працівників управління майна облради та управління ресурсного забезпечення ОДА яку очолив І.Данів.Але члени комісії Даніву і Герею написали доповідну що вони не можуть провести інвентиризацію бо представники ПРАВОГО СЕКТОРУ їх не впускають в приміщення 3 поверху.А коли члени комісії звернулись до вас за допомогою то ПРАВІ і вас не допустили.Так що ніяка інвентеризація не проведена а збитки за самими скромними підрахунками сягають в межах 800 000-900 000грн.
І.Данів 2014.02.02, 13:45
У мене дійсно є така доповідна від членів комісії що їх не допустили проводити інвентиризацію але що стосується нанесеної матеріальної шкоди то сума ще до кінця не визначена більш точно і конкретно на це питання може відповісти Василь Герей так як в його управлінні все майно перебуває на балансі.
15.06.2026
Вікторія Матіїв

В інтерв'ю журналістці Фіртки Мирослава Полатайко розповіла про свій шлях у професії, роботу за лаштунками театру, народження ролей і те, як війна змінила відчуття сцени.

4029
07.06.2026
Тетяна Ткаченко

До повномасштабного вторгнення Назар Семанів мав невелику майстерню та планував розвивати її. Для цього поїхав до Німеччини заробити кошти на обладнання. Після початку великої війни повернувся в Україну.  

2196
04.06.2026

Відповідний законопроєкт №15284 уже зареєстрований у Верховній Раді та визначає чіткі правила руху, вікові обмеження і відповідальність за порушення. На цьому тлі в Івано-Франківську вже діють власні підходи до регулювання руху самокатів.

2418
01.06.2026
Вікторія Матіїв

«Бо де скарб твій, там буде й серце твоє» (Мт. 6:21) — ці слова Наталя Бакум присвячує своєму чоловікові, захиснику Івану Бакуму, який загинув під час ракетного обстрілу у 2023 році.  

5516
29.05.2026
Тетяна Дармограй

Попри повномасштабну війну, корупційні схеми в Україні продовжують працювати — у міськрадах, державних органах та навіть структурах, які мають боротися з економічними злочинами.

21270
23.05.2026
Вікторія Матіїв

Про те, як сьогодні виглядає епідеміологічна ситуація на Прикарпатті, які інфекції фіксують найчастіше та як їм запобігти, розповів лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету Андрій Процик в інтерв'ю журналістці Фіртки.

3242

З приходом у вересні 1939-го на Гуцульщину нової, ще не знаної робітничо-селянської влади почались нові проблеми. Точніше ті ж клопоти, що були й за Польщі, але які тепер вирішувані по-новому.

83

Зараз, під час випробовувань війни, в нас є одна головна правда, а скільки їх з’явиться, тих «правд», по її завершенні?

1005

Безперечно, релігійні переконання є особистою справою кожної людини. Проте, коли йдеться про знаменитостей рівня голлівудських зірок, чия популярність сягає глобальних масштабів, це набуває й певного суспільного значення.

1022

Китайці мислять образами (ієрогліфами). Їх мислення більше образне, аніж логічне (як це є, зокрема, в європейських народів з їх логічним звуковим письмом). Тому для розуміння китайців потрібно більше звертати уваги на символізм.

1804
19.06.2026

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

7522 2
15.06.2026

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

15658
10.06.2026

Сніданок — це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

9064
20.06.2026

Простий образ сіяча й зерна розкриває глибоку істину: від нас залежить, чи проросте й принесе плід те, що ми чуємо й сприймаємо.

3972
15.06.2026

Учасники зустрічі молитимуться за мир, духовне зцілення, а також вшанують пам’ять померлих членів Апостольства. 

922
11.06.2026

У ніч з 12 на 13 червня в Марійському духовному центрі «Погоня» проведуть традиційні нічні чування.

828
06.06.2026

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

5102
20.06.2026

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

42551 1
18.06.2026

Ухвалені Верховною Радою зміни до Бюджету-2026 дозволять суттєво розширити програми соціального захисту для військовослужбовців.

536
16.06.2026

Баланс на фронті змінився на користь України, а час більше не працює на Володимира Путіна, — переконаний американський політолог та колишній посол США у РФ Майкл Макфол. Також він наводить вісім ознак того, що Росія програє свою війну.  

765
05.06.2026

Після «історичного» указу про дозвіл на проведення параду 9 травня в Москві — історичний відкритий лист Володимира Зеленського Путіну.

1689
20.05.2026

За оцінками аналітиків, після нетривалого зростання внаслідок роздутого оборонного замовлення економіка РФ уперлася в глухий кут.  

1618